Судове рішення #13176992

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

« 23»  грудня  2010 року                                                                м. Чернівці

       

    Суддя судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області Підгорна С.П, розглянувши апеляційні скарги ОСОБА_1 на постанови судді Шевченківського районного суду м. Чернівців від 22 листопада 2010 року, -

В С  Т А Н О В И Л А:

                                                                             

            Постановою   судді   Шевченківського районного суду м. Чернівців від 22 листопада 2010 року до адміністративної відповідальності за  ст.124 Кодексу України про   адміністративні     правопорушення    притягнуто ОСОБА_1,   ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1, працюючого директором НВП «Консо»,  і на нього накладено адміністративне стягнення у виді  штрафу  в сумі  340 гривень.  Крім того, іншою постановою цього ж судді від 22 листопада 2010 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.122-4 КпАП України та накладено стягнення у виді штрафу в сумі 255 гривень.

             Згідно постанов судді Подольський В.П. 02 листопада 2010 року о 07 годині 20 хвилин, керуючи автомобілем «Опель», державний номер НОМЕР_1, по вул. Івасюка, 2 у м. Чернівці,  не впорався з керуванням, порушив вимоги п.п. 13.1, 2.10 Правил дорожнього руху України,  допустив зіткнення з автомобілем «Фольксваген»,  державний номер НОМЕР_2, у результаті чого транспортні засоби були частково пошкоджені, а також залишив місце дорожньо-транспортної пригоди.  

               В апеляціях ОСОБА_1 просить скасувати постанови судді районного суду щодо нього, а провадження по  справах закрити за відсутністю в його діях події адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 124, 122-4 КпАП України. При цьому апелянт посилається на те,  що суд неповно з'ясував обставини справи,   безпідставно

Справа № 33-171 /2010 р.                  Головуючий у І інстанції:Волошин С.О.

Категорія:  ст.124, 122-4  КУпАП                       Доповідач:    Підгорна С.П.    

не взяв до уваги його пояснення та докази, а обмежився тільки письмовими поясненнями свідків,  які були очевидцями  даної події.  Стверджує, що працівники міліції не виявили пошкоджень на його автомобілі, в матеріалах справи відсутні відомості про пошкодження, спричинені автомобілю «Фольксваген»  та розмір завданої шкоди.

           Заслухавши ОСОБА_1, який підтримав доводи апеляції, допитавши потерпілу ОСОБА_2 та свідків, вивчивши матеріали адміністративних справ та доводи апеляцій,  вважаю, що апеляції  підлягають частковому  задоволенню.

    Як вбачається з матеріалів адміністративних справ, протоколи про адміністративні правопорушення № 027681 та № 027682 від 04 листопада 2010 року надійшли до Шевченківського районного суду міста Чернівців 08  грудня 2010 року одночасно та зареєстровані за вхідними номерами  33-171 та 33-172. Суддею районного суду безпідставно зазначені протоколи про вчинення адміністративних правопорушень однією особою, ОСОБА_1, розглянуті у двох окремих адміністративних справах, чим порушено вимоги ст.36 КпАП України.

           Відповідно до ст.36 КпАП України у разі вчинення однією особою кількох адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом  (у даному випадку судом),  стягнення накладається у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

            Встановлено, що обидві справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень розглядалися суддею районного суду одночасно 27 листопада 2010 року о 10 годині, що стверджено протоколами судового засідання. В результаті цього щодо ОСОБА_1 суддею винесені дві постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та накладені стягнення у виді штрафу за кожне з правопорушень.  Враховуючи, що суддею не дотримані вимоги ст.ст. 7, 23, 33, 36 КпАП України, вважаю, що  постанови судді Шевченківського районного суду міста Чернівців від 22 листопада 2010 року щодо ОСОБА_1 підлягають скасуванню як незаконні.

     Апелянт ОСОБА_1, заперечуючи наявність події адміністративного правопорушення, стверджуючи про незаконність його притягнення до адміністративної відповідальності, показав, що з 31 жовтня по 02 листопада 2010 року на автомобілі «Опель Вектра» виїздив у відрядження до міста Кам’янець-Подільський, повернувся приблизно о 10-11 годині 02 листопада 2010 року. З власником автомобіля «Фольксваген» він спілкувався в цей день приблизно о 17-18 годині, ніяких пошкоджень на автомобілі «Опель» не було.  Апелянт просить постанови районного судді про притягнення його до відповідальності скасувати, а справи закрити.

           У результаті розгляду в апеляційному порядку справ про адміністративні правопорушення, вчинені  ОСОБА_1, встановлено, що 02 листопада 2010 року о 07 годині 20 хвилин  ОСОБА_1, керуючи автомобілем «Опель» з державним номером НОМЕР_1, при виїзді з двору будинку № 2 по вулиці Івасюка міста Чернівців  не впорався з керуванням,   допустив зіткнення зі стоячим   автомобілем      «Фольксваген» з державним номером НОМЕР_2, належним потерпілій  ОСОБА_2, та залишив місце пригоди, чим порушив п.п. 13.1 та 2.10 Правил дорожнього руху України.

    Вважаю, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих правопорушень повністю підтверджується зібраними та дослідженими доказами.

    Так, допитана в якості потерпілої ОСОБА_2 показала, що  02 листопада 2010 року зранку вона знаходилась вдома,  її чоловік приблизно о 09 годині  їх автомобілем «Фольксваген-Пассат» поїхав на роботу, де  виявив пошкодження  на задньому бампері та задньому лівому крилі автомобіля з залишками фарби білого кольору, про що повідомив їй.   Приблизно о 16 годині вона побачила, що на стоянку у двір  заїхав автомобіль мешканця сусіднього будинку марки «Oпель Вектра» і разом з сусідом ОСОБА_3 вони оглянули цей автомобіль та виявили пошкодження на бампері з залишками зеленої фарби, яка відповідала кольору належного їй автомобіля. Після цього вона пішла до квартири  власників  автомобіля «Oпель Вектора», але дружина  ОСОБА_1 повідомила їй,  що її чоловік поїхав зранку на роботу і його немає  вдома. Пізніше,  після зустрічі  з ОСОБА_1 та його сином вони не змогли вирішити конфлікт і вимушені були повідомити працівників міліції. Ствердила,  що ОСОБА_1 вводить суд в оману з приводу його відрядження в м. Кам’янець-Подільський, оскільки напередодні 01 листопада 2010 року приблизно о 22 годині  вона бачила його в магазині «Абсолют» біля їх будинків.  

 З показань свідка ОСОБА_3 видно, що 02 листопада 2010 року приблизно о 07-08 годині, перебуваючи на кухні своєї квартири, яка на першому поверсі, почув,  як спрацювала сигналізація автомобіля марки «Фольксваген-Пассат» та через вікно  побачив візуально знайомого сивого чоловіка років п’ятдесяти  з сусіднього будинку, який на автомобілі марки «Oпель Вектра» білого кольору від’їжджав від автомобіля марки «Фольксваген Пассат».  Приблизно в обід цього дня він розповів про обставини побаченої пригоди потерпілій ОСОБА_2 Пізніше у двір на стоянку під’їхав автомобіль «Опель Вектра» білого кольору і він бачив на ньому пошкодження з залишками фарби зеленого кольору, а потім  за кермо цієї машини сів юнак і поїхав з двору. Ввечері того ж дня на прохання потерпілої він вдруге оглянув автомобіль «Опель Вектра» і бачив залишки зеленої фарби на ньому.  Коли приїхали працівники ДАІ,  ОСОБА_1 і  його автомашини у дворі не було.

Свідок ОСОБА_4 у судовому засіданні показав, що 02 листопада 2010 року приблизно о 07 годині 30 хвилин почув спрацювання автомобільної  сигналізації і через вікно своєї квартири побачив, як автомобіль «Опель Вектра» вдарив  своїм заднім бампером  задню частину стоячого автомобіля  «Фольксваген-Пассат»,  водій машина «Опель» вийшов,

оглянув пошкодження заднього бамперу , після чого сів за кермо свого автомобіля і поїхав. В цей час надворі було уже добре видно і він побачив, що водієм машини «Опель Вектра» був ОСОБА_1, з яким він незнайомий,  але візуально його знає.

    Протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди  та протоколом огляду транспортного засобу від 02 листопада 2010 року зафіксовано пошкодження автомобіля потерпілої марки «Фольксваген Пасат»  (а. с. 2-4).

    На підставі наведеного вважаю, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ст.ст.124 та 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, та залишив місце дорожньо-транспортної пригоди.

    Заперечення ОСОБА_1 винуватості у вчиненні правопорушень та його твердження про перебування на час скоєння ДТП у відрядженні і іншому місті вважаю такими, які переслідують мету ухилитися від відповідальності за вчинене. Так, на підтвердження свого перебування у відрядженні  у місті Кам’янець-Подільському з 31 жовтня по 02 листопада 2010  року  ОСОБА_1 надав ксерокопію посвідчення про відрядження, яке ніяким чином не  спростовує  показань потерпілої та допитаних свідків, які бачили ОСОБА_1 01 та 02 листопада 2010 року у місті Чернівцях поблизу його будинку по вулиці Івасюка. Показання свідка ОСОБА_5 слід оцінити критично, оскільки його показання про перебування ОСОБА_1 у відрядженні на час скоєння ДТП спростовані наведеними вище показаннями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4  Не надав апелянт також ніяких документів, які б підтверджували огляд його автомобіля працівниками міліції 02 чи 04 листопада 2010 року та факт відсутності на його автомобілі  пошкоджень.

    Таким чином вважаю, що доводи апелянта з приводу відсутності події  дорожньо-транспортної пригоди  є неспроможними, оскільки факт ДТП підтверджений наведеними вище доказами,  а твердження про відсутність у його діях складу адміністративних правопорушень спростовані послідовними  поясненнями потерпілої та свідків, а тому підстав для задоволення апеляцій в частині  вимог про відсутність у його діях «події» правопорушення  не вбачаю.    

          При вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення  у відповідності до вимог ст.33 КпАП України враховую характер вчиненого правопорушення,  ступінь його вини,   дані про  

особу  та вважаю, що   стягнення повинно бути накладене  згідно вимог ст.36 КпАП України у виді штрафу в межах санкції ст.124 КпАП України.

    На підставі наведеного та керуючись ст.294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  -

п о с т а н о в и л а :

    Апеляції ОСОБА_1 на постанови судді Шевченківського районного суду міста Чернівців від 22 листопада 2010 року задовольнити частково.

          Постанови судді Шевченківського районного суду міста Чернівців від 22 листопада 2010 року відносно ОСОБА_1  скасувати.

    Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст. 124, 122-4 КпАП України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 425 гривень.

  Постанова набирає законної сили негайно, є остаточною та оскарженню не підлягає.

       

           Суддя Апеляційного суду

           Чернівецької області                                                 С.П.Підгорна.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація