Судове рішення #1316419
2/1-80/07

2/1-80/07

ВИРОК                              Копія

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

04 квітня 2007 року      Вишгородський районний суд Київської області в складі :

головуючого             Купрієнко С.І.

секретаря                  Потапенко В.В.

з участю прокурора       Гризуна С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вишгороді кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1ІНФОРМАЦІЯ_1.,уроженця м.Житомира, українця, гр-наУкраїни,освіта середня, одруженого, працюючого експедитором ТОВ " Карат - Ліфткомплект" ,військовозобов"язаного , мешканцяАДРЕСА_1раніше не судимого в скоєнні злочину , передбаченого ст. 119 ч.1 КК України

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1. вчинив вбивство через необережність. Так , ІНФОРМАЦІЯ_2близько 22 години ОСОБА_1. перебуваючи в стані алкогольного сп*яніння знаходився за місцем свого проживання в АДРЕСА_1

В цей же час додому повернувся син його дружини -ОСОБА_2, який перебував в стані алкогольного сп*яніння.

Через деякий час , близько 22 години 30 хвилин , ОСОБА_2. зайшов на кухню , де в той час знаходився ОСОБА_1.. Між ними виникла розмова про несправність котла опалення , яка переросла у сварку, під час якої ОСОБА_2. схопив зі столу ніж господарського призначення , тримаючи його у правій руці.

Вважаючи ,що ОСОБА_2. може нанести удар цим ножем, ОСОБА_1. схопив ОСОБА_2. за кисть правої руки,якою останній тримав ніж, своєю правою рукою і вивернув її догори так,що лезо ножа повернулось у напрямку грудей ОСОБА_2.

В подальшому, не маючи умислу на позбавлення ОСОБА_2. життя та не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді нанесення ОСОБА_2. тілесних ушкоджень внаслідок яких настане смерть потерпілого , хоча повинен та міг їх передбачити .

ОСОБА_1. ніж у ОСОБА_2. не відібрав , а тримаючи праву руку останнього з ножем своєю правою рукою , лезом у напрямку грудей останнього, спричинив колото - різане поранення грудей ОСОБА_2, яке має ознаки тяжкого тілесного ушкодження , небезпечного в момент заподіяння.

Внаслідок отриманого колото-різаного поранення грудей ОСОБА_2. помер на місці. Згідно висновку судово-медичного експерта № 132/д-№238тр.-2006р. при дослідженні трупа ОСОБА_2. були виявлені наступні тілесні ушкодження:

а) рана загальним розміром 5,5x1,8 см., з майже рівними краями, розташована косогоризонтально по передній поверхні грудної клітини ліворуч , на висоті 137 см. від підошви. Від рани бере початок раневий канал, спрямований спереду-назад, згори-донизу і трохи зліва-направо, загальною довжиною близько 6см. Раневий канал проникає в плевральну порожнину, утворює наскрізне поранення передньої стінки колосерцевої сумки і передньої стінки правого шлуночка серця , та сліпо закінчується в порожнині останнього.

Зазначені тілесні ушкодження прижиттєві, мають ознаки тяжких , небезпечних для життя і перебувають у причинному зв*язку із настанням смерті ОСОБА_2, яка настала внаслідок колото-різаного поранення грудей з пошкодженням правого шлуночка серця і розвитком гострої крововтрати.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1. вину в скоєнні злочину визнав повністю , давши детальні пояснення по обставинам скоєного злочину, підтвердив викладені обставини по справі, щиро розкаявся в скоєному.

З урахуванням думки учасників процесу , дослідження доказів було обмежено допитом підсудного , потерпілої, та характеризуючими підсудного матеріалами.

Оцінюючи докази по справі в їх взаємозв*язку та сукупності суд прийшов до висновку , що вина підсудного повністю доказана.

 

2

Правильно кваліфіковані дії підсудного ОСОБА_1. по факту вбивства ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_2 за ст. 119 ч. 1 КК України за ознаками вбивства через необережність.

При призначенні покарання судом враховується характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, особу винного.

Як обтяжуючі покарання обставини враховується скоєння злочину в стані алкогольного сп*яніння. Як пом*якшуючі покарання обставини враховується визнання вини та щире каяття , позитивна характеристика по місцю роботи та проживання ,те що раніше підсудний не притягувався до кримінальної відповідальності.

Враховується також думка потерпілої, яка просить не позбавляти волі ОСОБА_1.. За таких обставин перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства, а тому міру покарання йому необхідно призначити не пов*язану з позбавленням волі.

Речові докази по справі, знищити.

Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України суд

ЗАСУДИВ

ОСОБА_1визнати винним і призначити покарання : за ст. 119 ч. 1 КК України - 4 ( чотири )роки позбавлення волі.

Застосувати до засудженого ст.75 КК України , звільнивши його від відбування покарання з випробовуванням , встановивши іспитовий термін строком на 2(два) роки. Відповідно до ст.76 КК України зобов*язати засудженого без дозволу органу кримінально-виконавчої системи не виїжджати за межі України на постійне проживання , повідомляти їх про зміну місця проживання та роботи .

Речові докази по справі, ніж які зберігаються в кімнаті речових доказів Вишгородського суду - знищити.

На вирок на протязі 15 діб з моменту проголошення , а засудженому в той же строк з моменту отримання копії вироку може бути подана апеляція до апеляційного суду Київської області через районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація