Судове рішення #13196744

       

    

Справа № 2-117/11

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м    У к р а ї н и

          "20" січня 2011 р. Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого Шемета Т.  М.

при секретарі Коломієць В. О.,

з участю адвоката(ів)                

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про усунення перешкод користування приватною власністю та виселення, та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, Хмільницького районного структурного підрозділу КП «Вінницьке обласне об’єднання бюро технічної інвентаризації»,-  про визнання договору купівлі-продажу дійсним, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_7

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області від 20.01.2011 року, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні приватною власністю та виселення.

ОСОБА_3 звернулася до суду з зустрічною позовною заявою до  ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_5, Хмільницького районного структурного підрозділу КП «Вінницьке обласне об’єднання бюро технічної інвентаризації»,  про визнання договору купівлі-продажу дійсним, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2 та третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_7, посилаючись на те, що 10 березня 2008 року між ОСОБА_8 та ОСОБА_3 було укладено в письмовій формі договір купівлі-продажу належної йому ?  частки цілого житлового будинку з господарчими будівлями, що знаходиться за адресою: Вінницька область, Хмільницький район, с. Дібрівка по вул. Зелена,9. Того ж дня ОСОБА_8 отримав від неї гроші в розмірі 5 000 (п’ять тисяч) гривень за належну йому ? частку цілого житлового будинку з господарчими будівлями. Вказаний договір було повністю виконано, оскільки позивач провів повний розрахунок з відповідачем по договору купівлі-продажу, а відповідач передав йому нерухоме майно, однак незважаючи на взяті на себе відповідачем зобов’язання щодо підписання договору в нотаріальній формі, останній не зміг виконати свої зобов’язання , за обставини яка не залежала від його волі , так як 23.03.2008 року помер. А тому позивач просить в судовому порядку визнати договір купівлі-продажу дійсним.

27 березня 2008 року між позивачем та ОСОБА_7, який уповноважений ОСОБА_1, продати на умовах та за ціну на власний розсуд всю належну йому частку житлового будинку з відповідними господарськими будівлями , уклали в письмовій формі договір купівлі –продажу належної ОСОБА_1, ? частку цілого житлового будинку з господарчими будівлями, що розташовані за адресою с. Дібрівка по вул.. Зеленій, 9 Хмільницького району, Вінницької області. Того ж дня було проведено розрахунок між позивачем та ОСОБА_7 за ? частку цілого житлового будинку з господарчими будівлями, який розташований по АДРЕСА_1, в розмірі 5 000 (п’ять тисяч) гривень. При отриманні грошей між сторонами було досягнуто всіх істотних умов за договором, позивач провів повний розрахунок з відповідачем по договору купівлі-продажу, а відповідач передав йому нерухоме майно, однак незважаючи на взяті на себе відповідачем зобов’язання щодо підписання договору в нотаріальній формі, останній відмовлявся, посилаючись на те, що співвласник будинку ОСОБА_8 помер, та виникла необхідність в оформленні спадщини, на його частку житлового будинку. Після смерті ОСОБА_8, залишились першочергові спадкоємці за законом, відповідачі по справі: дружина –ОСОБА_5, син - ОСОБА_5, дочка - ОСОБА_4, які спадщину не приймали. Тому позивачка просить в судовому порядку визнати договір купівлі-продажу дійсним.

В ході попереднього судового засідання від позивача ОСОБА_1 надійшла заява про відмову від заявленого ним позову та повне визнання зустрічного позову ОСОБА_3. Представник позивача ОСОБА_1 –ОСОБА_9 повністю підтримав заяви, подані його довірителем. Суд вважає за можливе прийняти відмову від позову ОСОБА_1, оскільки це є його правом та способом вираження наданих йому цивільних прав та обов’язків, не суперечить та не порушує прав, свобод, обов’язків третіх осіб.

Представник позивачки ОСОБА_3 –ОСОБА_10 в судовому засіданні пред’явлений зустрічний позов підтримав в повному обсязі.

Відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_5 в судове засідання не з’явилися, від них до суду надійшли заяви про визнання позовних вимог ОСОБА_3  в повному обсязі, з проханням розглянути справу у їх відсутність..

Представник Хмільницького районного структурного підрозділу КП «Вінницьке обласне об’єднання бюро технічної інвентаризації»в судове засідання не з’явився,  надав заяву про розгляд справи у його відсутність та просить винести рішення згідно чинного законодавства.

Третя особа на стороні позивача –ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, від нього надійшла заява, в якій просить розглянути справу у його відсутність, та вважає позов ОСОБА_3 таким що підлягає задоволенню.

Третя особа на стороні відповідача –ОСОБА_7 в судове засідання не з’явився, від нього надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, вважає позов обґрунтованим та таким що підлягає задоволенню.

            Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає можливим задовольнити позовні вимоги повністю, оскільки представник позивача ОСОБА_3 –ОСОБА_10  підтримав позовні вимоги, відповідачі визнали позовні вимоги повністю, задоволення позову не суперечить вимогам та законним інтересам сторін, матеріалам справи та відповідає чинному законодавству України, не порушує прав, свобод та інтересів третіх осіб.  

          Керуючись ст.ст. 10, 60, 208, 213 –215, 223, 294 ЦПК України, ст.ст. 220, 316, 317, 655, 657 ЦК України, -          

В И Р І Ш И В :

          Позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити повністю.

          Визнати дійсним договір купівлі-продажу, житлового будинку літ. (А) загальною площею 57,3 кв.м., житловою площею 43,9 кв.м.; веранда літ. (а), сарай літ. (Б), сарай літ.(б), погріб літ. (Г), огорожа № 1, огорожа №2, які розташовані в АДРЕСА_1, загальною вартістю 30724 грн., між ОСОБА_3 та співвласниками ОСОБА_1 та ОСОБА_8, належних їм на праві часткової приватної власності по ?? за кожним згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом НОМЕР_1 виданого державним нотаріусом Хмільницької районної державної нотаріальної контори ОСОБА_11, зареєстрованим в КП «ВООБТІ»за реєстровим № 35 в реєстрову книгу № 1 стор. 35.

          Визнати за ОСОБА_3 , право приватної власності на житловий будинок літ. (А) загальною площею 57,3 кв.м., житловою площею 43,9 кв.м.; веранда літ. (а), сарай літ. (Б), сарай літ.(б), погріб літ. (Г), огорожа № 1, огорожа №2, які розташовані в АДРЕСА_1, загальною вартістю 30724 грн. які належали ОСОБА_1 та ОСОБА_8, на праві часткової приватної власності по ? за кожним згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом НОМЕР_1 виданого державним нотаріусом Хмільницької районної державної нотаріальної контори ОСОБА_11, зареєстрованим в КП «ВООБТІ»за реєстровим № 35 в реєстрову книгу № 1 стор. 35.

Зобов’язати Хмільницький районний структурний підрозділ КП «ВООБТІ», провести державну реєстрацію за ОСОБА_3, нерухомого майна, яке складається в цілому, з житлового будинку літ. (А) загальною площею 57,3 кв.м., житловою площею 43,9 кв.м.; веранди літ. (а), сарая літ. (Б), сарая літ.(б), погріба літ. (Г), огорожі № 1, огорожі №2, які розташовані в АДРЕСА_1, загальною вартістю 30724 грн. які належали ОСОБА_1 та ОСОБА_8, на праві часткової приватної власності по ? за кожним згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом НОМЕР_1 виданого державним нотаріусом Хмільницької районної державної нотаріальної контори ОСОБА_11, зареєстрованим в КП «ВООБТІ»за реєстровим № 35 в реєстрову книгу № 1 стор.35.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.        

Рішення можна оскаржити до апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

                                            Головуюча :

                                                       


 • Номер: 22-ц/793/1476/15
 • Опис: про визнання права власності на новостворене майно
 • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
 • Номер справи: 2-117/11
 • Суд: Апеляційний суд Черкаської області
 • Суддя: Шемета Т.М.
 • Результати справи: залишено без розгляду; Скасовано ухвалу і передано справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
 • Етап діла: Розглянуто
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 19.05.2015
 • Дата етапу: 10.06.2015
 • Номер: 2/712/72/16
 • Опис:
 • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
 • Номер справи: 2-117/11
 • Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
 • Суддя: Шемета Т.М.
 • Результати справи: залишено без змін рішення апеляційної інстанції
 • Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 16.06.2015
 • Дата етапу: 27.02.2017
 • Номер: 6/280/36/15
 • Опис:
 • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
 • Номер справи: 2-117/11
 • Суд: Коростишівський районний суд Житомирської області
 • Суддя: Шемета Т.М.
 • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
 • Етап діла: Розглянуто
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 07.12.2015
 • Дата етапу: 25.12.2015
 • Номер: 22-ц/793/693/16
 • Опис: про визнання права власності на новостворене майно
 • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
 • Номер справи: 2-117/11
 • Суд: Апеляційний суд Черкаської області
 • Суддя: Шемета Т.М.
 • Результати справи: залишено без розгляду; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
 • Етап діла: Розглянуто
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 12.02.2016
 • Дата етапу: 14.09.2016
 • Номер: 6/234/215/18
 • Опис:
 • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
 • Номер справи: 2-117/11
 • Суд: Краматорський міський суд Донецької області
 • Суддя: Шемета Т.М.
 • Результати справи:
 • Етап діла: Призначено до судового розгляду
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 06.07.2018
 • Дата етапу: 26.09.2018
 • Номер: 22-ц/812/787/19
 • Опис: за позовом Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» до Асауленко Надії Вікторівни про стягнення заборгованості за кредитним договором
 • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
 • Номер справи: 2-117/11
 • Суд: Миколаївський апеляційний суд
 • Суддя: Шемета Т.М.
 • Результати справи:
 • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 01.04.2019
 • Дата етапу: 05.04.2019
 • Номер: 6/727/90/19
 • Опис:
 • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
 • Номер справи: 2-117/11
 • Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
 • Суддя: Шемета Т.М.
 • Результати справи:
 • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 16.04.2019
 • Дата етапу: 24.05.2019
 • Номер: 22-з/812/80/19
 • Опис: за позовом ПАТ «Кредобанк» до Асауленко Н.В. про стягнення заборгованості за кредитним договором
 • Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
 • Номер справи: 2-117/11
 • Суд: Миколаївський апеляційний суд
 • Суддя: Шемета Т.М.
 • Результати справи: повернення судового збору
 • Етап діла: Розглянуто
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 09.07.2019
 • Дата етапу: 31.07.2019
 • Номер: 6/674/29/21
 • Опис:
 • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
 • Номер справи: 2-117/11
 • Суд: Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
 • Суддя: Шемета Т.М.
 • Результати справи:
 • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 01.06.2021
 • Дата етапу: 11.06.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація