Справа № 2 – 659/2011
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 21 " січня 2011 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: судді Ольшевської Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Коростені
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину і утримання дружини,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась в суд з позовом до відповідача, в якому зазначила, що вона з 09.11.2009 перебуває в шлюбі з відповідачем. Від шлюбу вони мають неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач не надає їй матеріальну допомогу на утримання неповнолітньої дитини, хоча працездатний і в змозі надавати таку допомогу. Тому позивачка звернулась в суд з позовом в якому просить стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої доньки в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходів) щомісяця до повноліття дитини, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В даний час позивачка перебуває в декретній відпустці по догляду за дитиною, а тому також просить стягувати з відповідача аліменти на її утримання до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 1/6 частини усіх видів заробітку (доходів) доходів щомісячно.
Також просить сягнути з відповідача на її користь 150 грн. за надання юридичної допомоги.
Сторони до суду не з"явились, надали заяви про розгляд справи в їх відсутність, позивачка позов підтримує, відповідач визнає.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторони з 09.11.2009 перебувають в шлюбі. Від шлюбу вони мають неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач не надає позивачці матеріальну допомогу на утримання неповнолітньої дитини, хоча працездатний і в змозі надавати таку допомогу. Позивачка в даний час перебуває в декретній відпустці по догляду за дитиною.
Відповідно до ст. ст.180, 182 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття, а розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
В даному випадку позов про стягнення з відповідача аліментів в розмірі 1/4 частини на утримання неповнолітньої дитини та 150 грн. щомісячно на утримання позивачки - обґрунтований і підлягає задоволенню.
Також підлягає задоволенню вимога позивачки про стягнення з відповідача на її користь 150 грн. за надання юридичної допомоги, так як вона підтверджується квитанцією № 8 від 17.12.2010 року.
Керуючись ст. ст.11, 60, 213 - 218, 367, 88 ЦПК України, ст. ст. 84, 180, 182, 183 Сімейного Кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину і утримання дружини – задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Нова Борова Володарсько – Волинського району Житомирської області, працюючого машиністом землесосних установок Міжрічинського кар»єра № 10, проживаючого АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів щомісячно, починаючи з 17.12.2010 року і до повноліття дитини, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Нова Борова Володарсько – Волинського району Житомирської області, працюючого машиністом землесосних установок Міжрічинського кар»єра № 10, проживаючого АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання в розмірі 1/6 частини доходів щомісячно починаючи з 17.12.2010 року до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до 30.08.2011 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 150 грн. за надання юридичної допомоги.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 120 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах місячного платежу.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: