Судове рішення #1314971
РІШЕННЯ

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

19 листопада 2007 року   Бережанський районний суд Тернопільської області                                                       

 

в особі:  судді                                             Сташків Б.І.

 

 при секретарі                                             Павлюс Н.І.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бережани справу за позовом

ОСОБА_1до Бережанської міської Ради, Бережанського обласного комунального міжрайонного бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на нежитлове приміщення,-

 

В С Т А Н О В И В:

 

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом  до Бережанської міської Ради, Бережанського обласного комунального міжрайонного бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на нежитлове приміщення ( руїни). Позивач зазначив, що 22 квітня 1996 року між представництвом Фонду Державного Майна України  у Бережанському районі на МПП “Каменяр” був укладений договір  купівлі-продажу приміщення під торгове-побутове обслуговування загальною площею 123 кв.м., яке знаходиться в готелі поАДРЕСА_1 Згідно ухвали господарського суду Тернопільської області від 12 лютого 2003 року МПП “Каменяр” визнано банкрутом і ліквідоване, виключене з єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Він, як єдиний засновник та власник ліквідованого МПП “Каменяр” залишився власником розваленого приміщення, однак Бережанська міська Рада своїми рішеннями від 19 квітня та 17 травня 2007 року безпідставно відмовляє в оформлені документів на право приватної власності на нежитловий будинок незавершений будівництвом, розташований в АДРЕСА_1

В судовому засіданні  представник позивача позовні вимоги про визнання права власності на нежитловий будинок незавершений будівництвом підтримує.

Представник Бережанської міської Ради, Бережанського обласного комунального міжрайонного бюро технічної інвентаризації позов не визнали, суду пояснили, що будівництво нежитлового будинку є незавершеним, після зруйнованого готелю, який знаходився в спірному приміщенні у січні 1995 року, фактично залишився збереженим, тільки фундамент приміщення, що не міг бути предметом договору купівлі-продажу, на даний момент відсутні матеріали інвентаризації, є невідповідності документів на нежитловий будинок незавершений будівництвом та договором купівлі приміщення під  торгове побутове обслуговування.

Заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в позові про визнання права власності на нежитловий будинок незавершений будівництвом по АДРЕСА_1 слід відмовити за безпідставністю позовних вимог.

У відповідності із ст. 331 ЦК України, із змінами і доповненнями внесеними Законом України від 15 грудня 2005 року, була виключена частина четверта даної статті, якою раніше передбачалося, що за заявою заінтересованої особи, суд може визнати її власником недобудованого нерухомого майна, якщо буде встановлено, що частина робіт, яка не виконана відповідно до проекту є незначною.

Визнання права власності на недобудоване нерухоме майно відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування.

Із змісту позовної заяви та матеріалів цивільної  справи вбачається, що позивач просить визнати право власності на нежитлове приміщення ( руїни) площею 123 кв.м. за адресою АДРЕСА_1.

В судовому засіданні начальник Бережанського обласного міжрайонного бюро технічної інвентаризації представив суду матеріали технічної документації, з яких вбачається, що після зриву газу в колишньому готелі ( спірного неіснуючого приміщення ) залишилася збереженою тільки частина  фундаменту.

Із змісту рішень Бережанської міської ради за № 457 від 19 квітня 2007 року та за № 502 від  від 17 травня  2007 року вбачається, що позивачу ОСОБА_1 було відмовлено в оформленні документів на право приватної власності з мотивів відсутності матеріалів інвентаризації, невідповідність поданої заяви на нежитловий будинок незавершений будівництвом та договору купівлі приміщення під торгово-побутове обслуговування.

Таке обгрунтовування знайшло своє підтвердження і в судовому засіданні.

Так, згідно ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона ( продавець ) передає або зобов”язується передати майно ( товар ) у власність другій стороні майно ( товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

В судовому засіданні встановлено, що в січні 2005 року відбувся вибух газу в готелі “Золота Липа”, що знаходилося у АДРЕСА_1і тильна сторона триповерхового  будинку була повністю знищена. По цьому факту прокуратурою Бережанського району була порушена кримінальна справа.

22 квітня 1996 року Фонд Державного Майна України укладає договір купівлі - продажу приміщення шляхом  викупу, із змісту якої вбачається, що Фонд зобов”язується передати у власність МПП “Каменяр” приміщення під торгово-побутове обслуговування загальною площею 123 кв.м., яке знаходиться в готелі за адресою АДРЕСА_1, а покупець зобов”язується прийняти вказане приміщення і сплатити ціну відповідно до умов, що визначені в цьому договорі.

Звідси випливає, що Фонд Державного Майна України продав приміщення під цільове призначення з відповідною площею, якої фактично не було.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1. про визнання права власності на незавершене будівництво нежилого приміщення є безпідставними, оскільки приміщення, яке було продано позивачу фактично  в природі не існує, і визнання права власності з підстав недобудованого будівництвом нежилого приміщення непідвідомчі суду.

    На підставі наведеного та ке руючись ст. ст. 10,11, 30 62, 212-215 ЦПК України, ст.ст.  331, 655 ЦК України,  суд,-

 

В И Р І Ш И В :

 

          В позові ОСОБА_1до  до Бережанської міської Ради, Бережанського обласного комунального міжрайонного бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на незавершене будівництвом нежилого приміщення по АДРЕСА_1 відмовити за безпідставністю позовних вимог.

 

              Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

 

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

                      

                       Суддя

     Бережанського районного суду

Тернопільської області                        підпис.                 СТАШКІВ Б.І.

 

 

           Голова

     Бережанського районного суду

Тернопільської області                                                      СТАШКІВ Б.І.

                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація