Судове рішення #13150901

  Справа №6-а-40/2010 рік.

  У Х В А Л А  

  29 грудня 2010 року Судацький міський суд Автономної Республіці Крим

у складі:       головуючого – судді Лісовської В.В.,

при секретарі – Бекірової А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Судаку заяву Управління Пенсійного фонду України у м.Судаку про роз’яснення постанови суду, -

 В С Т А Н О В И В:

 Управління Пенсійного фонду України в м.Судак звернулося до суду з заявою про роз’яснення постанови Судацького міського суду від 10 березня 2010 року по справі за  адміністративним позовом ОСОБА_2 про зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в м.Судак нарахувати та виплатити ОСОБА_2 підвищення до призначеної пенсії, відповідно до вимог ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, за період: січень – грудень 2009 року та січень – березень 2010 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. У заяві УПФУ в м.Судак просить суд дати роз’яснення, постанови Судацького міського суду від 10 березня 2010 року у тій частині, виходячи з якого розміру мінімальної пенсії за віком повинен бути здійснений розрахунок підвищення пенсії, як дитині війни ОСОБА_2, згідно постанови суду.

 Зацікавлені особи до суду не з’явились, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином.  Неявка осіб в судове засідання, не є перешкодою для розгляду справи.

 Суд, вивчивши заяву та матеріали справи, вважає, що заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Згідно вимог ст.170 КАС України – якщо судове рішення є незрозумілим суд який його ухвалив, за заявою осіб яки беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Із матеріалів справи вбачається, що згідно постанови Судацького міського суду від 10 березня 2010 року, адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково. Суд зобов’язав Управління Пенсійного фонду України в м.Судак нарахувати та виплатити ОСОБА_2 соціальну допомогу, як дитині війни, відповідно до вимог ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” за період: січень – грудень 2009 року та січень – березень 2010 року, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до вимог ст.170 КАС України – суд не вправі змінювати зміст рішення. Постанова суду, яка набрала чинності, повинно виконуватись боржником, у тому вигляді, в якому вона ухвалена.

Тому Управління Пенсійного фонду України, при виконанні постанови суду від 10 березня 2010 року, повинно керуватися нормами ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”.  

Як вбачається із заяви УПФУ в м.Судаку, в заяві від 13 грудня 2010 року ставиться питання про роз’яснення механізму реалізації положень ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, що не відноситься до повноважень суду.

Суд не може перебирати на себе функцію здійснення  перерахунку та  нарахування пенсії, замість органу, якому надані такі повноваження.

Станом на 09 липня 2007 року розмір мінімальної пенсії за віком визначено тільки ст.28 Закону України від 09 липня 2003 року №1058 -1У „Про загальнообов’язкове соціальне страхування”.

Тому УПФУ м.Судаку повинно керуватися нормами Закону, які регулюють спірні правовідносини.

Вищевикладені обставини свідчать про те, що у судові не має правових підстав, для роз’яснення постанови суду від 10 березня 2010 року, тому заява УПФУ в м.Судак, щодо роз’яснення вищезгаданої постанови суду, задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.170 КАС України суд,

 У Х В А Л И В:

 Заяву Управління Пенсійного фонду України в м.Судак про роз’яснення постанови Судацького міського суду АР Крим від 10 березня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до УПФУ в м.Судак про зобов’язання вчинити певні дії щодо перерахунку підвищення розміру призначеної пенсії – залишити без задоволення.

 Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду АР Крим через Судацький міський суд АР Крим, протягом п’яти днів з дня її проголошення.

 Суддя: (підпис)

 З оригіналом згідно:

Суддя Судацького

міського суду АР Крим В.В. Лісовська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація