Справа № 2а-468/10
П О С Т А Н О В А
Іменем України
24 грудня 2010 року с.Леніне
Ленінський районний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді Кондрак Н.Й.
при секретарі Красненчук А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання провести перерахунок пенсії,
ВСТАНОВИВ:
05 листопада 2010 року Позивач звернувся до Ленінського районного суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просить визнати бездіяльність відповідача, пов’язану з не нарахуванням йому пенсії згідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» з 02.08.2009 року неправомірною та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з 02.08.2009 року згідно даного закону в сумі 2703,78 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що 12.08.2009 року він звернувся до управління ПФУ в Ленінському районі АР Крим для призначення пенсії за віком. Але, незважаючи на записи в трудовій книжці про роботу на посаді голови ради більше 8 років, по закінченню трьох місяців йому була призначена пенсія за Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування2 і тільки 15.02.2010 року – згідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», що є порушенням його прав. Ухвалою від 08 листопада 2010 року відкрито скорочене провадження та поновлено позивачу строк позовної давності до одного року. Ухвалою від 24.11.2010 року справу призначено до розгляду за загальними правилами КАСУ.
Позивач в судовому засіданні на задоволенні позову наполягає. Пояснив, що відповідач безпідставно не призначив йому пенсію згідно закону України «Про державну службу», мотивуючи відмову недостатністю стажу. В подальшому в судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, повідомлений завчасно та належним чином, причини неявки не повідомив. Надав заперечення проти позову, згідно яких просить в задоволенні позову відмовити, оскільки позивачем не надано було в УПФУ всіх передбачених документів, зокрема, довідки про заробітну плату за встановленою Постановою Пенсійного фонду України від 30.10.2008 року № 19-11 "Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу"" формою.
В зв’язку з неявкою всіх осіб в судове засідання згідно ч. 1 ст. 41 КАСУ фіксування судового засідання технічними засобами не проводилось.
Вивчивши матеріали справи та оглянувши матеріали пенсійної справи позивача, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено судом, 12.08.2009 року позивач звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії за віком, надавши подання, трудову книжку, 2 довідки про заробітну плату, копію паспорту, ідентифікаційного коду, диплому, архівні довідки, рішення сесії, інформацію, про що йому було видано розписку-повідомлення. В даній розписці було зазначено про необхідність надання довідки про стаж та доп. СПЧС. Дані документи повинні були бути надані до 12.11.2009 року. Надані довідки про заробітну плату не відповідали затвердженій Постановою Пенсійного фонду України від 30.10.2008 року № 19-11 "Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу"" формі.
Згідно ст. 44, 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та розробленої на виконання даних норм закону Постанови правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року N 22-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за N 1566/11846 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для перерахунку пенсії заявник повинен подати до органу, що призначає пенсію, за місцем свого проживання (реєстрації) заяву встановленої додатком № 4 до даного Порядку форми, до якої надаються документи, передбачені підпунктами "б", "в", "ґ" пункту 7, пунктом 13 (п.п. 3, 14, 37). Згідно п. 37 даного Порядку орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, відстрочку часу її призначення, перерахунок та відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою, яка приймається органом, що призначає пенсію, при наявності в особи всіх необхідних документів. Дана заява реєструється в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати приймання заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати в трьохмісячний термін з дня прийняття заяви. П. 38 Порядку передбачено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію, перевіряє правильність оформлення заяви й подання про призначення пенсії, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; здійснює попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених документів; перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження; видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 6), копія якої зберігається у пенсійній справі. Також має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення в трьохмісячний термін з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі. Згідно п. 39 Порядку не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення.
Згідно п. 5 даного Положення… у разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. Якщо документи, які необхідно подати додатково, протягом трьох місяців не подані, пенсія призначається, відновлюється за наявними документами. У подальшому при надходженні додаткових документів пенсія перераховується зі строків, передбачених пунктом четвертим статті 45 Закону .
П. 31. Положення… передбачено, що у разі, якщо особа має право на призначення пенсії відповідно до Законів України "Про Кабінет Міністрів України" , "Про державну службу" , "Про Національний банк України" , "Про дипломатичну службу" , "Про службу в органах місцевого самоврядування" , "Про прокуратуру" , "Про статус народного депутата України" , "Про статус суддів" , "Про судову експертизу" , "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" , "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" , Митного кодексу України , Положення про помічника-консультанта народного депутата України та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , для визначення розміру пенсії за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для розмежування джерел фінансування особа надає пакет документів, передбачених підпунктами "б" і "в" пункту 7 цього Порядку – тобто документи про стаж та довідка про заробітну плату.
Згідно п. 1 Постанови КМ України від 31.05.2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" , визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі. Середньомісячна сума зазначених виплат за 24 або 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат за 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією чи за 60 календарних місяців роботи підряд відповідно на 24 або на 60. Для сільських, селищних голів, їх заступників та інших керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів, яким призначається пенсія у період з 1 червня 2009 р. до 31 травня 2011 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за останні місяці роботи підряд перед зверненням за призначенням пенсії починаючи з 1 червня 2009 р. на кількість таких місяців. При цьому для зазначених осіб, яким призначається пенсія у червні 2009 р., сума виплат визначається на день призначення пенсії з розрахунку таких виплат за повний місяць. За бажанням осіб, зазначених в абзаці четвертому цього пункту, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років, а також окремих виплат, які не встановлюються згідно з абзацом третім підпункту 1 "в" пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. N 268 ) визначається за вибором особи, що звернулася за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи підряд, яка дає право на даний вид пенсії, перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цих періодів на даній роботі. Середньомісячна сума таких виплат за 24 або 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми виплат за 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією чи за 60 календарних місяців роботи підряд відповідно на 24 або на 60. При цьому виплати, одержані до травня 2009 р. включно, включаються до заробітної плати для обчислення пенсії без проведення коригування згідно з пунктом 2 цієї постанови.
Постановою Пенсійного фонду України від 30.10.2008 року № 19-11 "Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу"", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 4 грудня 2008 р. за N 1161/15852, затверджено форми довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу"
Згідно заяви про призначення (перерахунок) пенсії від 15.02.2010 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії згідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та надав довідку про заробітну плату встановленої форми та інші документи. З даного часу йому і була призначена та сплачувалась пенсія згідно даного Закону.
Таким чином, судом встановлено, що позивач 12.08.2009 року з заявою про призначення йому пенсії згідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» не звертався, звернувшись тільки 15.02.2010 року і не надав всі передбачені документи. Відповідно, відповідач діяв правомірно згідно закону і підстав для задоволення позову не має.
Таким чином, для проведення перерахунку пенсії, позивач повинен звернутися з заявою встановленої форми, а відповідач – прийняти передбачене Порядком рішення.
Керуючись ст.ст. 6, 8, 17, 18, 23, 86, 94, 104 КАС України, суд-
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кондрак Н.Й.