Судове рішення #13225041

                       

№3-4819/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    10 грудня 2010 року суддя Октябрського районного суду м.Полтави Нізельковська Л.В., розглянувши в приміщенні суду в м.Полтаві справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Полтавської області, громадянина України, пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за ст. 124 КпАП України, -

встановив:

    Із протоколу, складеного інспектором АПВДАІ Мурованокуриловецького р-ну Мойсеєва О.В. слідує, що 10.11.2010 року близько 00.10 год. ОСОБА_1, керуючи автомобілем НОМЕР_1, по вул.Леніна, 4, в смт.Муровані Курилівці, вибрав невірну швидкість руху на спуску, не врахував дорожньої обстановки, а також особливості вантажу, що перевозиться і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, внаслідок чого здійснив наїзд на паркан пошкодивши свій транспортний засіб та перекинувся..  В результаті пригоди автомобіль отримав механічні пошкодження.

    Допитаний в ході судового розгляду справи ОСОБА_1 визнав факт скоєння ним наїзду на на паркан, однак заперечив наявність в його діях складу інкримінованого йому правопорушення, зазначивши, що збитків кому б то не було ним не завдано, що виключає відповідальність за скоєння ДТП. Лише його автомобіль зазнав механічних пошкоджень.

    Заслухавши його пояснення, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність в діяннях ОСОБА_1 складу інкримінованого йому правопорушення, виходячи з наступного.

    Оцінюючи діяння ОСОБА_1, суд виходить з того, що умовами настання адміністративної відповідальності за вчинення інкримінованого йому правопорушення є наявний причинний зв’язок між порушенням правил дорожнього руху та настанням наслідків у вигляді майнової шкоди.

    Відповідно до п.1.10 Правил дорожньо-транспортна пригода, це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

    Згідно з ст.22 ЦК України збитками, зокрема, є втрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки). Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

    З аналізу наведених норм закону випливає, що збитки в розумінні п.1.10 Правил, це втрати особи, цивільні права якої були порушені внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

    За наслідками дорожньо-транспортної пригоди цивільні права  ОСОБА_1 не були порушені, оскільки заподіяння шкоди сталося з його вини.

    Інших осіб, яким в результаті ДТП були завдані збитки немає.

    За диспозицією ст. 124 КУпАП відповідальність за нею настає за порушення учасниками дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

    Приймаючи до уваги те, що крім автомобіля ОСОБА_1 інші транспортні засоби пошкоджені не були, в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення і справа підлягає закриттю.

    Керуючись ст.ст. 283, 284 КпАП україни, суд –  

   

постановив:

    Закрити справу щодо ОСОБА_1 за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

    Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

    Суддя                                     Л.В.Нізельковська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація