Справа №2-2281/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2010 року м. Джанкой
Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого, судді Спасьонової О.А.,
при секретарі Черкашиній Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батьківство, за участю третіх осіб – Служби у справах дітей Джанкойської міської ради АР Крим, Відділу реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції АР Крим, -
в с т а н о в и в:
22.06.2010 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 про виключення з актового запису про народження дитини – ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 відомостей про батьківство, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 05.06.1992 року зареєстрував шлюб з відповідачем, який фактично був припинений в 1995 році. Відповідач, юридично не оформив розірвання шлюбу, з 1997 року вступила у фактичні шлюбні відносини з іншим чоловіком, від якого ІНФОРМАЦІЯ_1 року народила дитину, батьком якої зареєстрований він, про що 19.04.2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції АР Крим було зроблено актовий запис №06. Позивач батьківство не визнає та просить суд виключити з вказаного актового запису відомості про його батьківство дитини – ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явилась, надала суду заяву про розгляд справи буз її участі, позовні вимоги визнала в повному обсязі, просила позов задовольнити.
Представник третьої особи – Служби у справах дітей Джанкойської міської ради АР Крим в судове засідання не з’явилась, надала суду заяву про розгляд справи без її участі, просила позов задовольнити.
Представник третьої особі – Відділу реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції АР Крим в судове засідання не з’явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутність.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов ОСОБА_3 є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 зареєстрували шлюб, про що Відділом ЗАГС Джанкойського міськвиконкому Республіки Крим 05.06.1992 року зроблено відповідний актовий запис 145. (а.с.7).
29.08.2007 року сторони зареєстрували розірвання шлюбу, про що Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції АР Крим зроблено відповідний актовий запис №339. (а.с.8).
ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Джанкой народилась ОСОБА_5, про що 19.04.2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції АР Крим зроблено відповідний актовий запис №06 та видано свідоцтво про народження серії І-АП №НОМЕР_1. (а.с.6).
Згідно Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження, батьками ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 є: батько – ОСОБА_3, мати – ОСОБА_4. Реєстрація проведена відповідно до статті 133 Сімейного кодексу України. (а.с.29).
Відповідно до висновку судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи №767 від 12.10.2010 року, молекулярно-генетичним аналізом ДНК встановлено, що ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 не є біологічним батьком дитини ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, народженої ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3. (а.с.21-27).
Відповідно до статті 136 Сімейного кодексу України, особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.
Згідно з Постановою Пленуму Верховного суду України №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень – шляхом пред’явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.
Задовольняючи позов, суд виходить з того, що при судовому розгляді справи позивачем надані суду належні докази, які підтверджують відсутність кровного споріднення між ним, як особою записаною батьком, і дитиною.
Таким чином, суд вважає за необхідне виключити оспорені відомості з актового запису про народження дитини.
З урахуванням викладеного, на підставі статті 136 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10, 11, 60, 88, 212, 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батьківство, за участю третіх осіб – Служби у справах дітей Джанкойської міської ради АР Крим, Відділу реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції АР Крим – задовольнити.
Виключити відомості про батька – ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, з актового запису №06 про народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Джанкой дитини – ОСОБА_5, зробленого 19.04.2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції Автономної Республіки Крим.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Спасьонова О.А.