Судове рішення #13153472


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2011 року                                                             Справа № 2а-4069/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд      

в складі головуючого: судді   Петренко О.С.        

за участю секретаря: Господарікова М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Маловисківської міжрайонної державної податкової інспекції (Новоархангельське віддалення)

до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1200,00 грн., суд - ,

ВСТАНОВИВ:

Маловисківська міжрайонна державна податкова інспекція (Новоархангельське віддалення) звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1200,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в добровільному порядку штрафні санкції сплачено не було.

В судове засідання представник позивача, належним чином уповноважений на представництво інтересів довіреністю, прибув та позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач у судовомц засіданні позовні вимоги не визнала в повному обсязі, відповідно до наданого заперечення.  

Так обґрунтовуючи заперечення відповідачем було зазначено наступне. Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000082320 від 09.03.2010 року відповідачкою отримано не було і підпису на корінці про отримання вона не ставила, і взагалі про даний документ ФОП ОСОБА_1 не було відомо. Отже, на думку відповідача, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000082320 від 09.03.2010 року їй не було вручено, тому податковий борг відсутній.

Суд, дослідивши надані докази та матеріали справи, дійшов висновку, що даний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

ОСОБА_1  є фізичною особою-підприємцем та зареєстрована Новоархангельською районною державною адміністрацією Кіровоградської області /а.с. 5/.

Згідно ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, в підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться Маловисківська міжрайонна державна податкова інспекція.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що на державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об’єднані державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі: обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, інших платежів, а також здійснення реєстрації фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів.

Крім того, відповідно до пункту 2.1.4 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові органи відносяться до категорії контролюючих.

          Згідно з п. 2 ч.1 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу” органи державної податкової служби, у випадках, в межах компетенції та порядку встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до ст.ст.15,16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

03 березня 2010 року, за направленням № 0017 від 03.03.2010 року, проведено планову перевірку дотримання суб’єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, що відображено в акті № 6/11/12/23/2455522020/а.с. 34,37,38/.

Перевіркою було встановлено наступні порушення:

- не проведення розрахункової операції через РРО, та невидача розрахункового документа, який засвідчує купівлю товару;

- невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначених в денному звіті РРО;

- відсутність цінників на товарах.  

Перевіряючими зроблено висновок про порушення позивачем вимог п. 1,2,13,5,9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»,  ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами».

          Перевірка проведена в присутності реалізатора ОСОБА_2, яка з актом перевірки ознайомлена, один примірник акту перевірки отримала, зауваження до акту перевірки відсутні.

Згідно пояснень реалізатора ОСОБА_2- через реалізацію пива і конфет не встигла вибити чек, реалізація слабоалкогольних напоїв недопродана з часу дії попередньої ліцензії(а.с. 13). Відповідно сама особа, відповідальна за проведення розрахунків, не заперечує факту невідповідності готівкових коштів.

За вказані порушення на підставі п.4 ст.17 та ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000082320 від 09.03.2010 року та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 1700 грн.

Дане рішення були вручено відповідачу 09.03.2010 року /а.с. 36/, про що вказує власний підпис ОСОБА_1 на корінці рішень про застосування штрафних /фінансових/ санкцій.

Згідно з вимогами ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР (далі Закон України про РРО) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених  цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки  з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України

9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно з вимогами ст.17 Закону України про РРО - за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно з вимогами ст.22  Закону України про РРО - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Згідно з вимогами ч.10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» відвантаження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що призначені для реалізації магазинами безмитної торгівлі, здійснюється суб'єктами господарювання, які отримали ліцензію на право експорту алкогольних напоїв або тютюнових виробів, з оформленням вантажної митної декларації, при цьому мінімальні оптово-відпускні ціни для алкогольних напоїв не застосовуються.

Відповідно до вимог абз 5 ч. 2 ст.17 Закону України  «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання застосуються штрафні (фінансові) санкції у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

В даному випадку відповідачем було сплачено 500 грн., тобто станом на час розгляду справи по суті сума боргу становить 1200 грн.

Оскільки відповідачем порушено норми Закону України про РРО, суд приходить до висновку, що штрафні (фінансові) санкції є наслідком порушення касової дисципліни, порядку дотримання якої встановлено НБУ, з огляду на це і на підставі абз.3 п.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 року № 436/95, суд вважає, що відповідні санкції застосовані правомірно, у відповідності до положень діючого законодавства України.

В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до  ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення,  а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному,  повному та об’єктивному дослідженні.

Позивач, як суб’єкт владних повноважень довів правомірність прийнятого ним податкового повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000082320 від 09.03.2010 року з урахуванням всіх встановлених судом фактичних обставин та вимог законодавства.

Таким чином, суд приходить до висновку, що податковим органом вірно обраховано позивачу суми  штрафних (фінансових ) санкцій.

Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 159 –163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2, місце знаходження АДРЕСА_1, заборгованість по сплаті зобов’язань до бюджету в розмірі 1200,00 грн. на рахунок 31111104700276 код 21080900 УДК у Кіровоградській області.

Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАС України –з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                          підпис                                            О.С. Петренко

Згідно з оригіналом

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація