Справа №2-599
2007 рік
РІШЕННЯ
ім'ям України
25 вересня 2007 року м. Деражня
Деражнянський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Коваля Ф.І.
при секретарі Демчишиній Н.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Деражні справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання такою, що втратила право на користування жилим приміщенням,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання її такою, що втратила право на користування жилим приміщенням.
В позовній заяві та в судовому засіданні позивачка стверджує, що вона є наймачем квартири АДРЕСА_1. У вказаній квартирі також є зареєстрованою і відповідачка, котра з березня 2000 року там не проживає. Фактичним місцем проживання відповідачки є квартира АДРЕСА_2. Оскільки відповідачка протягом тривалого часу не користується жилим приміщенням без поважних причин, позивачка просить суд задовольнити її позовні вимоги.
Відповідачка позов визнала, пояснивши в судовому засіданні, що вона дійсно без поважних причин в квартирі АДРЕСА_1 не проживає більше двох років.
Вислухавши доводи сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню в порядку ст. 174 ЦПК України, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Згідно з ордером на жиле приміщення позивачка є наймачем квартири АДРЕСА_1.
Згідно із ст. 71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Актом перевірки проживання та довідками ДП „Комунальник” підтверджується той факт, що відповідачка є зареєстрованою у вказаному жилому приміщенні, але у ньому не проживає. Цю ж обставину підтвердила і сама відповідачка, а тому з'ясувавши причини відсутності останньої у спірній квартирі, суд приходить до висновку, що вона там не проживає без поважних причин понад встановлені законодавством строки і втратила право користування житлом.
Керуючись ст. ст. 174, 212- 215 ЦПК України, ст.ст. 71, 72 Житлового кодексу України, суд, -
вирішив:
позов задовольнити.
ОСОБА_2 визнати такою, що втратила право на користування житлом, котрим є квартира АДРЕСА_1.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Хмельницької області через районний суд. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подана протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Коваль Ф.І.