К о п і я
Справа № 2 – А – 1373/11
У Х В А Л А
Іменем України
20 січня 2011 року суддя Суворовського районного суду м. Одеси Шепітко І.Г., розглянувши адміністративний позов Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області, третя особа – ОСОБА_1, про визнання не чинною та скасування постанови , -
В С Т А Н О В И В :
Позивач заявив вимоги про визнання неправомірною та скасування постанови підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області про стягнення з боржника виконавчого збору за невиконання виконавчого листа №2-а-3614/08/1570 від 27.10.2010 року, виданого Суворовським районним судом міста Одеси, та звернувся 19.01.2011 року до Суворовського районного суду міста Одеси із зазначеним адміністративним позовом як до суду, що видав виконавчий лист, посилаючись на вимоги ст.181 КАС України та ст.85 Закону України “Про виконавче провадження”.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суд прийшов до висновку про необхідність повернення адміністративного позову у відповідності до ч.3 ст.108 КАС України з наступних підстав.
Згідно ст.6 КАС України, кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним та неупередженим судом.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Разом з тим, у відповідності до ч.2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, їх посадова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно ст.181 КАС України, на яку посилається позивач, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Посилання на ст. 85 Закону України “Про виконавче провадження” безпідставне, оскільки зазначена норма передбачає звернення до суду, який видав виконавчий лист зі скаргою . Аналогічна норма закріплена і в розділі VII ЦПК України.
КАС України не передбачає провадження у справах за скаргами на дії державного виконавчої служби, тому діють загальні норми, що регулюють право звернення з адміністративним позовом у відповідності до ст.181 КАС України, яка не містить вказівки на звернення до того суду, який видав виконавчий лист.
Отже, звернення до суду в порядку ст.181 КАС України здійснюється за загальними правилами підсудності.
Таким чином, прийшов до висновку, що даний адміністративний позов не підлягає розгляду судом, що видав виконавчий лист, та має бути повернутий позивачеві з усіма додатками у відповідності до
п.6 ч.3 ст.108 КАС України.
Керуючись ст.ст.6, 17, 18, 108, 181, 186 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області, третя особа – ОСОБА_1, про визнання не чинною та скасування постанови, разом з доданими матеріалами, – повернути позивачеві .
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя: /підпис/
Згідно:
Суддя: Секретар: