Р І Ш Е Н Н Я Справа № 2о-65/07
І м е н е м У к р а ї н и
04 грудня 2007 року смт. Короп
Коропський районний суд Чернігівської області
в складі : головуючого - судді Деркач О.Г.
при секретарі - Редько А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1про встановлення факту родинних відносин, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1звернулася до суду з даною заявою, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1в с.Вишеньки, Коропського району, Чернігівської області, помер її дід ОСОБА_2, внаслідок чого відкрилась спадщина. Вона має право на спадкування майна діда, оскільки її батькоОСОБА_3, який був сином ОСОБА_2помер ІНФОРМАЦІЯ_2року. Однак в Коропській державній нотаріальній конторі в оформленні спадщини її відмовили, оскільки вона не довела факт родинних відносин між нею та її дідом ОСОБА_2так як її прізвище ІНФОРМАЦІЯ_3, тоді як її дід та батько мали прізвищаІНФОРМАЦІЯ_4 (так в свідоцтвах про смерть). Вона вважає, що такі помилки виникли при написанні їхнього прізвища тому, що в різні періоди діловодство в органах РАЦС велось або російською, або українською мовами. А тому заявниця просить суд встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто той факт, що вона є його внукою, та між нею та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2року, тобто той факт, що він був її батьком, та між ОСОБА_2 і ОСОБА_3, тобто той факт, що вони були батьком та сином.
В судовому засіданні представник заявниціОСОБА_4заяву підтримав з вище викладених мотивів і просить її задовольнити.
Представник Коропської державної нотаріальної контори, в якості заінтересованої особи, в судове засідання не з”явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений своєчасно, про що свідчить повідомлення про отримання судової повістки.
Заслухавши представника заявниці та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви з слідуючих підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1в с.Вишеньки, Коропського району, Чернігівської області помер ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_2року померОСОБА_3 що підтверджується копіями свідоцтв про смерть. Згідно довідки відділу РАЦС Коропського РУЮ батьком померлого ОСОБА_3являвся ОСОБА_2. З копії свідоцтва про народження вбачається, що батьком заявниці ОСОБА_1, являвся ОСОБА_3. За повідомленням Коропської державної нотаріальної контори, спадкова справа після померлого ОСОБА_2не відкривалась.
За таких обставин, суд вважає, що в свідоцтвах про смерть ОСОБА_2таОСОБА_3помилково вказано прізвище ІНФОРМАЦІЯ_4, а потрібно ІНФОРМАЦІЯ_3.
Встановлення даного факту має для заявниці юридичне значення, оскільки породжує право на спадщину.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.10, 60, 212-215, 234, 235, 256-259 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто той факт, що вона є його внукою, та між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2року, тобто той факт, що він був її батьком, та між ОСОБА_2 і ОСОБА_3, тобто той факт, що вони були батьком та сином.
.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :