Судове рішення #13203131

Справа № 2-1245/11

РIШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

25 січня 2011 року Суворовський районний міста Одеси в складі:

головуючого судді             Пепеляшкова О.С.

при секретарі             Шиміній М.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, вказуючи, що сторони є батьками неповнолітньої дитини, яка проживає спільно з нею. Оскільки відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини добровільно не надає, позивачка просить стягнути з відповідача на свою користь кошти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1 000 гривень щомісячно.

Позивач надала в судовому засіданні вимоги позову підтримала та просила їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідач позов визнав в частині стягнення аліментів в сумі 300 грн., вказавши, що постійного місця роботи не має, в задоволенні решти позовних вимог просив відмовити.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд встановив, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Сторони є батьками неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з позивачем (а.с. 2, 3).

Згідно положень статті 180 СК України обов’язок утримувати неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття є спільним для батьків. Згідно положень статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальний стан дитини, ті ж обставини відносно платника аліментів та їх стягувача.

Згідно статті 27 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, діючої на Україні з 27.09.1991 року «держави-учасники визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) несуть основну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для розвитку дитини, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей».

Розмір прожиткового мінімуму визначений згідно положень статті 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», для дітей віком до 6 років встановлений в розмірі з 1 грудня 2010 року в сумі 799 гривень.

Сторони сумісне господарство не ведуть, дитина виховується позивачкою і потребує матеріальної допомоги. Відповідач працездатний і має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дитини. Беручи до уваги необхідність врегулювання аліментних правовідносин, що виникли між сторонами, на принципах справедливості, сумлінності і розумності, суд вважає, що заявлений позов ОСОБА_1 з урахуванням матеріального положення обох сторін, стану здоров’я дитини, її батьків, визнання відповідачем позову, підлягає задоволенню шляхом стягнення з відповідача аліментів на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 450 грн. щомісячно.

На підставі статей 180, 182, 184 СК України, керуючись статтями 10, 11, 60, 88, 212-215, ч.1 статті 367 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкає в АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, що зареєстрована за адресою: Одеська область, Любашівській район, с.Шнікареве, аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 450 гривень щомісячно, починаючи з 24.11.2010 року до 13.07.2026 року (дня досягнення повноліття дитиною).

    Рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць піддати негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави у розмірі 51 гривні, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі 120 гривен.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Суворовський районний суд м.Одеси.

    Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація