Судове рішення #13204320

   

 №22-ц -5527\ 10.                                                                            Головуючий 1 інстанції –

Категорія: спадкові                                                                        Назаренко О.В.

Доповідач-Гальянова І.Г.

УХВАЛА  

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ  

 

26 січня 2011 року судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:

Головуючого-судді:       Гальнової І.Г.

суддів:                             Міненкової Н.О.

Ларенка В.І.

 

за участю секретаря         Григоренко К.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за заявою  ОСОБА_4  про ухваленню додаткового рішення  у справі за позовом ОСОБА_4 до Лізогубівської селищної ради Харківського району Харківської області про визнання права власності на будинок,-

ВСТАНОВИЛА:  

    У січні 2008 року позивач звернулась у суд  позовом, в якому на підставі ст.1217,1222,1223,1258,1261,1268 ЦК України,просила визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, розташований у АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті її батька.

Рішенням Харківського районного суду Харківської області від 11 березня 2010 року, в задоволенні позовних вимог позивачу, відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Харківської області від 25 серпня 2010 року  вказане  рішення  Харківського  районного суду  Харківської області від 11 березня 2010 року , змінено та виключено з мотивувальної частини рішення відмову ОСОБА_4 в задоволенні позовних вимог з підстав пропуску нею строку для прийняття спадщини після смерті її батька ОСОБА_1 .В іншій частині рішення залишено без змін.

20 грудня 2010 року ОСОБА_4 звернулась з заявою про ухвалення у справі додаткового рішення з вказівкою строку, продовж якого вона має право звернутись за спадщиною після смерті батька.

Вказані вимоги ОСОБА_4 обгрунтовує тим, що  в зазначеному рішенні апеляційного суду не було вказано такий  строк, у зв»язку з чим у державній нотаріальній конторі № 10  їй було відмовлено в прийнятті заяви про прийняття спадщини після смерті батька .

Вказана заява ОСОБА_4 не підлягає задоволенню з таких підстав.

В  ч.1 ст. 220 ЦПК України встановлено, що суд який ухвалив рішення, може за заявою осіб, які беруть участь у справі, чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:

1) стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; 2) суд вирішив питання про право, не зазначив точної суми грошових коштів, які підлягають стягненню, майно, яке підлягає передачі, або які дії треба виконати; 3) суд не допустив негайного виконання рішення у випадках, встановлених ст. 367 цього Кодексу; 4) судом не вирішено питання про судові витрати.

Згідно до вимог ч.1 ст. 11 ЦПК України, суд розглядає справи в межах заявлених позивачем позовних вимог.

З вимогою щодо продовження строку на прийняття спадщини після смерті батька , позивач до суду не зверталась , а посилаючись на те, що вона після смерті батька, померлого 30.06.1998 року , фактично прийняла спадщину, просила визнати за нею право власності на зазначений вище житловий будинок з надвірними будівлями в порядку спадкування за законом.

Змінюючи рішення суду першої інстанції в частині відмови позивачу в задоволенні позову з підстав пропуску нею строку на прийняття спадщини після смерті батька, апеляційний суд виходив з того , що позивач у відповідності до вимог ст. 549 ЦК України в редакції 1963 року, фактично прийняла спадщину після смерті батька та не вирішував питання щодо подовження строку на прийняття позивачем  такої спадщини.

За таких обставин, підстави які встановлені в ч.1 ст. 220 ЦПК України для ухвалення додаткового рішення у справі, відсутні.

Керуючись ст. 220  ЦПК України, судова колегія,-

УХВАЛИЛА :  

 Відмовити  ОСОБА_4  в задоволенні заяви про  ухвалення додаткового рішення у справі за її позовом до Лізогубівської селищної ради Харківського району Харківської області про визнання права власності на будинок.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

  Головуючий, суддя:  

  Судді    :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація