Справа №2-2249/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2010 року м. Джанкой
Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого, судді Спасьонової О.А.,
при секретарі Черкашиній Л.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, -
в с т а н о в и в:
17.06.2010 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що вони з відповідачем від шлюбу мають неповнолітню дитину, в даний час дитина перебуває на її утриманні, відповідач у добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Позивач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд стягнути з ОСОБА_4 на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, до повноліття дитини, у розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу ) .
Відповідач в попереднє судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду заяву, в якій позовні вимоги визнав в повному обсязі та просив справу розглянути у попередньому судовому засіданні у його відсутність у зв’язку з перебуванням на лікуванні.
Відповідно до частини 4 статті 130 Цивільного процесуального кодексу України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому статтею 174 цього ж Кодексу. Згідно з частиною 4 статті 174 Цивільного процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що у справі можливо постановити рішення при проведенні попереднього судового засідання.
Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що сторони з 1997 року перебували у зареєстрованому шлюбі, який 05.10.1999 року було розірвано, про що Відділом реєстрації актів громадянського стану Джанкойського міськвиконкому АР Крим зроблено відповідний актовий запис №155.
Відповідно до свідоцтва про народження, відповідач є батьком неповнолітньої дитини – ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішенням Джанкойського міського суду АР Крим від 21.01.2002 року ОСОБА_4 позбавлений батьківських прав відносно ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішенням виконавчого комітету Джанкойської міської ради АР Крим №305 від 27.08.2004 року позивачеві ОСОБА_3 було дозволено зміна прізвища сина ОСОБА_5 на прізвище ОСОБА_5.
Позбавлення батьківських прав не звільняє ОСОБА_4 від обов’язку утримувати дитину.
Дитина проживає з позивачем і перебуває на її утриманні, що підтверджується довідкою виконавчого комітету Джанкойської міської ради Автономної Республіки Крим від 16.06.2010 року.
Відповідач не надає матеріальної допомоги, не бере участі в утриманні дитини, у зв’язку з чим, позивач просить суд стягнути з нього аліменти в розмірі 1/4 частини видів його заробітку (доходу).
Правовідносини сторін регулюються статтями 180-183 Сімейного кодексу України, згідно з якими батьки зобов’язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матери, батька і (або) у твердій грошовий сумі. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим 30% встановленого законом прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд враховує стан здоров’я, матеріальне становище дитини та відповідача, відсутність на утриманні відповідача непрацездатних членів сім’ї, зобов’язань по виплаті аліментів на утримання інших дітей, а також бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків.
Визнання відповідачем позовних вимог не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно вимог статті 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
У відповідності до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України суд стягує з відповідача судовий збір в доход держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.
Згідно з пунктом першим частини 1 статті 367 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
З урахуванням викладеного, на підставі статей 180-183, 191 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10, 11, 60, 88, 130, 174, 212, 215, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Джанкой Автономної Республіки Крим на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно, починаючи з 17.06.2010 року та до повноліття дитини, у розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менш 30% встановленого законом прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір в доход держави в розмірі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_4 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.
Допустити негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.
Суддя Спасьонова О.А.