Судове рішення #13157399

                                Справа № 2-3826/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

07 грудня  2010 р.                                 м. Керч

         

Керченський міський суд Автономної Республіки Крим у складі :

головуючого судді -     Біленко Л.В.

при секретарі         -     Кущієвої М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керчі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Керчі, ВАТ «Державний ощадний банк України», Керченської міської ради ,  про визначення  додаткового строку для прийняття спадщини,

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

    Позивач звернулась до суду з зазначеним позовом , мотивуючи вимоги тим, що після смерті її матері – ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді  грошового вкладу в Ощадбанку та не отриманої пенсії. Мати позивача померла ІНФОРМАЦІЯ_1., але про наявність у неї грошового вкладу та не отриманої пенсії позивачці стало  відомо пізніше. Своєчасно звернутись до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини вона не змогла, оскільки постійно проживає і працює в м. Києві. Оскільки встановлений строк нею пропущений з поважних причин , просить суд визначити  їй додатковий строк  для подачі заяви про прийняття спадщини.  

В судове засідання позивач не з’явилась , про час та місце розгляду справи сповіщена належним чином, надала письмове клопотання про розгляд справи у її відсутності, оскільки проживає та працює за межами м. Керчі.

Представник управління Пенсійного Фонду України в м. Керчі до суду не з’явився , про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, заперечень на позов  суду не надав.

Представник  Керченської міської ради в судове засідання не з’явився , про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, надав клопотання про розгляд справи у відсутності представника, проти задоволення позову не заперечує.

Представник ВАТ «Державний ощадний банк України»–ОСОБА_3 , діюча на підставі довіреності, проти задоволення позову не заперечує.

Дослідивши обставини по справі , перевіривши їх доказами, враховуючи думку представника відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Згідно до ч.3 ст.1272 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини , суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

ОСОБА_2 померла 18 грудня 2009р., про що в книзі реєстрації смертей внесено запис №2288 ,  що підтверджується Свідоцтвом про смерть ( а.с.8).

Згідно до відповіді Першої Керченської державної нотаріальної контори від 27.09.2010р. № 9006, отриманої на запит суду, після смерті ОСОБА_2 з заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався , спадкова справа не заведена. ( а.с.16).  Аналогічне убачається з витягу зі Спадкового реєстру № 24838148 (а.с.17).

На підставі дослідження Свідоцтва про народження ОСОБА_1 (а.с.5) та Свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_1. та ОСОБА_5 (а.с.6) судом встановлено, що позивач доводиться дочкою померлої ОСОБА_2

Згідно до позовної заяви після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді нарахованої , але не отриманої пенсії та грошового вкладу в Ощадбанку .  

Згідно до Довідки управління Пенсійного Фонду України в м. Керчі від 02.08.2010р. померлою ОСОБА_2 не була отримана пенсія за грудень 2009р. в сумі 776,57 грн. (а.с.11)

Факт наявності грошового вкладу на ім’я померлої в Керченському відділенні № 4552 ВАТ «Державний ощадний банк України» підтверджується ощадною книжкою, з якої убачається, що на час відкриття спадщини на рахунку  ОСОБА_2  залишок складав 3884,92 грн. (а.с.12). Відповідна інформація підтверджена представникм Керченського відділення №4552 ВАТ «Державний ощадний банк України».

Згідно до ст.1227 ЦК України пенсія, яка не була отриманою спадкодавцем при житті, передається членам його сім’ї , а в разі їх відсутності – зараховується до складу спадщини.  У відповідності до ч. 2 ст.1128 ЦК України право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.  

Ствердження позивача, зазначені в позові, що вона доглядала за матір’ю, оказувала їй допомогу знайшли своє підтвердження в судовому засіданні. Згідно до довідки  МСЕК №НОМЕР_1 ОСОБА_2 мала 1 групу інвалідності та потребувала стороннього  догляду (а.с.7). Зі змісту довідки ЖЕД № 1 Комунального підприємства «Аршинцево» від 18.08.2010р. № 1345 убачається, що ОСОБА_2 , будучі зареєстрованою в м. Керчі, з вересня 2008 р. до грудня 2009р. фактично проживала в м. Києві з дочкою ОСОБА_1 (а.с.10)

Згідно до роз’яснень, наданих Пленумом Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008р. № 7 , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку для прийняття спадщини, суд досліджує поважність причини пропуску такого строку, враховуючи, що поважними визнаються  причини, пов’язані з об’єктивними , непереборними, істотними труднощами .

Як убачається з штампу в паспорті позивача , вона  з 13.07.1979 р. зареєстрована за адресою : АДРЕСА_1 (а.с.4)

Згідно до Довідки Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» в м. Києві № 789 від 15.09.2010р. позивач працює в зазначеному лікувальному закладі за сумісництвом на посаді лікаря-анестезіолога з 01.09.1989р. (а.с.31)

Згідно до Довідки Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ) № 120/09 від 15.09.2010р. позивач працює в зазначеній установі на посаді доцента кафедри анестезіології та інтенсивної терапії (а.с.32)  

Як убачається з вищезазначених довідок,  за основним місцем роботи позивачці чергова відпустка була надана з  14.07.2010р., а за сумісництвом – з 26.07.2010р. (а.с.31-32).

Таким чином, судом встановлено, що позивач дійсно постійно проживає та працює в м. Києві , чергові відпустки в 2010р. їй були надані з дати, коли встановлений строк для подачі заяви про прийняття спадщини закінчився.

На підставі дослідження та оцінки вищезазначених доказів  суд доходить висновку, що причина пропуску встановленого законом строку звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини з боку позивача є поважною.

На підставі викладеного, керуючись ст. 3, 4,8, 10,  11, 60, 209, 212-215 ЦПК України , суд

В  И  Р  І  Ш  И  В :

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Керчі, ВАТ «Державний ощадний банк України», Керченської міської ради про визначення  додаткового строку для прийняття спадщини,  задовольнити в повному обсязі.

Визначити ОСОБА_1  додатковий строк для прийняття спадщини після  смерті ОСОБА_2  , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року –  3 ( три)  місяці.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено до  Апеляційного Суду Автономної Республіки Крим через Керченський міський суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу  протягом десяті днів з дня отримання копії цього рішення.

                   

Суддя -

  • Номер: 6/754/104/22
  • Опис: до Сундриєвої Марини Валентинівни про стягнення заборгованості за кредитним договором
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-3826/10
  • Суд: Деснянський районний суд міста Києва
  • Суддя: Біленко Людмила Вікторівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.02.2022
  • Дата етапу: 24.05.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація