Судове рішення #13178618

Справа 2а-8457/10

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

28 грудня  2010 року Київський районний суд м. Донецька в складі головуючого - судді Павленко Л.М.

розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька про визнання права на перерахунок пенсії

В С Т А Н О В И В

13.12.2010 року Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, та  вказав, що на підставі ст. 42 ЗУ „Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" № 1058 позивач має право на перерахунок пенсії кожні 2 роки після призначення пенсії. 11.06.2009 року позивач  звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії. Відповідно до цієї заяви Відповідач встановив, що позивач має право на перерахунок пенсії та провів перерахунок пенсії, але з використанням середньої заробітної плати робітників зайнятих в галузях економіки України за 2007 рік, а саме 1197,91 гривень, тобто використав ставку середньої заробітної плати не за рік, що передує року звернення (2008 рік), а за два роки (2007 рік).

Вважає, що відповідач суттєво занизив  йому суму пенсії, тобто неправомірно, з порушенням ст. 42 Закону, провів перерахунок пенсії з використанням невірної ставки середньої заробітної плати, так як у своїй відповіді про підстави перерахунку пенсії з використанням середньої заробітної плати за 2007 рік, а не за 2008 рік, відповідач посилається на те, що Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. зміни, що були внесені до статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалось.

Однак з цією позицією на думку позивача не можна погодитись оскільки, своїм Рішенням від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 Конституційний Суд України визнав деякі положення Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» не тому, що вважав певний показник, який має бути застосований при перерахунку пенсії, неконституційним, а тому, що закон про Державний бюджет України як правовий акт, має особливий предмет регулювання, відмінний від інших законів України, він стосується виключно встановлення доходів та видатків держави на загальносуспільні потреби, зокрема і видатків на соціальний захист і соціальне забезпечення, тому цим законом не можуть вноситися зміни, зупинятися дії чинних законів України, а також встановлюватися інше (додаткове) правове регулювання відносин, що є предметом інших законів України. Оскільки предмет закону про Державний бюджет України чітко визначений у Конституції України, Бюджетному кодексі України, то цей закон не може вносити зміни до інших законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх. У разі необхідності зупинення законів, внесення до них змін і доповнень, визнання їх не чинними мають використовувати окремі закони, а не закон про Держбюджет. Відповідно до частини четвертої статті 42 зазначеного Закону уразі, якщо особа продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної  плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, тобто,   за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно   від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Із змісту  частини четвертої статті 42 зазначеного Закону випливає, що для перерахунку пенсій застосовується показник середньої зарплати за рік, що передує року звернення з перерахунком пенсії. Адже, якщо при перерахунку пенсії береться заробітна плата відповідно до абзацу першого частини першої статті 40, то, відповідно, має застосовуватися і той показник середньої заробітної плати, який береться при призначенні пенсії із заробітку відповідно до цієї ж частини першої статті 40 Закону. Тобто за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії.

Таким чином, протягом 2005-2008 років для перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону органами Пенсійного фонду вже застосовувався показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії. При цьому, будь яких різних тлумачень щодо застосування такого порядку не виникало. Коригування пенсії шляхом множення коефіцієнта заробітку на показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за призначення пенсії, проводиться з метою осучаснення раніше отриманого заробітку, тобто приведення його до сьогоднішнього дня. У такому випадку осучаснення пенсії Позивача не відбувається, а навпаки погіршується. Пенсіонерам, які у 2009 році подали документи на призначення пенсії, застосовується показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за призначенням (тобто показник за 2008 рік).

 Просив постановити рішення, яким визнати протиправною бездіяльність Відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії на зазначених Позивачем умовах, та зобов’язати його як того просить позивач з 01.06.2009р. провести перерахунок його пенсії за нормою Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із використанням середньої заробітної плати робітників, зайнятих в галузях економіки України за 2008 рік, стягнути з Відповідача недоплату.

На підставі викладеного, ч.2 ст.3, ст.8, ч.2 ст.19, ст.46, ст.152 Конституції України, ст.16 ЦК України, ч.2 ст.8, ст.10 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»  пп.2 п.41 розділу II Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів» від 28 грудня 2007 року, Рішення Конституційного Суду України № 10-рп від 22 травня 2008 року, пп. 13 п.11 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», п.2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року № 8-2, керуючись ст.ст. 11, 71, 159, 183-2 КАС України,

П О С Т А Н О В И В

Поновити  ОСОБА_1 строк звернення до суду з позовом.

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька про визнання права на перерахунок пенсії задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_1 право на перерахунок пенсії із застосуванням розміру середньої заробітної плати робітників, зайнятих в галузях економіки України за 2008 рік, а саме 1573,99 гривень з 01.06.2009 року, зобов’язавши Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька здійснити ОСОБА_1  перерахунок пенсії та виплатити суми недоотриманої пенсії.

    Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Донецького апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

    Суддя         Л.М.Павленко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація