Справа № 2- 3085 /2010
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2010 р. м. Керч
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим у складі :
головуючого судді - Біленко Л.В.
при секретарі - Кущієвої М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керчі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, розподіл майна та визнання права власності на ? частку майна
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, розподіл майна та визнання права власності на ? частку майна , мотивуючи вимоги тим, що з червня 2002р. до лютого 2010р. вони з відповідачем проживали однією сім’єю, але шлюб не укладали, ІНФОРМАЦІЯ_3. у них народилась дочка, вони вели сумісне господарство, разом купували речі, разом уклали кредитний договір. За час сумісного проживання подружжям придбана квартира АДРЕСА_1 , яка була оформлена на відповідача , відносно якої й ставиться вимога про визнання права часткової власності.
Позивачка в судовому засіданні 10.12.2010р. від позовної вимоги про розподіл майна, що знаходиться в квартирі АДРЕСА_1, відмовилась.
В судовому засіданні 10.12.2010р. сторони заявили клопотання про визнання мирової угоди та надали суду спільно підписану мирову угоду, в якій вони дійшли згоди щодо всіх спірних питань та просили суд визнати мирову угоду.
Відповідно до ч.2 ст.11 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд. Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу, що передбачено ч.З ст.31 ЦПК України.
Перевіривши умови мирової угоди, суд доходить висновку, що вони не виходять за межи предмету позову, не суперечать закону, не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб, вона вчинена в інтересах обох сторін.
Порядок укладення мирової угоди сторін , правові наслідки укладення мирової угоди, передбачені ст.ст. 205,206,310 ЦПК .України, сторонам роз’яснені до вирішення питання про визнання мирової угоди.
Частинами 4 та 5 статті 175 ЦПК України встановлено, що у разі укладення сторонами мирової угоди суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі. Закриваючи провадження у справі, суд за клопотанням сторін може постановити ухвалу про визнання мирової угоди. Аналогічне передбачено п.4 ч.І ст.205 ЦПК України.
У відповідності до ч.2 ст.89 ЦПК України, якщо сторони під час укладення мирової угоди не передбачили порядку розподілу судових витрат , кожна сторона у справі несе половину судових витрат. Оскільки позивачем при зверненні до суду сплачений судовій збір у розмірі 42,50 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 грн., половина сплаченої суми підлягає стягненню на її користь з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст..175, п.4 ч.І ст.205, ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати мирову угоду, укладену між сторонами 10.12.2010 року., на наступних умовах :
- визнати встановленим факт проживання позивача – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та відповідача - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім’єю як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з червня 2002 року до лютого 2010р.
- визнати майно – квартиру АДРЕСА_1
сумісною власністю - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, в рівних частках – по ? частки кожному.
Судові витрати розподілити між сторонами в рівних частках та стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 81,50 грн. (вісімдесят одна грн. 50 коп. )
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, розподіл майна та визнання права власності на ? частку майна закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного Суду Автономної Республіки Крим через Керченський міський суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яті днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було проголошено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яті днів з дня отримання ухвали.
Суддя підпис Копія вірна :
Суддя -