Справа № 2-502/2011р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2011 року Хустський районний суд
Закарпатської області
складі: головуючого-судді: Данюк В.В.
при секретарі: Марченко А.В.
з участю адвоката: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу –
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся в Хустський районний суд з позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що вони уклали шлюб 21 травня 1988 року у Стеблівській сільській раді Хустського району Закарпатської області за актовим записом № 9. Від спільного подружнього життя у них народилося двоє дітей, які на даний час є повнолітніми. Шлюбні відносини з відповідачкою не склалися через різні характери та погляди на сімейне життя. До розладу у сім’ї і фактичному припиненню шлюбних відносин привело ставлення відповідачки до сім’ї. Протягом останнього року вони не ведуть спільного господарства, не цікавляться один одним, живуть окремо, хоча й в одному будинку. Примирення є неможливим. Шлюб носить формальний характер. Просить суд винести рішення, яким шлюб між ним та відповідачкою розірвати.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав просив суд їх задоволити. Суду пояснив, що причиною розірвання шлюбу є те, що між ними вже сім років погані відносини, а близько двох років вони разом не проживають. Подальше життя у шлюбі з відповідачкою є неможливим.
Відповідачка ОСОБА_3 та її адвокат ОСОБА_1 у судовому засіданні позов не визнали. ОСОБА_3 суду пояснила, що вони з позивачем прожили 22 роки у шлюбі, побудували спільно будинок, який записали на його батька. Зараз вона проживає у літній кухні, а позивач у будинку. На розірвання шлюб не погоджується, хоча спільне проживання з ним є неможливим.
Заслухавши пояснення позивача та відповідачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити.
В судовому засіданні належними доказами встановлено, що сторони уклали шлюб 21 травня 1988 року у Стеблівській сільській раді Хустського району Закарпатської області за актовим записом № 9, що стверджується свідоцтвом про укладення шлюб. Від спільного подружнього життя у них народилося двоє дітей, які на даний час є повнолітніми. Причиною розірвання шлюбних відносин є те, що сторони не зійшлися характерами, їхній шлюб носить формальний характер, вони втратили повагу один до одного. Разом не проживають більше двох років. Подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечило б їх інтересам.
Відповідно до ст. 112 СК України 1. Суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. 2. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, суд приходить до висновку, що шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 слід розірвати .
Керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 104, 105, 112 СК України, суд,–
Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Шлюб, зареєстрований 21 травня 1988 року у Стеблівській сільській раді Хустського району Закарпатської області за актовим записом № 9 між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 – розірвати.
Залишити ОСОБА_3 прізвище, отримане нею під час державної реєстрації шлюбу з ОСОБА_2 - «ОСОБА_2».
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 по 8 гривень 50 копійок державного мита.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Закарпатської області.
Головуючий: підпис Данюк В.В.
З оригіналом вірно:
Суддя Хустського
районного суду: Данюк В.В.