Справа № 2-307/07 p.
Заочне Рішення іменем України
5 березня 2007 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого-судді Верес М.Ф.
при секретарі Чепура B.C.
з участю представника позивача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Охтирка Сумської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на час навчання,
Встановив:
Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, мотивуючи свої вимоги тим, що на даний час вона навчається на першому курсі Сумського юридичного факультету Харківського національного університету внутрішніх справ за спеціальністю „Правознавство", що підтверджується довідкою НУВС № 22 від 29.01.2007 року. Відповідач матеріальної допомоги не надає, тому позивач просить суд винести рішення, яким стягувати з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 150 грн. щомісячно на її користь на час навчання.
У судовому засіданні представник позивача за дорученням ОСОБА_3 позов підтримала повністю і суду пояснила, що її донька ОСОБА_1 навчається на першому курсі Сумського юридичного факультету Харківського національного університету внутрішніх справ за спеціальністю „Правознавство", що підтверджується довідкою НУВС № 22 від 29.01.2007 року. Відповідач ОСОБА_2 матеріальної допомоги не надає, тому вона просить суд винести рішення, яким стягувати з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 150 грн. щомісячно на користь позивачки на час навчання.
Відповідач, будучи своєчасно увідомлений повісткою суду, про що є запис в матеріалах справи, та розписка підписана відповідачем власноручно в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Суд проаналізував матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Згідно Ст. 199 Сімейного Кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Судом встановлено, що повнолітня ОСОБА_1 є студентом першого курсу Сумського юридичного факультету Харківського національного університету внутрішніх справ за спеціальністю „Правознавство", що підтверджується довідкою НУВС № 22 від 29.01.2007 року, а тому потребує матеріальної допомоги. Відповідач має домашнє господарство, земельну ділянку, працездатний, а тому має змогу надавати матеріальну допомогу повнолітній доньці на період навчання.
Тому, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовільнити повністю.
На підставі вищеозначеного та керуючись Ст.ст. 199, 184 Сімейного кодексу України , Ст.ст. 10, 60, 88,212,213-215,226 ЦПК України
Вирішив :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
2
Стягувати з ОСОБА_2 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 150 грн. щомісячно на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на період навчання у ВУЗІ, але не більше ніж до 23 років, починаючи стягування аліментів з дня набрання чинності рішення суду.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 грн. в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи № 2-307 в Охтирському міськрайонному суді Сумської області в розмірі 7,50 грн. на рахунок ТУ ДСА в Сумській області, код ЄДРПО 26270240 банк УДК в Сумській області, МФО 837013, р/р 37317006000459 для зарахування до Охтирського міськрайонного суду Сумської області.
Заочне рішення може бути переглянуте Охтирським міськрайонним судом Сумської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення Охтирського міськрайонного суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга на рішення Охтирського міськрайонного суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.