Справа № 2-а-2421/2010
Ухвала
23 листопада 2010 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Компанієць О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Смілі про нарахування та виплату недоплаченого підвищення до пенсії,
встановив:
19 листопада 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Смілі, в якому просив визнати протиправною відмову відповідача щодо нарахування та виплати підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни, зобов’язати УПФУ в м. Смілі нарахувати та виплатити це підвищення з 1 травня по 1 листопада 2010 року.
Частиною 2 ст. 99 КАС України для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Оскільки позивач пропустив строк звернення до суду з вимогами за період до 19 травня 2010 року і не просив поновити його, позов в цій частині належить залишити без розгляду.
В решті позовних вимог позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 105, 106 КАС України, судовий збір сплачено.
Керуючись ст.ст. 165, 1832 КАС України,
ухвалив:
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 в частині вимог про визнання протиправною відмови УПФУ в м. Смілі щодо нарахування та виплати підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни та зобов’язання УПФУ в м. Смілі нарахувати та виплатити це підвищення за період з 1 по 18 травня 2010 року.
В решті вимог по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Смілі про нарахування та виплату недоплаченого підвищення до пенсії відкрити скорочене провадження.
Направити відповідачу копію ухвали разом з позовною заяви і доданими до неї документами, запропонувати на протязі 10 днів з моменту отримання документів подати до канцелярії суду письмові заперечення проти позову.
Роз’яснити відповідачу, що в разі неподання заперечення справа може бути розглянута за наявними матеріалами.
Ухвала в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд через міськрайонний суд протягом 5 днів, набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі оскарження – після розгляду справи апеляційним судом, якщо ухвалу не буде скасовано.
Суддя