Справа № 2-9171/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2010 року Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді – Погасій О.Ф.
при секретарі – Щегульній Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя та по зустрічному позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя.
ОСОБА_2 звернулася до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просив задовольнити. Пояснив, що 20.09.1997 року між ним та відповідачкою ОСОБА_2 було укладено шлюб. 19.05.2009 року шлюб між ними розірвано. За час їхнього спільного проживання ним з відповідачкою як подружжям відповідно до договору купівлі-продажу від 02.11.2005 року було придбано квартиру АДРЕСА_1, що є їхньою спільною сумісною власністю подружжя, а також було придбано автомобіль SUBARU FORESTER, 1998 року випуску держ № НОМЕР_1, який також є спільною власністю.
У судовому засіданні позивач за зустрічним позовом ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала, просила задовольнити. Пояснила, що 20.09.1997 року між нею та відповідачем ОСОБА_1 було укладено шлюб. 19.05.2009 року шлюб між ними розірвано. За час їхнього спільного проживання з відповідачем як подружжям відповідно до договору купівлі-продажу від 02.11.2005 року було придбано квартиру АДРЕСА_1, що є їхньою спільною сумісною власністю подружжя, а також було придбано автомобіль SUBARU FORESTER, 1998 року випуску держ № НОМЕР_1, який також є спільною власністю.
Суд, вислухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони були одружені з 20.09.1997 року. 19.05.2009 року шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було розірвано. Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 присвоєно прізвище ОСОБА_2.
За час спільного проживання сторонами як подружжям, відповідно до договору купівлі-продажу від 02.11.2005 року було придбано квартиру АДРЕСА_1, а також було придбано автомобіль SUBARU FORESTER, 1998 року випуску держ № НОМЕР_1, який також є спільною власністю, що не заперечується сторонами по справі.
Згідно ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Згідно ст. 69 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Відповідно до ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Також, відповідно до ст. 317 ЦК України власнику належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.
Відповідно до ст. 319 ЦК України власник володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст.ст. 10, 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212,- 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позови ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити.
Поділити майно подружжя.
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2, за кожним з них по ? частині квартири АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2, за кожним з них по ? частині автомобіля SUBARU FORESTER, 1998 року випуску держ № НОМЕР_1.
Стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2, с кожного з них по 771 гривні 50 копійок держмито в доход держави.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.Ф. Погасій