Судове рішення #13195488

Справа № 2-3073/11

У Х В А Л А

Іменем         України

    17 січня 2011 року                                                                                                                           м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Гуревський В.К., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення суми відшкодування шкоди, –

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про збільшення суми відшкодування шкоди.

Розглянувши позовну заяву, додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку, що у відкритті провадження у справі має бути відмовлено з наступних підстав.

Згідно з положенням ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

             Відповідно до ст. 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися  до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або  оспорюваних прав і  охоронюваних  законом  інтересів,  а  також  для вжиття передбачених  цим  Кодексом  заходів,  спрямованих  на запобігання правопорушенням.

             Згідно з вимогою ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчої спори, що  виникають  при  укладанні, зміні, розірванні  і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна та з інших підстав.

Відповідно до матеріалів справи рішенням Господарського суду Одеської області від 06 лютого 2009 року позовні вимоги фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором поставки.

Вимоги позивача за цим позовом ґрунтуються на невиплаті відповідачем суми боргу за судовим рішенням господарського суду.    

          За таких обставин суд роз’яснює позивачу ОСОБА_1 право звернутися за захистом свого права з позовом за правилами, визначеними ГПК України.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст. 1, ч. 1 ст. 12 ГПК України, ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, СУДДЯ –

У Х В А Л И В :

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення суми відшкодування шкоди.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

СУДДЯ                                     Гуревський В.К.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація