Справа №2- 72/2011р.
РІШЕНННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2011 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі : головуючого - судді - Волкової О.І.
при секретарі - Гризоглазовій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Южноукраїнську Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Комунальне підприємство «Житлово – експлуатаційного об’єднання » про визнання порядку користування житловим приміщенням та зміну договору найму жилого приміщення
ВСТАНОВИВ:
21.10.2010 року ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_3 про визначення порядку користування жилим приміщенням АДРЕСА_1 та зміну договору найма жилого приміщення.
В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав та суду пояснив, що квартиру АДРЕСА_1 він із колишньою покійною дружиною приватизував в 2001 році. Згідно свідоцтва про право власності на житло вони отримали по ? долі квартири. Згодом стосунки між ними погіршились, що призвело до розірвання шлюбу і в 2010 році шлюб між ним і ОСОБА_4 було розірвано. В 2009 році судом було прийнято рішення про порядок користування квартирою, йому в користування було виділено кімнату площею 12,4 кв.м. У вересні 2010 року його колишня дружина померла і квартира по спадку перейшла до її доньки .В даний час в квартирі ніхто не проживає відповідачка по справі має власне житло, а її син часто проводить час в спірній квартирі. В зв’язку з тим, що він в подальшому має намір перейти жити у зазначену квартиру просить виділити йому в квартирі №132 кімнату 16,9 кв.м. та зобов’язати Комунального підприємства «Житлово – експлуатаційного об’єднання» змінити договору найму жилого приміщення.
Відповідачка позов не визнала та заперечувала проти обставин викладених в позовній заяві позивачем. Спірна квартира була одержана позивачем, але до ордеру на квартиру вона також входила та її покійна матір як члени сім, ї , окрім того згодом квартира була приватизована на позивача та на її покійну матір в рівних долях. В 2010 році між її покійною матір’ю та позивачем шлюб було розірвано. Позивач в 2009 році звертався з аналогічним позовом до матері про визначення порядку користування жилим приміщенням - квартирою № 132, та судом визначено порядок користування. Просить суд відмовити позивачеві в задоволені позову.
Представник третьої особи заперечував проти задоволення позову, оскільки відповідачка не одержала свідоцтво на спадок.
Із матеріалів справи вбачається, що квартира АДРЕСА_1 , є спільною сумісною власністю
ОСОБА_1 і ОСОБА_4 (а.с.14).
Відповідно витягу 22937463 від 05.06.2009 року із Реєстру права власності на нерухоме майно бюро технічної інвентаризації м. Южноукраїнська ОСОБА_1 і ОСОБА_4 належить по ? долі АДРЕСА_1. (а.с.15)
За рішенням від 10.08.2009 року Южноукраїнським міським судом Миколаївської області ОСОБА_1 виділено в користування кімнату 12,4 кв.м., а ОСОБА_4 кімнату 16,9 кв. м., а коридор, кухню, ванну кімнату, вбиральню, строєну шафу та лоджію – залишено в загальному користуванні співвласників. (а.с.16,17).
Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу від 16.07.2010 року шлюб між подружжям ОСОБА_4 - розірвано. .а.с.11).
Судом встановлено, що позивач у 2009 році звертався з позов до суду про про визнання порядку користування житловим приміщенням та зміну договору найму жилого приміщення.
Рішенням Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 10.08.2009 визначений порядок користування АДРЕСА_1. Дане рішення набрало законної сили, а тому є законним.
Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом.
Виходячи з вище викладеного та норм матеріального права в задоволені позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 10,11,60,212-215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Комунальне підприємство «Житлово експлуатаційного об’єднання» про визнання порядку користування житловим приміщенням та зміну договору найму жилого приміщення - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Суддя Южноукраїнського
міського суду О.І. Волкова