Справа № 2-2021/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2010 року м. Джанкой
Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого судді Спасьонової О.А.
при секретарі Черкашиній Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лобанівської сільської ради Джанкойського району Автономної Республіки Крим про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
25.05.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер його батько – ОСОБА_4, після смерті якого залишилась спадкове майно у вигляді права на земельну частку (пай), розміром 4,38 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, яка перебуває у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства колгоспу «Родина». Однак, після смерті батька він не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у встановлений законом строк у зв’язку з тим, що він вважав, що спадщина буде прийнята його матір’ю – ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після її смерті він дізнався, що мати спадщину після смерті батька не прийняла.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві та пояснив, що позивач з поважних причини своєчасно не мав можливості звернутися до нотаріальної контори, просив позов задовольнити.
Представник відповідача – Лобанівської сільської ради Джанкойського району АР Крим в судове засідання не з’явився, до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю, проти позову не заперечує.
Заслухавши представника позивача, допитавши свідка, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року в с. Мар’їне Джанкойського району АР Крим помер батько позивача ОСОБА_4, про що 17.02.2007 року Лобанівською сільською радою Джанкойського району АР Крим зроблено відповідний актовий запис № 2 та видано свідоцтво про смерть серії 1-АП № НОМЕР_1.
Згідно наданих позивачем документів, після смерті спадкодавця відкрилась спадщина у вигляді права на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства колгоспу «Родина» розміром 4,38 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), що підтверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії КМ №0109938, виданим на підставі рішення Джанкойської районної державної адміністрації АР Крим №908-р від 09.10.1996 року.
Як вбачається з відповіді Джанкойської районної державної нотаріальної контори, с заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року, ніхто не звертався, спадкова справа не заводилась, свідоцтв про право на спадщину не видавалось, заповітів померлим не складалось.
Та обставина, що позивач у встановлений законом шестимісячний строк не звернувся до Джанкойської районної державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини з поважних причин підтверджується показаннями допитаної в якості свідка ОСОБА_2, яка пояснила, що вона є рідною сестрою позивача, брат працює на будівництвах, його часто не буває дома. Після смерті матері їм стало відомо, що мати не прийняла спадщину після смерті батька, документи про те, що батькові належить право на земельну частку (пай) вони знайшли вже після смерті матері.
Суд вважає, що позивачем доведено поважність причин пропуску строку, передбаченого законом для прийняття спадщини, а саме: позивачеві не було відомо про наявність у батька сертифікату на право на земельну частку (пай), а також про те, що його мати, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, не прийняла спадщину після смерті батька – ОСОБА_4 .
Відповідно до статті 1272 Цивільного кодексу України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Задовольняючи позов, суд визначає позивачеві додатковий строк 3 (три) місяця для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилась після смерті 16 .02.2009 року ОСОБА_4 .
З урахуванням викладеного, на підставі статті 1272 Цивільного кодексу України, керуючись статтями 10, 44, 60, 88, 212, 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженцю Янгіюльського району Ташкентської області, додатковий строк 3 (три) місяця для подання заяви про прийняття спадщини, що залишалась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_4 .
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Спасьонова О.А.
- Номер: 2-2021/2010
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2021/2010
- Суд: Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
- Суддя: Спасьонова Олена Анатоліївна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2010
- Дата етапу: 23.09.2015