- відповідач: Шкода Євген Юрійович
- позивач: Обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "ЛУБНИТЕПЛОЕНЕРГО"
- позивач: Обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Лубнитеплоенерго"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 539/260/21
Провадження № 2/539/394/2021
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
25.11.2021 м.Лубни
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі головуючого судді – Хоменка Д.Є.,
при секретарі Павличенко О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни цивільну справу за позовом обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Лубнитеплоенерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Лубнитеплоенерго» (далі - ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго») звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію, мотивуючи свої вимоги тим, що воно надає послуги з теплопостачання квартири АДРЕСА_1 , наймачем якої є відповідач. Відповідачу присвоєно особовий рахунок № НОМЕР_1 .
Система опалення квартири відповідача є невід`ємною частиною внутрішньобудинкової системи централізованого опалення багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , так як при проектуванні багатоквартирного будинку закладається і засіб теплопостачання – централізоване теплопостачання.
Позивач стверджує, що відповідач покладені зобов`язання щодо оплати послуг з теплопостачання належним чином не виконує. За період з 01.03.2012 року по 31.12.2020 року включно ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» відповідачеві надано послуг на суму 6 698,23 грн.. Таким чином сума боргу станом на 01.01.2021 року враховуючи переплату на початок періоду 0,04 грн. та часткову сплату в розмірі 500,00 грн., складає 6 198,19 грн. У добровільному порядку борг не погашений.
На підставі вищевикладеного, позивач прохає суд стягнути з відповідача вказану суму заборгованості та судові витрати.
В судове засідання представник позивача не з`явився надавши суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі. Позов підтримав та прохав його задовольнити, проти проведення заочного розгляду справи не заперечував.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті Лубенського міськрайонного суду Полтавської області, згідно ч. 11 ст. 128 ЦПК України.
Відповідно до ст. 280 ЦПК України перелічені обставини дають суду право провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів. При цьому суд враховує, що представник позивача у своїй заяві проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З`ясувавши обставини справи на підставі доказів, наданих учасниками справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити.
Згідно ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є наймачем квартири АДРЕСА_1 .
Позивач ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» надає послуги з централізованого опалення, в тому числі і у приміщення, що розташоване за вказаною адресою.
За період з 01.03.2012 року по 31.12.2020 року включно ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» відповідачам надано послуг на суму 6 698,23 грн.. Таким чином сума боргу станом на 01.01.2021 року враховуючи переплату на початок періоду 0,04 грн. та часткову сплату в розмірі 500,00 грн., складає 6 198,19 грн., які відповідачем оплачені не були в результаті чого виникла заборгованість, що підтверджується розрахунком боргу, наданим позивачем (а.с. 17-20). Відповідачем розрахунок заборгованості не оспорювався та не спростовано.
Обов`язок відповідача сплатити борг за надані послуги ґрунтується на вимогах ст.ст.322, 509, 525, 526 Цивільного Кодексу України, та нормах Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Статтями 20, 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначені обов`язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг. Обов`язком споживача є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом, а обов`язком виконавця -надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах, а відповідно до частин 1-3 ст.32 зазначеного Закону плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно, відповідно до умов договору.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов`язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Матеріали справи не містять письмового договору про надання послуг з постачання теплової енергії, проте позивачем надаються такі послуги, а відповідач їх приймає, що є підставою для виникнення між сторонами цивільних прав і обов`язків.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Цей обов`язок кореспондується споживачу теплової енергії також вимогами п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до якого споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.
Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Вказана правова позиція зазначена у постанові Верховного суду України від 30 жовтня 2013 року за № 6-59 цс13.
Отже, обов`язок відповідача оплачувати послуги з теплопостачання зберігається навіть за відсутності договору на надання житлово-комунальних послуг.
Правовідносини між сторонами також регулюються Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року.
Відповідно ст.ст. 64, 67, 68 ЖК України, наймач квартири та всі повнолітні члени його сім`ї зобов`язані своєчасно, не пізніше 10 числа наступного місяця вносити плату за комунальні послуги, у число яких входять послуги централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води. Члени сім`ї наймача, які проживають разом з ним, несуть нарівні з наймачем усі обов`язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім`ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність.
Таким чином, на підтвердження своїх позовних вимог позивач надав докази надання послуг відповідачу, однак останнім належних та допустимих доказів оплати за використану ним теплову енергію не надано, а тому суд приходить до переконання про необхідність задоволення позову.
Судові витрати у вигляді судового збору підлягають стягненню з відповідача у відповідності зі ст. 141 ЦПК України на користь позивача в сумі сплаченої останнім при зверненні до суду (а.с. 1, 2).
Керуючись ст.ст. 13, 81, 141, 247, 259, 263-265, 268, 281, 282 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Лубнитеплоенерго» (ЄДРПОУ 05541083, юридична адреса: 37500, м. Лубни, вул. Чкалова, 17, Полтавська область) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса АДРЕСА_3 , РНОКПП - НОМЕР_2 ) про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Лубнитеплоенерго» (рах. № НОМЕР_3 АТ "Ощадбанк" м. Полтава, МФО 331467) заборгованість за спожиту теплову енергію за період з 01.03.2012 року по 31.12.2020 року включно в розмірі 6 198 (шість тисяч сто дев`яносто вісім) грн. 19 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Лубнитеплоенерго» (рах. № НОМЕР_4 АТ "Ощадбанк" м. Полтава, МФО 331467) судовий збір в розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Роз`яснити відповідачу, що у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до пп.15.5 п.15 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Лубенського міськрайонного суду Д.Є. Хоменко
- Номер: 2/539/394/2021
- Опис: стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 539/260/21
- Суд: Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
- Суддя: Хоменко Д. Є.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.01.2021
- Дата етапу: 21.01.2021
- Номер: 2/539/394/2021
- Опис: стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 539/260/21
- Суд: Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
- Суддя: Хоменко Д. Є.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.01.2021
- Дата етапу: 28.01.2022