Судове рішення #13202700

№ 2а-498/11

  П О С Т А Н О В А

 І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

                                   

18 січня 2011 року                                                                                         м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Стоматов Е.Г., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу ОСОБА_1  до Управління пенсійного Фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя про визнання нечинним розпорядження та зобов’язання вчинити певні дії,-

 

    ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду 12.11.2010 року з вищевказаними вимогами. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що в 2010 році звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя с заявою провести перерахунок  пенсії з 01 квітня 2010 року згідно Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2009 рік в сумі 1650 грн. 43коп. Але Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя перерахувало їй пенсію з врахуванням середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91 грн.).  Просить суд зобов’язати  Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя провести перерахунок призначеної їй пенсії із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2009 рік в сумі 1650 грн. 43коп. з 01.04.2010 року.

Відповідно письмових заперечень представника відповідача щодо позову, остання позов не визнала у повному обсязі та зазначила, що Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя боргу перед позивачем немає. Частиною 4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058 (із змінами, внесеними ЗУ «Про державний бюджет на 2008рік») було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до ЗУ враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує перерахунку пенсії, що визначається згідно ст.40 вищезазначеного закону.

Також, представник відповідача зазначила, що Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року, зміни, що були внесені до ст.40, ст.42 ЗУ №1058 в частині зазначеного показника заробітної плати та порядку перерахунку пенсій були визнані не конституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалось.

Отже, керуючись спільним листом Пенсійного Фонду України і Міністерства праці та соціальної політики України від 11.03.2009р №4096/02-01 та №20/0/18-09/039 до законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунку пенсій у 2009 році відповідно до пункту третього п.11 постанови Кабінету Міністрів від 28.05.2008р. №530 проводяться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91 грн.).

Оцінивши повідомлені сторонами обставини, дослідивши докази по справі у їх сукупності, приходжу до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до наданих доказів встановлено, що позивач перебуває на пенсійному обліку відповідача, отримує пенсію за віком, що підтверджується посвідченням.

Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахування пенсії із зарахуванням до страхового стажу періоду роботи за 2009 рік (1650 грн. 43 коп.) у відповідності до ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (дохід), в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії  за періоди.

Згідно ч.4 ст.42 Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у  разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону .

Суд не приймає доводи відповідача в тій частині, що відповідно спільного листа Пенсійного Фонду України і Міністерства праці та соціальної політики України від 11.03.2009р №4096/02-01 та №20/0/18-09/039 до законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунку пенсій у 2009 році відповідно до пункту третього п.11 постанови Кабінету Міністрів від 28.05.2008р. №530 проводяться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91 грн.), було зроблено перерахування пенсії позивачу. Оскільки вказаний лист виконавчої влади є нормативно-правовим актом, але не має сили закону, а тому дії відповідача не відповідають вимогам діючого законодавства і як наслідок є протиправними.

Позивач має право на  перерахунок пенсії з урахуванням показника заробітної плати (доходу) за 2009 рік (1650 грн. 43 коп.).

Таким чином, суддя приходить до висновку, що позовні вимоги позивача знайшли своє повне підтвердження, відповідача необхідно зобов'язати зробити відповідний перерахунок.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.64, 124 Конституції України, ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пп.3 п.11 Постанови КМУ від 28.05.2008 р. N530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», а також ст.ст.6-14, 71, 86, 99-103, 159-163, 1832 185-186 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

  Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя про визнання нечинним рішення та зобов’язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя щодо перерахунку ОСОБА_1 з 01.04.2010 року пенсії, із заробітної плати за періоди страхового стажу, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197 грн. 91 коп.).

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2010 року з урахуванням страхового стажу із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2009 рік (1650 грн. 43 коп.) і провести нарахування на користь ОСОБА_1 невиплаченої їй суми пенсії з урахуванням раніше виплачених сум з 01.04.2010 року.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами до адміністративного Дніпропетровського апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її проголошення, з подачею її копії до адміністративного Дніпропетровського апеляційного суду. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

       

          Суддя:                                                         Е.Г.Стоматов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація