Справа № 2-682/2011
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 січня 2011 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О, при секретарі Халілової Е.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
30.11.2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом до ОСОБА_2, вказуючи на те, що 22.02.2003 р. між ними було зареєстровано шлюб. Сімейні стосунки не склалися. Примирення неможливе, оскільки ніяких почуттів між ними немає. Від шлюбу мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на утримання якого відповідач матеріальної допомоги не оказує, тому просить стягнути аліменти на утримання неповнолітнього сина у розмірі 1/3 частки від його заробітку.
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, підчас розірвання шлюбу виявила бажання залишити собі шлюбне прізвище.
Відповідач позов визнав частково, суду пояснив, що не згоден з зазначеним розміром аліментів, згоден сплачувати аліменти у розмірі ? частки від його доходу. Має постійну роботу, проходячи службу у спецпідрозділі "Грифон".
Вислухавши учасників судового засідання, вивчивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлено, що 22.02.2003 р. відділом реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим між сторонами був зареєстрований шлюб, актовий запис № 124, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії 1-АП № НОМЕР_1.
У теперішній час сімейні стосунки не склалися, зберегти сім ' ю неможливо, примирення сторони не бажають.
Відповідно до ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, якій проживає з матір’ю, але відповідач належного утримання дитини не забезпечує.
Згідно ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно із ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.
Судом встановлено, що відповідач по справі ОСОБА_2, так саме як і позивач, що здійснює службу у Внутрішніх військах, мають постійний заробіток. Інших утриманців крім зазначеної дитини а ні позивач, а ні відповідач не мають.
Відповідно до ст.182 СК суд враховує обставини справи, та вважає за необхідне позовні вимоги позивачки задовольнити частково, та визначити розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки у розмірі ? частини заробітку відповідача щомісячно, але не менш ніж 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, тому їх треба відраховувати від 30.11.2010 року.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.
На підставі ст. ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивачки підлягають стягненню 38,5 грн. судових витрат, понесених нею при подачі позову. Крім цього підлягають стягненню з відповідача на користь держави витрати на сплату судового збору у розмірі 51 грн. і витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн. за вимоги матеріального характеру.
На підставі наведеного, керуючись ст. 112, 180, 181, 183, 191 СК України СК України, та ст. ст. 10,11, 60, 88, 212-215, 367 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Розірвати шлюб, зареєстрований 22 лютого 2003 року Відділом реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим між ОСОБА_2 і ОСОБА_1, актовий запис № 124.
Підчас реєстрації розірвання шлюбу прізвища сторін залишити «ОСОБА_2» та «ОСОБА_1».
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ? частки від усього його заробітку (доходу) щомісяця, але не менш ніж 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 30.11.2010 року та до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн. і 120,00 грн. – витрат на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у Київському районному суді м. Сімферополя.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 38,50 грн. судових витрат.
В задоволенні решти вимог – відмовити.
В частині виконання рішення про стягнення аліментів допустити негайне його виконання в межах суми платежу за один місяць.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: