Справа № 2-2821/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2009 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі: головуючого - судді Горбань Н.І. при секретарі Тищенко B.C., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що дитина знаходиться на її утриманні, відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги. Дитина дуже хворіє, страждає ураженням центральної нервової системи і постійно проходить лікування та реабілітаційні процедури. Просить суд стягнути аліменти на утримання дитини в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку щомісячно.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги і просить стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/2 частини його заробітку щомісячно на утримання сина.
Відповідач в судове засідання не з’явився, повідомити його належним чином про час та місце судового розгляду не виявилося можливим, оскільки за відомими суду адресами він не отримує судові повістки, згідно поштового повідомлення, тому суд вважає за можливе згідно вимог ст. 169 ЦПК України розглянути справу у його відсутність (а. с. № № 19, 29-32).
Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що сторони не перебувають в зареєстрованому шлюбі, але мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. № 4).
Стаття 180 Сімейного Кодексу України передбачає, що батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно статті 183 Сімейного Кодексу України кошти на утримання дитини (аліменти) можуть бути визначені у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини.
Враховуючи, що дитина є інвалідом, потребує постійного догляду та лікування (а. с. № 13), позивачка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років з 25.09.2007р. по 21 липня 2010р. та отримує державну соціальну допомогу в розмірі 348 грн. 60 коп. (а. с № № 20-22).
Разом з тим відсутні докази про стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у нього інших дітей та непрацездатних, тому суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивачки на утримання неповнолітнього сина аліменти в розмірі 1/3 частини від заробітку (доходу) відповідача, починаючи з 24.03.2009р.
Так як позивачка звільнена від сплати судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення, то згідно ст. ст. 81, 88 ЦПК України сплата судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення покладається на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 180, 181 ч. 3, 183 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 11, 57, 60, 88, 212 - 215, 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Чернівці, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/3 частини від заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 24 березня 2009р. до досягнення ним повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Чернівці, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, судовий збір в доход держави в сумі 51 (п’ятдесят одна) грн.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Чернівці, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, витрати на інформаційно-технічне забезпечення в доход держави в сумі 250 (двісті п’ятдесят) грн.
Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць, але може бути оскарженим в Апеляційний суд м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.