УКРАЇНА
КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
28400 селище Компаніївка, вул.Калініна, 21
Справа № 2-392/2007
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2007 року селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі :
головуючого - судді Брегея Р.І.,
при секретарі Городніцькій Г.І.,
за участі позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
представника відповідача - адвоката ОСОБА_3,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Червоновершківської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області та ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності, в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом до Червоновершківської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області та ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на майно померлого ОСОБА_4, в порядку спадкування за заповітом.
Згідно позовної заяви просила суд визнати право власності на 3/4 частин земельної ділянки №564 площею 6,08 га, котра розташована на території згаданого органу місцевого самоврядування.(а.с.1-2)
В судовому засіданні позивач підтримала вимоги заяви, мотивуючи це тим, що прийняла спадщину сина, ОСОБА_4, фактично, оскільки проживала разом з ним та не відмовилась від неї. Вказала на наявність заповіту на її користь стосовно земельної ділянки. Визнала за відповідачем право на обов'язкову частку у спадщині померлого.
Представник відповідача - Червоновершківської сільської ради в судове засідання не з'явився, але в адресованій суду заяві позовні вимоги визнав та просив справу розглядати без участі представника.(а.с.21)
Відповідач ОСОБА_2 вимоги позовної заяви визнала і пояснила, що є донькою померлого ОСОБА_4 та на день смерті останнього не досягла 18 років, а тому має право на обов'язкову частку у спадщині, котра визначається, як 1/4.
Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідача, давши належну оцінку факту визнання позову іншим відповідачем, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.(а.с.7)
Згідно свідоцтв про народження, відповідач є донькою померлого, а позивач - матір'ю.(а.с.10,23)
Таким чином, відповідач та позивач, згідно ст.1261 ЦК України, є спадкоємцями першої черги за законом.
Згідно державного акту, ОСОБА_4 належить на праві власності земельна ділянка №564 площею 6,08 га, яка розташована на території Червоновершківської сільської ради.(а.с.4)
Суд встановив, що 17 грудня 2004 року ОСОБА_4 склав заповіт, яким заповів згадану земельну ділянку ОСОБА_1(а.с.6)
Заповіт померлого не змінювався і не скасовувся.(а.с.22)
Згідно довідки нотаріальної контори, після смерті ОСОБА_4 з заявою про прийняття спадщини звернулася ОСОБА_2, а ОСОБА_1 не зверталась з заявою про відмову у прийнятті спадщини.(а.с.13)
Судом встановлено, що на день смерті спадкодавця, відповідач не досягла віку 18 років, а позивач проживала з ним разом.(а.с.9,23)
За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідно до вимог ст.1268 ЦК України ОСОБА_2 та ОСОБА_1 прийняли спадщину.
В ст.1241 ЦК України зазначено, що неповнолітні діти спадкодавця, незалежно від змісту заповіту, спадкують половину частки, яка б належала кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).
Отже, з урахуванням кількості спадкоємців за законом, суд дійшов висновку, що обов'язкова частка відповідача у спадщині ОСОБА_4 складає 1/4.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позовна заява ґрунтується на законі та підлягає задоволенню.
Сплату судових витрат у справі, за заявою позивача, суд покладає на неї.
Керуючись ст.ст. 1216, 1218, 1233, 1241, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 3, 10, 11, 57-61, 64, 88, 174, 208-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Задовольнити позовну заяву.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_4 ОСОБА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 3/4 частин земельної ділянки №564 площею 6,08 га, яка розташована на території Червоновершківської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області, в порядку спадкування за заповітом спадщини ОСОБА_4.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Кіровоградської області через Компаніївський районний суд Кіровоградської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду з подальшим поданням апеляційної скарги протягом 20 днів з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.
Суддя ______________________