2- 9505|10
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
22 грудня 2010 року м.Донецьк
Київський районний суд м.Донецька в складі
Головуючого судді - Л.Н.ПАВЛЕНКО
При секретарі - О.В. КОВАЛЬОВІЙ
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Київського районного суду м.Донецька справу за позовом ОСОБА_1 до Виконкому Київської районної у м. Донецьку ради, третіх осіб ОСОБА_2, приватного нотаріусу Донецького міського нотаріального округу Тюріної Наталії Миколаївни про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на знову утворене спадкове майно
В С Т А Н О В И В
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Київського районного суду м. Донецька із позовом до Виконкому Київської районної у м. Донецьку ради, третіх осіб ОСОБА_2, приватного нотаріусу Донецького міського нотаріального округу Тюріної Наталії Миколаївни про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на знову утворене спадкове майно.
В позові вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її бабуся ОСОБА_4. Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, а також у вигляді неотриманої нею пенсії в сумі близько 900 грн. в Пенсійному фонді Київського району м. Донецька.
На усе майно спадкодавця вона є єдиною спадкоємицею по заповіту, засвідченого 30.07.2004 приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу, реєстраційний №2092. При відсутності заповіту слідуючим спадкоємцем по закону є її брат ОСОБА_2, який не звертався до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та дло того ж він не претендує на спадщину. У встановленому законом шестимісячний термін, вона звернулася в Шосту державну нотаріальну контору з метою подати заяву про прийняття спадку, але їй повідомили, що оскільки вона проживала із спадкодавцем на час відкриття спадку, вважаюся що подача заяви не вимагається.
Після закінчення шести місяців я знову звернулася в нотаріальну контору з метою оформити право власності, однак їй було відмовлено, так як вона не була зареєстрована у свої бабусі..
Крім того, квартира ще за життя бабусі була переобладнана, а саме: закладені двері між прохідними житловими кімнатами, а також об'єднали в кімнату туалет, ванну і комору.
Вона звернулася в БТІ м. Донецька з тим, щоб скласти новий технічний паспорт на квартиру і оцінити її, проте їй в цьому було відмовлено, а тому вона вимушена звернутись до суду та просить встановити факт прийняття нею спадку після смерті ОСОБА_5, померлої 06 лютого 2010 року у вигляді переобладнаної квартири, розташованої за адресою, : АДРЕСА_1 в якій були закладені двері між прохідними кімнатами, а також об'єднані в одну кімнату туалет, ванна і комора; визнати за нею право власності за заповітом на спадкове майно , що відкрилося після смерті ОСОБА_5), померлої 06 лютого 2010 року, у вигляді недоодержаної спадкодавцем пенсії в розмірі, який буде вказаний Пенсійним фондом Київського району м. Донецька.
Позивач просила задовольнити її позов у повному обсязі.
Представник відповідача та представник третьої особи у надісланих до суду заявах просила справу розглянути без них, в зв’язку з чим суд вважає можливим відповідно до положень ст.169 ЦПК України розглянути справу без участі сторін на підставі наявних даних.
Судом установлено, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про її смерть, виданим 09.02.2010р. ВРАЦС Київського РУЮ у м. Донецьку на підставі актового запису № 189.
Після смерті ОСОБА_5 залишилася спадщина у вигляді грошових вкладів та квартири АДРЕСА_1
30.07.2004 ОСОБА_5 складено заповіт на ім'я ОСОБА_1, зареєстрований приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу Тюріною Н.М., за реєстровим № 2092.
Спірна квартира була переоборудована, а саме: закладені двері між прохідними житловими кімнатами, а також з'єднані в одну кімнату туалет, ванна та кладова.
Позивач просить встановити факт прийняття спадщини та визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1 та на грошові вклади , за нею.
Проте в матеріалах справи відсутній будь який правовстановлюючий документ, який міг бути підтвердженням належності квартири АДРЕСА_1, саме ОСОБА_5
Отже, спадкова справа після смерті ОСОБА_5 не відкривалася і право спадкування на спірне майно-квартиру АДРЕСА_1 у ОСОБА_1 не виникло.
Згідно з вимогами ст. 331 Цивільного кодексу України, право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.
Згідно з п. 6.1 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 07.02.2002 № 7/5 реєстрації підлягають права власності тільки на об'єкти нерухомого майна, будівництво яких закінчено та які прийняті в експлуатацію у встановленому порядку, за наявності матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених тим БТІ, яке проводить реєстрацію права власності на ці об'єкти. Позивачем не подано документів, щодо прийняття об'єкта в експлуатацію, не надано документів щодо звернення до адміністративних органів із питанням про прийняття в експлуатацію і оформлення права власності, та відмови цих органів, чим порушено право позивача на оформлення права власності на майно в адміністративному порядку. На підставі чого суд відмовляє позивачеві у задоволенні її позову у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 3,11,60,118,130,174,212,213,214,215,218, ЦПКУ суд,
ВИРІШИВ
Відмовити у повному обсязі ОСОБА_1 в задоволенні позову до Виконкому Київської районної у м. Донецьку ради, третіх осіб ОСОБА_2, приватного нотаріусу Донецького міського нотаріального округу Тюріної Наталії Миколаївни про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на знову утворене спадкове майно після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ Л.М. ПАВЛЕНКО