Судове рішення #13182678

Справа № 2-2738

2009 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

" 25 " травня 2009 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:

головуючого. судді                         Іваненко Ю.Г.

при секретарі.                             Гаврилюк І.В.

з участю представника позивача -                 Осипенко О.Л.

відповідачів                             ОСОБА_3

ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовною заявою Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" в особі філії „Центральне регіональне управління" Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" Д° ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідачів про стягнення заборгованості.

Свої вимоги мотивує тим, що 10 вересня 2007 року між ВАТ Банк „Фінанси та Кредит" в особі Філії „Центральне регіональне відділення" Банку „Фінанси та Кредит" ВАТ „Банк Фінанси та Кредит" та ОСОБА_3 було укладено кредитний договір № 29-144/07-ШД про надання в тимчасове користування на умовах забезпеченості, поворотності, строковості, платності кредитні ресурси у сумі 4 100 (чотири тисячі сто) гривень, з терміном погашення до 9 вересня 2010 року зі сплатою 0, 0001 % річних, а відповідач зобов’язався повернути отриманий кредит, сплатити відсотки за користування кредитом і виконати свої зобов’язання згідно з даним договором у повному обсязі.

За період кредитного договору відповідач не дотримувався умов кредитного договору та систематично порушував виконання умов договору, в зв"язку з чим утворилася заборгованість, яка станом на 23.02.2009 року становить 7 453 гривень 24 коп.

В забезпечення виконання зобов’язання по кредитному договору № 29-144/07-ШД від 10 вересня 2007 року, між позивачем та ОСОБА_4 був укладений договір поруки № 29-144/07-ШД-П від 10 вересня 2007 року, яка повідомлялася про наявність простроченої заборгованості по кредиту.

В судовому засіданні представник позивача Осипенко О.Л. позовні вимоги підтримала, просила суд задовольнити в повному обсязі.

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги визнали.

Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В даному судовому засіданні встановлено, що 10 вересня 2007 року між ВАТ Банк „Фінанси та Кредит" в особі Філії „Центральне регіональне відділення" Банку „Фінанси та Кредит" ВАТ „Банк Фінанси та Кредит" та ОСОБА_3 було укладено кредитний договір № 29-144/07-ШД про надання в тимчасове користування на умовах забезпеченості, поворотності, строковості, платності кредитні ресурси у сумі 4 100 (чотири тисячі сто) гривень, з терміном погашення до 9 вересня 2010 року зі сплатою 0, 0001 % річних.

Відповідно до п. 3.2 кредитного договору, позичальник зобов’язався повністю повернути кредитні ресурси, отримані за кредитним договором по 9 вересня 2010 року. Погашення здійснюється шляхом зарахування відповідної суми на позичковий рахунок. Позичальник зобов’язався щомісяця, в термін з 1 по 10 число кожного місяця, здійснювати в складі щомісячного платежу за кредитом погашення заборгованості за кредитними ресурсами у розмірі 114 грн. та нарахованими процентами, відповідно до графіку зниження розміру заборгованості.

Судом встановлено, що позивач свої зобов’язання за договором виконав, а саме: здійснив перерахунок коштів на картковий рахунок, на якому здійснюються операції за допомогою банківської платіжної картки Visa Electron Instant Issue № 4476071680245592, наданої позичальнику на підставі договору про відкриття карткового рахунку, надання і використання платіжної картки миттєвого випуску Electron Instant Issue від 10.09.2007 року, укладеного між банком та позичальником, здійснив видачу кредитних ресурсів у сумі 4 100 (чотири тисячі сто) гривень, що підтверджується анкетою-заявою на отримання кредиту від 03.09.2007р., меморіальним ордером за № 15531574 від 10.09.2007 року.

В судовому засіданні встановлено, що за весь період дії кредитного договору відповідач порушував умов кредитного договору та не здійснював частково погашення кредиту.

Судом встановлено, що відповідач ухиляється від сплати кредиту та створив значну заборгованість перед позивачем, та станом на 23.02.2009 року, загальна сума боргу ОСОБА_3 становить 7 453 гривень 24 коп., з яких: сума непогашеного кредиту - 3 452 грн. 50 коп., заборгованість по оплаті щомісячної комісії - 717 грн. 50 коп., пеня за несвоєчасне погашення кредиту - 3 283 грн. 24 коп.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобовЯзання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до п. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 536 ЦК України, за користування чужими грошовими коштами боржник зобов’язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.

Відповідно до п. 6.1 кредитного договору, за прострочення повернення кредитних ресурсів та/або сплати процентів, позивальник сплачує банку пеню з розрахунку 1 % від простроченої суми за кожен день прострочення. Зазначена пеня сплачується у випадку порушення позичальником строків платежу.

Відповідно до ч. 1 ст. 1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 549, п. 1 ст. 550, ст. 551, ст. 552 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання. Штрафом

є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов’язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання. Право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов’язання, плата (передання) неустойки не звільняє боржника від виконання свого обов’язку в натурі. Сплата (передання) неустойки не позбавляє кредитора права на відшкодування збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов’язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до п. 4.7 кредитного договору, позичальник щомісяця в строк з 1 по 10 число кожного місяця, сплачує комісійну винагороду за надання кредитних ресурсів у сумі 71 грн. 75 коп. 3азначена комісійна винагорода банка сплачується позичальником щомісячно, за весь період до моменту певного виконання позичальником зобов"язання по поверненню отриманих кредитних ресурсів.

Відповідно до п. 3.5 кредитного договору, банку має право зупинити видачу кредитних ресурсів, відмовити позичальнику в продовженні строку дії кредитного договору, а також вимагати дострокового повернення кредитних ресурсів, сплати нарахованих процентів по них, неустойки відповідно до умов кредитного договору.

Відповідно до п. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.

Так, в забезпечення виконання зобов’язання по кредитному договору № 29-144/07-ШД від 10 вересня 2007 року, між позивачем та ОСОБА_4 був укладений договір поруки № 29-144/07-ШД-П від 10 вересня 2007 року.

Відповідно до умов договору поруки поручитель зобов’язується відповідати перед кредитором у повному обсязі за своєчасне і повне виконання зобов’язання ОСОБА_3 за кредитним договором.

Відповідно до п. 2.5 договору поруки, обов’язок відповідача ОСОБА_4 безумовного виконання зобов’язань перед кредитором.

Відповідно до ч. 1 ст. 553 ЦК України, За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов’язку.

Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов’язання боржником.

Відповідно до ч. 2 ст. 554 ЦК України, Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки

Відповідно до п. 3.3 договору поруки, у випадку недотримання поручителем строків оплати грошових коштів кредитору, поручитель зобов’язаний сплатити кредитору пеню в розмірі 1 % від суми вимоги за кожен день прострочення.

Так, поручитель повідомлявся позивачем про наявність простроченої заборгованості по кредиту повідомленням № 9804 від 30.10.2008 року.

Відповідно до п. 2.1 договору поруки, позичальник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.

Судом встановлено, що відповідачами на час розгляду справи заборгованість не сплачена.

Таким чином, позовні вимоги позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, є законними та обгрунтованими, тому їх слід задовольнити.

Також, відповідно до ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідачів на користь позивача - 74, 53 грн. судового збору, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи - 30 гривень.

Керуючись ст. ст. 526, 530, 536, 549-554, 625, 1048, 1050, 1054 ЦК, ст. ст. 10, 57, 58, 88, 130, 174, 175, 195, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" в особі філії „Центральне регіональне управління" Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості -задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_3 виданий Світловодським МРВ У МВС України в Кіровоградській області 25.02.2004 року, АДРЕСА_1) та ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НОМЕР_4 виданий Московським РУ ГУ МВС України в м. Києві 25.06.1998 року, АДРЕСА_2) на користь Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" в особі філії „Центральне регіональне управління" Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" (01133, м. Київ, вул. . Щорса, 31, р/р 39015010829980, МФО 300937 філія „Центральне РУ" ВАТ „Банк „Фінанси та Кредит", код ЄДРПОУ 25745867) - 7 453 (сім тисяч чотириста п’ятдесят три) гривні 24 копійки заборгованість за кредитним договором.

Стягнути солідарно з ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_3 виданий Світловодським МРВ У МВС України в Кіровоградській області 25.02.2004 року, АДРЕСА_1) та ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НОМЕР_4 виданий Московським РУ ГУ МВС України в м. Києві 25.06.1998 року, АДРЕСА_2) на користь Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" в особі філії „Центральне регіональне управління" Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" (01133, м. Київ, вул. . Щорса, 31, р/р 39015010829980, МФО 300937 філія „Центральне РУ" ВАТ „Банк „Фінанси та Кредит", код ЄДРПОУ 25745867) - 74 (сімдесят чотири) гривні 24 копійки судового збору.

Стягнути солідарно з ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_3 виданий Світловодським МРВ УМВС України в Кіровоградській області 25.02.2004 року, АДРЕСА_1) та ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НОМЕР_4 виданий Московським РУ ГУ МВС України в м. Києві 25.06.1998 року, АДРЕСА_2) на користь Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" в особі філії „Центральне регіональне управління" Відкритого акціонерного товариства „Банк „Фінанси та Кредит" (01133, м. Київ, вул. . Щорса, 31, р/р 39015010829980, МФО 300937 філія „Центральне РУ" ВАТ „Банк „Фінанси та Кредит", код ЄДРПОУ 25745867) - 30 (тридцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація