Судове рішення #132365219


ВАЛКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


С У Д О В И Й Н А К А З


Справа № 615/1734/21


26 листопада 2021 р. м. Валки



Суддя Валківського районного суду Харківської області Товстолужський О.В., розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства «Харківенергозбут» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за електричну енергію, -


в с т а н о в и в:


11.11.2021 року до суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства «Харківенергозбут» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 1184 грн. 48 коп. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 227 грн. 00 коп.


Приватне акціонерне товариство «Харківенергозбут» на підставі типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг надає споживачу ОСОБА_1 послуги з постачання електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 користувався послугами, які надавались Приватним акціонерним товариством «Харківенергозбут». Так, за вказаною адресою проведено нарахування за електричну енергію у сумі 1184 грн. 48 коп., які споживач не оплатив, внаслідок чого виникла заборгованість у зазначеній сумі.


Відповідно до абз. 5 п. 13 розділу XVII Закону України «Про ринок електричної енергії» фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.


Отже, між сторонами на підставі публічного договору склалися фактичні договірні відносини щодо послуг з приводу постачання електричної енергії.


За змістом ст.ст. 526, 527, 530 ЦК України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.


Відповідно до ч. 1 ст. 901 ЦК України, замовник зобов`язаний оплатити виконавцеві послугу, якщо інше не встановлено договором.


Як вбачається з пунктів 5.8, 5.10 Договору про постачання електричної енергії, постачальником універсальних послуг, розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць; оплата рахунка постачальника за цим договором має бути здійснена споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої споживачем.


Пунктом 6.2 Договору передбачено, що споживач зобов`язується забезпечувати своєчасну оплату спожитої електричної енергії відповідно до умов цього договору та пов`язаних з постачанням електричної енергії послуг згідно з умовами цього договору.


Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3-х відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.


За таких обставин заявлені вимоги Приватного акціонерного товариства «Харківенергозбут» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату послуг з постачання електричної енергії підлягають задоволенню.


Відповідно до ч. 1, 2 ст. 167 ЦПК України суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня її надходження, а якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, - протягом п`яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частинами п`ятою, шостою статті 165 цього Кодексу, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.


Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 168 ЦПК України, сума судових витрат сплачених заявником підлягає стягненню на його користь з боржника.


Керуючись ст. ст. 27, 160-161, 167-168 ЦПК України,-


Н А К А З У Ю:


Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1 , на користь Приватного акціонерного товариства «Харківенергозбут», що знаходиться за адресою: вул. Плеханівська, 126, м. Харків, код ЄРДПОУ 42206328, заборгованість за спожиту електричну енергію у сумі 1184 (одна тисяча сто вісімдесят чотири) грн. 48 коп. на п/р IBAN НОМЕР_2 , МФО 351823, а також судовий збір у розмірі 227 (двісті двадцять сім) грн. 00 коп. на п/р IBAN НОМЕР_3 , МФО 351629.


У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 168 ЦПК України, суд повідомляє, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.


Судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.


Боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву до Валківського районного суду Харківської області про його скасування.


Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.


Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі та повинна відповідати вимогам, встановленим частинами 3-5 ст.170 ЦПК України.


У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.


Строк пред`явлення судового наказу до виконання «____» ______________20___ року.


Судовий наказ набрав законної сили «____»______________20___ року.


Дата видачі судового наказу стягувачу «____»______________20___ року.




Суддя О.В. Товстолужський





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація