Судове рішення #13233630

                                                            

          

                                                                                                    № 2-48/11/1605

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

11 січня 2011 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого –судді Татіщевої Я.В., розглянувши у судовому засіданні в залі суду у м. Гребінка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. В позовній заяві зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько, ОСОБА_3, який на випадок своєї смерті зробив заповіт, яким все належне йому майно та все те, що належатиме йому на день смерті по закону, і на що він матиме право, заповів у рівних долях своїм дітям: ОСОБА_1 та ОСОБА_2. На час своєї смерті ОСОБА_3 мав у власності земельну ділянку площею 4,900 га у межах згідно з планом, розташовану на території Сербинівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акта на право власності на землю серія ПЛ № 177269.  У встановлений законом строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини він не звернувся, оскільки не знав про порядок прийняття спадщини та вважав, що прийняв спадщину шляхом постійного проживання разом з батьком до його смерті, на час відкриття спадщини.

У судове засідання позивач не з’явився, згідно заяви свої позовні вимоги підтримав, просив розглянути справу за його відсутності.

Відповідач у судове засідання не з’явився, надавши суду заяву про розгляд справи за його відсутності, проти задоволення позову не заперечував.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, суд приходить до висновку, позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача, ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого Сербинівською сільською радою Гребінківського району Полтавської області (а.с. 8). На випадок своєї смерті ОСОБА_3 зробив заповіт від 30 грудня 1994 року ( а.с. 7), яким все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, заповів своїм дітям: ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

На час своєї смерті ОСОБА_3 мав у власності земельну ділянку площею 4,900 га у межах згідно з планом, розташовану на території Сербинівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акта на право власності на землю серія ПЛ № 177269 (а.с.9).  

У встановлений законом строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини він не звернувся, оскільки не знав про порядок прийняття спадщини та вважав, що прийняв спадщину шляхом постійного проживання з батьком на час відкриття спадщини, тому згідно повідомлення Гребінківської державної нотаріальної контори № 1109 від 26.11.2010р. йому було відмовлено у прийнятті заяви про прийняття спадщини за пропуском строку її подання (а.с. 4).

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 213, 215 ЦПК України, ст.. 1272 ЦК України, суд, -

вирішив:

          Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.

          Визначити ОСОБА_1 додатковий строк три місяці з моменту набрання рішенням чинності для прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

          

          Суддя                                                                                          Я.В.Татіщева




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація