Справа №2-о-62/2007 рік
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
26 листопада 2007 року Камінь-Каширський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - голови суду Гордійчука В.М.,
за участю секретаря - Віліщук Н.Ф.,
заявниці- ОСОБА_1,
заінтересованої особи - відділу реєстрації актів цивільного стану Камінь-Каширського районного управління юстиції
в особі представника заінтересованої особи - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Камені-Каширському цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до відділу реєстрації актів цивільного стану Камінь-Каширського районного управління юстиції про встановлення факту проживання в шлюбі,
встановив:
У поданій до суду заяві ОСОБА_1 зазначає, що її баба ОСОБА_3 і дід ОСОБА_4 по лінії матері мали на праві власності у с.Дубровиця Камінь-Каширського району житловий будинок та сертифікати на право на земельні частки (паї). Після смерті баби дід заявниці прийняв спадщину шляхом постійного проживання в житловому будинку та зберігання сертифіката, належного спадкодавцю.
Дід заявниці 04.10.2004 року заповів їй усе належне йому на праві власності майно. Однак після смерті діда прийняти спадщину, а саме право на земельну частку (пай) розміром 0, 32 га, що належало бабі ОСОБА_3, заявниця не має можливості через відсутність документа про реєстрацію шлюбу між її бабою та дідом. Зі слів матері заявниці ОСОБА_3 та ОСОБА_4 одружилися у 1946 році шляхом проведення церкового обряду вінчання. Документально підтвердити факт проведення вінчання неможливо, оскільки у церковних книгах такі дані не збереглися.
Просить суд встановити факт перебування в шлюбі баби ОСОБА_3 та діда ОСОБА_4.
Заявниця заяву підтримала з підстав, зазначених у ній.
Представник заінтересованої особи пояснила, що у відділу РАЦСу Камінь-Каширського районного управління юстиції відсутні будь-які дані на підтвердження факту реєстрації шлюбу між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Проти задоволення заяви не заперечує
Суд, дослідивши подані докази, заслухавши пояснення сторін, вважає заяву підставною й такою, що підлягає задоволенню.
Судом установлено, підтверджується довідкою Видричівської сільської ради №1805 від 15.11.2007 року, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були одружені з 1946 року (а.с.9).
Однак жодних документів, які б підтверджували факт реєстрації шлюбу між ОСОБА_3 та ОСОБА_4, у відділі реєстрації актів цивільного стану Камінь-Каширського районного управління юстиції не збереглося.
Як вбачається із пояснень заявниці ОСОБА_1, її дід ОСОБА_4 та баба ОСОБА_3 одружилися у 1946 році шляхом проведення церкового обряду вінчання.
Оскільки в цей період реєстрація шлюбу здійснювалась виконавчими комітетами сільських рад, тому церковний обряд вінчання не є підставою визнання шлюбу зареєстрованим.
Від встановлення факту проживання однією сім`єю ОСОБА_3 та ОСОБА_4., які є бабою та дідом заявниці, залежить виникнення у заявниці права на спадкування за заповітом належного ОСОБА_3 права на земельну частку (пай) розміром 0, 32 га, тому вказаний факт має для ОСОБА_1 юридичне значення.
Згідно декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору як потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Суд судові витрати з відділу реєстрації актів цивільного стану Камінь-Каширського управління юстиції не стягує, оскільки згідно ч.7 ст.235 ЦПК України такі витрати не відшкодовуються.
Керуючись ст.ст. 214, 215, 218, 235, п.5 ч.1 ст.256, 259 ЦПК України, суд
вирішив :
Заяву задовольнити частково.
Встановити факт проживання однією сім`єю без шлюбу ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржене до судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та наступної, протягом двадцяти днів, подачі апеляційної скарги через Камінь-Каширський районний суд або в порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий-підпис
З оригіналом згідно
Голова Камінь-Каширського
районного суду В.М.Гордійчук