Справа №33-8/11
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 січня 2011 р.
Суддя апеляційного суду Вінницької області Дедик В.П. за участю адвоката ОСОБА_1, розглянувши апеляції ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на постанову Ленінського райсуду м. Вінниці від 6 грудня 2010 р., якою відносно ОСОБА_4 провадження у справі про притягнення до адмінвідповідальності за ст. 124 КпАП України закрито у звязку із відсутністю в його діях складу правопорушення, -
В с т а н о в и в :
14.10.2010 р., приблизно о 8 год. 50 хв. ОСОБА_4, керуючи автомобілем «Хюндай» д.н. НОМЕР_1 рухався по правій смузі проїжджої частини вул. Л.Українки в м. Вінниці, напрямком з боку вул. Лукяновського, маючи намір виконати поворот ліворуч на регульованому перехресті з проїжджою частиною вул. 1-Травня, діючи відповідно до п. 8.7.3 «е» ПДР, здійснив зупинку перед даним перехрестям.
Тоді ж ОСОБА_2, керуючи автомобілем ГАЗ 33023-718 д.н. НОМЕР_2, рухався по лівій смузі руху проїжджої частини вул. 1-Травня в м. Вінниці, напрямком з боку пров. Цегельного, здійснював проїзд регульованого перехрестя з вул. Л.Українки на зелений миготливий сигнал світлофора.
ОСОБА_4 розпочав рух, не переконавшись, що це буде безпечним і не створить небезпеки іншим учасникам руху, в результаті не дав можливість автомобілю під керуванням ОСОБА_2, завершити рух через перехрестя, внаслідок чого відбулося зіткнення.
В результаті зіткнення автомобіль під керуванням ОСОБА_2 перекинувся на автомобіль ВАЗ 32105 д.н. НОМЕР_3, під керуванням ОСОБА_3, який маючи намір виконати поворот ліворуч на регульованому перехресті з проїжджою частиною вул. Л.Українки, здійснив зупинку перед даним перехрестям, чекаючи сигнал у вигляді зеленої стрілки у додатковій секції світлофора для руху ліворуч.
В результаті вищеописаних дій ОСОБА_3 отримав легкі тілесні ушкодження.
Таким чином ДТП відбулася з причини порушення ОСОБА_4 п. 10.1, п. 16.5 ПДР, де зазначено, що перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкоди або небезпеки іншим учасникам руху та в разі подання сигналу регулювальником або ввімкнення сигналу, що дозволяє рух, водій зобовязаний дати дорогу транспортним засобам, що завершують рух через перехрестя.
В апеляції ОСОБА_2 просить постанову районного суду скасувати, якою провадження по справі відносно ОСОБА_4 закрито за відсутністю в його діях складу правопорушення, де зазначено, що в судовому засіданні не було доведено факту наявності в діях ОСОБА_4, оскільки судом встановлено, що автомобіль під його керуванням проїжджав перехрестя на заборонений сигнал світлофора, зіславшись на пояснення ОСОБА_3, ОСОБА_2 і частково на пояснення ОСОБА_5. Також просить врахувати наявні матеріали і винести постанову, якою притягнути ОСОБА_4 до адмінвідповідальності за ст. 124 КпАП України.
В апеляції потерпілий ОСОБА_3 просить поновити йому строк на оскарження та скасувати постанову районного суду, оскільки її висновки суперечать зібраним матеріалам і притягнути ОСОБА_4 до адмінвідповідальності за ст. 124 КпАП України.
До апеляційного суду на виклики 11.01 та 17.01.11 р. ОСОБА_4 не зявився.
Заслухавши ОСОБА_3 та його представника, які підтримали подану апеляцію та просять винести постанову, якою притягнути до адмінвідповідальності ОСОБА_4, поновивши строк на оскарження, оскільки ОСОБА_3 не повідомляли про день слухання адмінматеріалу, хоча він є потерпілим від наслідків ДТП. Дізнавшись і отримавши копію постанови суду 22.12, він зразу ж подав апеляцію. В суді уточнив, що йому спричинені легкі тілесні ушкодження, а не важкі, як зазначав в апеляції, автомобіль зазнав пошкоджень.
Заслухавши ОСОБА_2 та адвоката ОСОБА_1, які підтримали подану апеляцію з мотивів, наведених в ній та просять скасувати постанову суду, якою провадження по справі відносно ОСОБА_4 закрито, оскільки висновки зроблені судом суперечать схемі ДТП та поясненням свідків, а також просять винести постанову, якою притягнути ОСОБА_4 до адмінвідповідальності за ст. 124 КпАП України.
Заслухавши пояснення, вивчивши матеріали справи, вважаю, що апеляційні скарги підлягають задоволенню.
Із матеріалів справи не вбачається, що судом викликався в судове засідання 6 грудня 2010 р. ОСОБА_3, також відсутні дані про повідомлення ОСОБА_3 про прийняте рішення, а тому слід вважати, що ОСОБА_3 пропустив строк на оскарження з поважних причин.
Суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_4 відсутні ознаки порушення вимог ПДР, оскільки встановлено, що автомобіль під керуванням ОСОБА_2, проїжджав перехрестя на заборонений сигнал світлофора.
Проте такі висновки суперечать наявним доказам у матеріалах справи.
Зокрема із пояснень свідків ОСОБА_6, ОСОБА_5 вбачається, що автомобіль під керуванням ОСОБА_2 рухався на миготливий зелений сигнал світлофору.
Тому пояснення ОСОБА_4 про те, що він бачив як автомобіль ГАЗ здійснював рух на червоне світло світлофора протирічить зібраним матеріалам. В такому випадку він мав би загальмувати для уникнення зіткнення.
Із локалізації та характеру пошкоджень передньої частини автомобіля «Хюндай» під керуванням ОСОБА_4 і задньої правої частини автомобіля ГАЗ, яким керував ОСОБА_2 вбачається, що саме ОСОБА_4 не надав перевагу автомобілю ОСОБА_2, що завершував рух через перехрестя, внаслідок чого відбулось зіткнення, від якого автомобіль ОСОБА_2 перевернувся, спричинивши шкоду ОСОБА_3
ОСОБА_2 пояснював, що він їхав зі швидкістю до 30 км/год., в нього був включений аварійний сигнал, а автомобіль «Хюндай» рухався з великою швидкістю, а тому не зміг уникнути зіткнення.
За таких обставин, в діях ОСОБА_4 міститься склад правопорушення, передбачений ст. 124 КпАП України – порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Враховуючи особу правопорушника, на нього слід накласти адмінстягнення у вигляді штрафу.
Оскільки з часу скоєння адмінправопорушення пройшло 3 місяці, то постанова в частині виконання адмінстягнення підлягає закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 294, 247 КпАП України, -
П о с т а н о в и в :
Апеляції ОСОБА_2 та ОСОБА_3 задовільнити.
Поновити строк на оскарження ОСОБА_3
Постанову Ленінського райсуду м. Вінниці від 6 грудня 2010 р. відносно ОСОБА_4 про закриття провадження за ст. 124 КпАП України - скасувати.
Визнати винним ОСОБА_4 за ст. 124 КпАП України і накласти адмінстягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 грн. на користь держави.
Закрити провадження по даній постанові в частині накладення адмінстягнення за закінченням строку давності.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя:
З оригіналом вірно: