Справа № 2-а-19/11
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2011 року Печерський районний суд міста Києва у складі:
головуючий – суддя Ільєва Т. Г. ,
при секретарі – Бикова А. В.,
за участю позивача – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок пенсії особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катасрофи,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва про визнання неправомірними дій Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва, щодо нарахування та виплати додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю як особі, котра постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи з порушенням вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та просить зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату недоплаченої пенсії відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розміру мінімальної пенсії за віком. Також, позивач просить суд зобов’язати відповідача щомісячно нараховувати та виплачувати йому основну та додаткову пенсію у розмірі, встановленому ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розміру мінімальної пенсії за віком. В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що є " постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІІ категорії в розумінні Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і має право на пільги, передбачені цим Законом. Разом з тим, розмір призначеної позивачу, як потерпілому внаслідок аварії на ЧАЕС ІІІ-ої категорії, додаткової пенсії не відповідає чинному законодавству України, чим порушує права позивача, які гарантовані Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Конституцією України.
Відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Справа була призначена до слухання в загальному порядку відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, просив його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про місце та час розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, до суду не надав заперечення проти позову або заяву про визнання позову.
Заслухавши пояснення позивача, розглянувши документи, які містяться в матеріалах справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з таких підстав.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва.
Позивач ОСОБА_1 є особою, постраждалою внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (3 категорії), та має право на пільги і компенсації, встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с.7).
Згідно зі ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції Закону України від 06.06.1996 року) особам, віднесеним до категорії 3, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: 25 % мінімальної пенсії за віком.
Нарахування та виплата позивачу основної та додаткової пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснюється Управлінням Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва.
На момент звернення позивача до суду, нарахування та виплата додаткової пенсії згідно вимог ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції від 06.06.1996 року), у повному обсязі відповідачем не здійснено.
Судом також встановлено, що 04.11.2010 року позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва з проханням проведення перерахунку та виплати позивачу недоотриманих коштів додаткової пенсії розмір якої передбачено ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції від 06.06.1996 року).
У відповідь на заяву ним було отримано лист Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва від 16.11.2010 року, в якому відповідач відмовив позивачу у проведенні перерахунку та виплаті додаткової пенсії відповідно до розміру встановленого ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції від 06.06.1996 року).
Суд вважає такі дії Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва, неправомірними з огляду на наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частинами 1, 2 статті 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з питань захисту прав людини.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
У справі "Кечко проти України" Європейський Суд з прав людини констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань.
Суд вважає необхідним зазначити, що посилання органами державної влади на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань судом не приймається до уваги, оскільки реалізація особою права, яке пов’язане з отриманням бюджетних коштів і базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлено у залежність від бюджетних асигнувань, відсутність яких не може бути підставою для порушення прав громадян на соціальний захист, в тому числі й на отримання надбавки до пенсії, яка прямо передбачена законом.
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року у справі № 1-28/2008 № 10-рп/2008 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 41 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік", яким зокрема внесено зміни до ст. 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо щорічної допомоги на оздоровлення та щомісячної додаткової пенсії .
Відповідно до вимог ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Отже, до 22.05.2008 р. позивач не мав права на перерахунок пенсії і щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у зв’язку з дією положень п. 28 розділу ІІ «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», а тому дії Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва з 22.05.2008 року у зв’язку з виплатою позивачу державної пенсії по інвалідності, а також додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008 року та №654 від 16.07.2008 року є неправомірними та не відповідають ч.2 ст.19 Конституції України, оскільки позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва та відповідно до п.п.6 п.2.2 ч.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. №8-2, управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах призначає і виплачує пенсії відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Як зазначено у Рішенні Конституційного Суду України від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання) зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.
Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб’єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики.
Враховуючи те, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії, він наділений державою певним правовим статусом, який включає в себе й право на додаткові елементи соціального захисту, зокрема право на отримання щомісячної додаткової пенсії.
Наділивши зазначеною соціальною гарантією осіб визначених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», держава таким чином взяла на себе публічне зобов’язання забезпечити їх належний матеріальний рівень тобто, між позивачем і державою встановлено певний правовий зв'язок у визначеній сфері життєдіяльності, який характеризується наявністю зобов’язання держави забезпечити соціальний захист учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
Частиною 3 ст. 46 Конституції України встановлено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Іншими словами, пенсії та інші види соціальних виплат що є єдиним джерелом існування не можуть бути нижче від прожиткового мінімуму, який встановлюється законом.
Статтею 2 Закону України "Про прожитковий мінімум" визначено, що прожитковий мінімум застосовується зокрема для: встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім’ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат виходячи з вимог Конституції України та законів України; формування Державного бюджету України та місцевих бюджетів.
Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. При цьому частиною 3 статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.
Враховуючи викладене, в контексті положень статті 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", суд вважає за можливе застосувати для визначення розміру щомісячної додаткової пенсії до мінімальної пенсії за віком розмір прожиткового мінімуму, оскільки в даному випадку мінімальний розмір пенсії за віком використовується лише як коефіцієнт для визначення розміру щомісячної доплати до пенсії, що на думку суду, не суперечить вимогам частини 3 статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
Стосовно позовної вимоги позивача про щомісячне нарахування та виплату йому основної та додаткової пенсії у розмірі, встановленому ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розміру мінімальної пенсії за віком, то вона задоволенню не підлягає як безпідставна, оскільки право позивача на дану соціальну виплату встановлено та гарантовано законом і здійснюється у встановленому законом порядку, а відповідно до ст.ст.1, 3 ЦПК України судом здійснюється захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів, що виключає їх захист на майбутнє.
Оцінюючи у сукупності положення Кодексу адміністративного судочинства України та зазначену позовну вимогу, суд приходить до висновку, що дана позовна вимога не відповідає змісту статей 17, 105 та 162 КАС України.
Зазначена вимога виходить за межі повноважень суду в адміністративному судочинстві (визначення (встановлення) права на пенсію здійснює орган пенсійного забезпечення, а не суд) та не містить за собою мети та способу вирішення публічно-правового спору, що визначено та конкретизовано вищезазначеними статтями Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно ст.6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах та відповідно до законів України.
Суд звертає увагу на те, що усі рішення та дії суб’єкта владних повноважень мають підзаконний характер, тобто повинні бути прийняті (вчинені) на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законом.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:..3) обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії). Цей критерій вимагає від суб’єкта владних повноважень врахувати як обставини, на обов’язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації.
Частиною 1 статті 11 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в надані ними суду своїх доказів у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 КАС України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернулася із заявою до відповідача щодо перерахунку пенсії 04.11.2010 року.
Відповідь на заяву відповідачем була надана 16.11.2010 року, позивач звернувся з позовною заявою до суду 06.12.2010 року, тобто позивачем не було пропущено строк звернення до суду.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є частково обґрунтованими та відповідно такими, що підлягають задоволенню частково.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 22, 46 Конституції України, ст. 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року у справі № 1-28/2008 № 10-рп/2008, ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 100, 158-163 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва, щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку додаткової пенсії відповідно до ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розміру мінімальної пенсії за віком.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва вчинити дії, спрямовані на перерахунок та забезпечення виплати недоотриманої ОСОБА_1, як учасником ліквідації наслідків аварії на Чоронобильскій АЕС ІІІ категорії у розмірі 25% від мінімальної пенсії за віком (встановленої ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») відповідно до вимог ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в період з 22.05.2008 року по 20.01.2011 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову суду подається Київському апеляційному адміністративному суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Т. Г. Ільєва
- Номер: 2-аво/694/13/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Звенигородський районний суд Черкаської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.02.2019
- Дата етапу: 04.03.2019
- Номер: А/855/5157/19
- Опис: Про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»
- Тип справи: Матеріали справи
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.03.2019
- Дата етапу: 18.03.2019
- Номер: 2-а/2303/3598/11
- Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітя війни.
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.12.2010
- Дата етапу: 31.05.2012
- Номер: Б/Н13
- Опис: про скасування рішення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.08.2010
- Дата етапу: 08.02.2011
- Номер: 2-а/307/83/13
- Опис: Про визнання нечинним та скасування рішення виконавчого комітету Бедевельської сільської ради виділення земельної ділянки
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи: скасовано
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.06.2013
- Дата етапу: 04.03.2015
- Номер: 2-а/565/115/14
- Опис: про виплату щорічної допомоги на оздоровлення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Кузнецовський міський суд Рівненської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.11.2010
- Дата етапу: 17.05.2011
- Номер:
- Опис: визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.01.2011
- Дата етапу: 24.01.2011
- Номер: 2-а/306/11
- Опис: про визнання дій органу держ.влади незакон. та зобов. вчинити певні дії д/в
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Покровський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.09.2010
- Дата етапу: 21.04.2011
- Номер: 2-а-19/2011
- Опис: Визнання незаконним рішення про перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2010
- Дата етапу: 21.02.2011
- Номер:
- Опис: визнання дій відповідача неправомірними та зобовязання виплати недоплачені виплати,передбачені ст. ст. 39,51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.01.2011
- Дата етапу: 03.03.2011
- Номер: 2-а/1308/19/11
- Опис: скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Жовківський районний суд Львівської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.02.2009
- Дата етапу: 11.04.2011
- Номер: 2-а
- Опис: про визнання та стягнення пенсії по ЧАЕС
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Любешівський районний суд Волинської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.12.2010
- Дата етапу: 28.02.2012
- Номер:
- Опис: поновлення пропущеного строку та стягнення держ. соц. допомоги дітям війни.
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Варвинський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.11.2010
- Дата етапу: 26.04.2011
- Номер: 2-а/137/62/19
- Опис: про зобов’язання виплатити щомісячну соціальну допомогу дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Літинський районний суд Вінницької області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.01.2011
- Дата етапу: 22.02.2011
- Номер:
- Опис: про стягнення допомоги дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Сквирський районний суд Київської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.12.2010
- Дата етапу: 27.01.2011
- Номер: 2-а19/11
- Опис: соціального захисту дітей війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-19/11
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Ільєва Т.Г.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.10.2010
- Дата етапу: 29.08.2013