УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2007 року м. Київ
Колегія суддів з касаційного розгляду справ судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області у складі:
Луспеника Д.Д., Яцини В.Б., Швецової Л.А.,
розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1на рішення Київського районного суду м. Одеси від 14 листопада 2003 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 17 серпня 2004 року у справі за позовом ОСОБА_1до товариства з обмеженою відповідальністю „Електронмаш" про визнання статуту товариства таким, що суперечить Закону України „Про господарські товариства",
встановила:
ОСОБА_1. звернувся в суд із вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що статут ТОВ „Електронмаш" суперечить Закону України „Про господарські товариства.
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 20.07.2001 р. зазначений позов задоволений, рішення набрало чинності.
Ухвалою цього ж районного суду від 12.09.2003 р. вказане рішення суду було скасоване у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 14.11.2003 p., залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Одеської області від 17.08.2004 р. позов ОСОБА_1. задоволено.
Законом України від 15 грудня 2006 року № 483-V "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів" (далі - Закон), що набрав чинності 29 грудня 2006 року, було внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 12 зазначеного Кодексу справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що
Справа 153-кс-07
пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів, підвідомчі господарським судам.
Відповідно до п. 6 Закону касаційні скарги (подання) на рішення судів у справах, передбачених пунктом 2 Прикінцевих положень цього Закону, що подані до набрання чинності цим Законом, по яких провадження не порушено (не відкрито) Верховним Судом України, передаються для розгляду Вищому господарському суду України.
Оскільки Верховним Судом України провадження у справі не порушувалось, справа не підлягає касаційному розгляду у порядку цивільного судочинства, касаційну скаргу для розгляду слід направити до Вищого господарського суду України.
Керуючись ст. ст. 331, 332 ЦПК України, колегія суддів з касаційного розгляду справ
ухвалила:
Касаційну скаргу ОСОБА_1на рішення Київського районного суду м. Одеси від 14 листопада 2003 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 17 серпня 2004 року передати для розгляду Вищому господарському суду України.
Ухвала оскарженню не підлягає.