Судове рішення #13245742

Справа  № 2-а-3000/2010

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2010 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Компанієць О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Смілі Черкаської області про стягнення недоплаченого підвищення до пенсії,

встановив:

ОСОБА_1 відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» має право на одержання підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Посилаючись на те, що підвищення в цьому розмірі йому не виплачували, 3 грудня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УПФУ в м. Смілі, в якому просив визнати протиправною відмову відповідача щодо невиплати підвищення до пенсії як дитині війни відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та зобов’язати УПФУ в м. Смілі нарахувати та виплатити це підвищення з 2007 року.

В наданий судом строк відповідач не подав заперечень проти позову.

Позов підлягає до часткового задоволення з таких підстав.

Суд залишив без розгляду позов в частині вимог, заявлених з порушенням шестимісячного строку звернення до суду.

Згідно з паспортом і пенсійним посвідченням позивача, він має статус дитини війни відповідно до абз. 2 ст. 1 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни». Пенсію із підвищенням як дитині війни йому нараховує і сплачує управління ПФУ в м. Смілі.

На підставі ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» позивачу має виплачуватись підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Як вбачається з довідки УПФУ в м. Смілі та листа відповідача від 2 грудня 2010 року, адресованого позивачу, ОСОБА_1 було відмовлено в задоволенні заяви про перерахунок пенсії; роз?яснено, що з 1 жовтня 2008 року йому виплачувалось підвищення до пенсії як дитині війни в сумі 49 грн. 80 коп. відповідно до постанови КМУ від 28 травня 2008 року № 530, що менше розміру, визначеного ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни».

Суд вважає надуманими твердження відповідача про те, що у відповідності до ч. 3 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком, визначений абзацом 1 частини 1 цієї статті, використовується винятково для визначення розміру пенсій, призначених згідно з цим Законом. Це положення частини 3 статті 28 не є перешкодою для застосування мінімального розміру пенсії за віком до обрахування інших пенсій чи доплат, пов’язаних з цим розміром. Чинним законодавством не встановлено іншого розміру мінімальної пенсії за віком, крім передбаченого частиною 1 цієї статті.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 158-163, 1832, абз. 2 ч. 1 ст. 256 КАС України, суд

постановив:

Позов задоволити частково.

Визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в м. Смілі  у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 3 червня по 23 грудня 2010 року.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Смілі нарахувати і виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» та ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування»  за період з 3 червня по 23 грудня 2010 року з урахуванням вже сплачених сум.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд через міськрайонний суд шляхом подання протягом 10 днів з дня отримання її копії апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги особою, яка її подасть, одночасно має бути надіслана в Київський адміністративний апеляційний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі оскарження – після розгляду справи апеляційним судом, якщо постанову не буде скасовано.

Суддя                                                                                                                                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація