Справа № 2-604 /07 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 травня 2007 року Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області в складі: головуючої - судді Безбородько В.А., секретаря Дмитрук С.І., з уч. представника позивача - адвокатаОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Надвірна справу за позовом ОСОБА_1 до Ланчинської селищної ради про визнання права власності на спадкове будинковолодіння ,-
встановив:
2.04.2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Ланчинської селищної ради, Надвірнянського району про встановлення права власності на спадкове майно.
Свої вимоги мотивує тим, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в смт.Ланчин, Надвірнянського району, де проживав зі своїми батьками. В 1985 році його дідо - ОСОБА_2 в селищній раді посвідчив заповіт на його ім'я. Після смерті ОСОБА_2 в 1985 році залишилося спадкове майно, яке складається з будинковолодіння по АДРЕСА_1. Однак, свідоцтва про право власності на житловий будинок та господарські споруди і будівлі не було виготовлено в зв'язку з тим, що їх будівництво було проведено померлим ОСОБА_2самочинно в межах земельної ділянки, яка рахувалася за їх господарством, і не були здані в експлуатацію. Єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 є він - позивач. В даний час ним оформлено технічну документацію на будинковолодіння, в зв'язку з чим просить постановити рішення, яким визнати за ним право власності на все будинковолодіння, що по АДРЕСА_1
В судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримав з підстав, які . викладені в позовній заяві, просить позов задоволити, визнати за ним право власності на спадкове майно, яке складається із житлового будинку та господарських споруд і будівель та знаходиться в АДРЕСА_1
Представник Ланчинської селищної ради в судове засідання не з'явився, подав суду заяву, в якій просить справу слухати в їх відсутності і не заперечує проти задоволення позову.
Заслухавши позивача та дослідивши докази, представлені сторонами на виконання вимог ст.60 ЦПК України і які вони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення позовних вимог та з"ясувавши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно з п.2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі та ін.) виникає з моменту завершення будівництва та з моменту його прийняття до експлуатації.
В судовому засіданні встановлено, що в 1972 -1979 роках ОСОБА_2 за власні кошти в АДРЕСА_1самовільно побудував житловий будинок та господарські будівлі - стайню, стодолу, шопу, шопу, шопу, • вбиральню, літню кухню, гараж, ворота, криницю. Право вланості на будинковолодіння ним оформлено не було.
2
15 лютого 1985 року ОСОБА_2 в Латинській селищній раді посвідчив від свого імені заповіт, яким на випадок своєї смерті заповів все належне йому майно своєму внукові - позивачу по справі ОСОБА_1 (а.с. 15).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що стверджується копією свідоцтва про його смерть (а. с. 17). Після його смерті у фактичне володіння спадковим майном вступив позивач по справі, однак спадщину на себе він не переоформив.
Згідно висновку Надвірнянської райархітектури від 27.03.2007 року (а.с.11) вбачається, що порушень архітектурних, будівельних норм не виявлено і головний архітектор не заперечує узаконення житлового будинку та самочинно побудованих господарських споруд в АДРЕСА_1
При виготовленні документів на спадкування майна виявлено, що спірне будинковолодіння не зареєстроване в бюро технічної інвентаризації, що підтверджується довідкою БТІ №253 (а.с.7), а тому право власності на нього може встановити тільки суд.
Таким чином, оцінюючи здобуті в судовому засіданні докази, суд прийшов до висновку, що за вказаних підстав позовна заява підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, ст.328, 331, 392, 1268 ЦК України, та керуючись ст.ст. . 213,214,215,216 ЦПК України , суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Визнати ОСОБА_1, 1944 року народження, власником АДРЕСА_1і яке складається із житлового будинку та господарських будівель і споруд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про • апеляційне оскарження через Надвірнянський районний суд.