Справа № 2-51
2011 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2011 року Березанський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючої - судді Старчеус О.П.,
при секретарі - Максименко С.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Березанка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в :
Сторони вступили в зареєстрований шлюб 03.06.2003 року. Від даного шлюбу мають одну малолітню дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Мотивуючи тим, що спільне життя з відповідачем не склалося через його пияцтво, і шлюбні відносини між ними припинені, позивачка просить розірвати шлюб між нею та відповідачем, залишивши їй прізвище «ОСОБА_1».
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала та пояснила, що разом з відповідачем вони не проживають з грудня 2010 року. Спільне життя з відповідачем не склалося, оскільки він зловживав спиртними напоями та ніде не працював протягом тривалого часу. Примирення між ними неможливе, тому просила розірвати шлюб з відповідачем без надання строку на примирення, залишивши їй прізвище «ОСОБА_1».
Відповідач в судове засідання не з’явився і від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчить його розписка про отримання судової повістки.
За згодою позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до вимог ст.224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Між сторонами склалися відносини, які регулюються шлюбно–сімейним законодавством. Зважаючи на взаємні відносини подружжя, які не мають наміру зберігати подружні відносини, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу, суперечило б інтересам сторін та їх малолітній дитині, тому вказані обставини відповідно до ст. 112 СК України є підставою для розірвання шлюбу.
Відповідно до ст.113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. Тому вимоги позивачки щодо залишення за нею шлюбного прізвища підлягають задоволенню.
На підставі ст. ст. 110, 112, 113 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212, 215 ЦПК України, суд –
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, відділом реєстрації актів громадянського стану Березанського районного управління юстиції Миколаївської області 03.06.2003 року, про що в Книзі реєстрації шлюбів зроблено запис за № 11 - розірвати.
Після розірвання шлюбу залишити за позивачкою прізвище «ОСОБА_1».
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд шляхом подачі скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подавати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
З аочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку.
Суддя: