Судове рішення #1314966

                                                                                     Справа №2-615/2007 рік

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

 

         05 грудня 2007 року Камінь-Каширський районний суд Волинської області в складі:

головуючого - голови суду Гордійчука В.М.,

         за участю секретаря - Віліщук Н.Ф.,

позивачки - ОСОБА_1,

відповідача - Мельнико-Мостищенської сільської ради

в особі представника відповідача - секретаря Мельнико-Мостищенської сільської ради  Ліпич Наталії Василівни, 

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Камені-Каширському цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до Мельнико-Мостищенської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок та господарські будівлі,

 

                                                     встановив:

 

         У  поданій до суду позовній заяві позивачка зазначає, що її чоловік - ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і до смерті фактично був власником будинковолодіння, що знаходиться АДРЕСА_1.

         Позивачка прийняла спадщину у шестимісячний строк шляхом постійного проживання в будинку.

Зареєструвати право власності на будинковолодіння не має можливості  у зв'язку з відсутністю необхідних правовстановлюючих документів на ім`я чоловіка.

         Просить суд постановити рішення, котрим визнати за нею право власності на житловий будинок та господарські будівлі, які знаходяться   АДРЕСА_1 та рахуються за померлим  ОСОБА_2.

         У попередньому судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала повністю з підстав, зазначених у позовній заяві.

         Представник відповідача позов визнала та пояснила суду, що претензій до спадкового майна не має, не заперечує проти задоволення позову.

         Виходячи з наведеного, суд вважає за можливе постановити рішення у попередньому судовому засіданні.

         Відповідно до ст.130 ч.4 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється   рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно зі ст.174 ч.4 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

         Як вбачається з будівельного паспорта на забудову земельної ділянки, виданого 20.06.1969 року (а.с.8,9), свідоцтва на забудову індивідуальної садиби, виданого на підставі рішення виконавчого комітету Камінь-Каширської районної Ради депутатів трудящих від 17.06.1969 року № 179 (а.с.11), акта про відведення земельної ділянки для будівництва індивідуального жилого будинку    (а.с.14), будинкової книги (а.с.15-17) АДРЕСА_1 знаходиться житловий будинок та господарські будівлі, яким володів та у якому до дня смерті проживав ОСОБА_2 разом із дружиною  ОСОБА_1.

         Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, однією з яких  є спадкування.

         В силу ст.1261 ЦК України у першу чергу мають право на спадкування діти спадкодавця, той з подружжя, хто його пережив, та батьки.  Згідно довідки Мельнико-Мостищенської  сільської ради №1712 від 27.11.2007 року (а.с.18) єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 є його дружина - позивачка ОСОБА_1, яка  шляхом постійного  проживання  разом із спадкодавцем прийняла спадщину.

         Відповідно до  п.62 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року №20/5, право власності  на житловий будинок, інші будівлі і споруди, може бути підтверджено свідоцтвом про право власності  на об`єкти нерухомого майна.

ОСОБА_2 за життя такого свідоцтва не мав, тому позивачка оформити право власності на спадкове майно у нотаріальній конторі не має можливості.

Одним із способів захисту цивільних прав ст.16 ЦК України називає визнання права, тому право власності ОСОБА_1, що набуте на законній підставі,  підлягає захисту шляхом  його визнання за позивачкою.

         ОСОБА_1 згідно Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” як особа, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, від сплати судового збору звільнена.

         З Мельнико-Мостищенської  сільської ради суд судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи не стягує, оскільки право власності на житловий будинок та господарські  будівлі відповідачем не оспорюється.

         Керуючись ст.ст. 10, 11, 61, 130, 174, 214, 215, 218 ЦПК України,                ст.ст. 16, 328, 1261, 1268, 1270 ЦК України, суд

 

                                                              вирішив :

 

         Позов задовольнити повністю.

         Визнати за ОСОБА_1  право власності на житловий будинок та господарські будівлі, що знаходяться АДРЕСА_1, та рахуються за померлим  ОСОБА_2.

         Рішення може бути оскаржене до судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та наступної, протягом двадцяти днів, подачі апеляційної скарги через Камінь-Каширський районний суд або в порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.    

 

Головуючий-підпис

З оригіналом згідно

 

Голова Камінь-Каширського

районного суду                                                                                В.М.Гордійчук                                                    

  • Номер: 6/155/43/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-615/2007
  • Суд: Горохівський районний суд Волинської області
  • Суддя: Гордійчук В.М.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.05.2015
  • Дата етапу: 17.06.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація