Справа № 2117/2-91/11 .
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І м е н е м У к р а ї н и
12 січня 2011 р.
Новокаховський міський суд Херсонської області в складі:
головуючого - судді Пилипенко С.В.,
при секретарі - Стародубцевій Л.В.,
за участю представника позивача - Блищика Е.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «ЕК» Херсонобленерго» в особі Новокаховського РЕЗ і ЕМ до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної порушенням Правил користування електричною енергією для населення, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 08.10.2010 року контролерами Новокаховського РЕЗ і ЕМ у відповідача проводилася перевірка Правил користування електричною енергією для населення, в результаті чого було виявлено: без облікове споживання електроенергії, шляхом самовільного підключення без приладу обліку, електроенергія споживалась, але електролічильником не враховувалася, в зв’язку з чим 08.10.2010 року був складений акт № 219677, на підставі якого абоненту був пред’явлений розрахунок заподіяних позивачу збитків на суму 5034, 24 грн. Просив стягнути з відповідача суму збитків в розмірі 5034 грн. 24 коп. та судові витрати.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, зазначених в позовній заяві та пояснив, що відповідач систематично порушує Правила користування електричною енергією для населення у зв’язку з чим було складено акт № 219677 у відповідності до п.53 Правил затверджених ПКМУ від 26 липня 1999 р. N 1357.
Відповідач в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив. Заяви про розгляд справи у його відсутність до суду не надходило.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення в заочному порядку, що відповідає положенням ст.ст. 224 – 226 ЦПК України.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії зобов’язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Споживач енергії несе відповідальність за порушення правил користування електричною і тепловою енергією. Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Згідно абз. 2, абз. 4 п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених ПКМУ від 26 липня 1999 р. N 1357, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за: порушення правил користування електричною енергією; розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно до п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених ПКМУ від 26 липня 1999 р. N 1357, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника. На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. У разі відмови споживача відшкодувати збитки енергопостачальник передає справу до суду. Якщо між споживачем і енергопостачальником не досягнуто згоди про користування електричною енергією, її оплату, збереження приладів обліку тощо, спірні питання вирішуються в установленому законодавством порядку.
Судом встановлено, що відповідач є абонентом НК РЕЗ і ЕМ та проживає за адресою: АДРЕСА_1.
08.10.2010 року контролерами НК РЕЗ і ЕМ проводилися перевірки дотримання абонентами Правил користування електричною енергією для населення, в ході якої було виявлено порушення вказаних правил з боку абонента ОСОБА_2, а саме: без облікове споживання електроенергії, шляхом самовільного підключення без приладу обліку, електроенергія споживалась, але електролічильником не враховувалася, в результаті чого було складено відповідний акт № 219677 та згодом затверджені розрахунки збитків на суму 5034 грн. 24 коп. у відповідності до «Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією» затв. постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України 4 травня 2006 року N 562, які відповідачем добровільно не відшкодовані, тому підлягають стягненню в примусовому порядку.
З таких підстав, позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стягненню з відповідача на користь позивача підлягають судові витрати.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 209, 212-215, 223, 224-233 ЦПК України, суд –
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ «ЕК» «Херсонобленерго» в особі Новокаховського РЕЗ і ЕМ збитки, заподіяні порушенням Правил користування електричною енергією для населення, в сумі 5034 грн. 24 коп., судові витрати по оплаті судового збору в сумі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн., а всього 5205 грн. 24 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте Новокаховським міським судом Херсонської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржено в загальному порядку до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд Херсонської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя С.В. Пилипенко