Справа № 1-316/2007
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“ 16 ” листопада 2007 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Муранової І.В.
при секретарі - Бондаренко О.В.,
з участю прокурора - Дідорук С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бориспіль Київської області справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця м.Бориспіль Київської області, громадянина України, українця, що має середню технічну освіту, не одруженого, працюючого без трудового договору в СПД ОСОБА_2 охоронником та підсобним робітником, постійного місця проживання не маючого, тимчасово мешкаючого в АДРЕСА_1раніше судимого 02.08.2006 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області за ст.185 ч.1 КК України до двох років позбавлення волі на підставі ст.75 КК України звільненого від покарання з іспитовим строком 2 роки, у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
29 травня 2007року ОСОБА_1, перебуваючи біля залізничної станції „Бориспіль”, яка розташована в м.Борисполі Київської області по вул.Привокзальна, 1, побачив на краю тротуару скляну медичну пляшку з рідиною. Піднявши пляшку та відкривши її, ОСОБА_1 по запаху переконався, що в ній знаходиться наркотична речовина ацетильований опій, який він вирішив залишити собі. Забравши пляшку з рідиною та таким чином незаконно придбавши наркотичний засіб, ОСОБА_1 незаконно зберігав при собі наркотичний засіб з метою його подальшого збуту.
30 травня 2007 року близько 19 години 50 хвилин ОСОБА_1, знаходячись поблизу підприємства „АТАС-Бориспіль”, що розташоване за адресою: Київська область, м.Бориспіль по вул.Горького, незаконно збув громадянину ОСОБА_3 за 300 гривень 10 мл наркотичного засобу ацетильованого опію, який знаходився в одноразовому медичному шприці ємністю 10 мл. Після чого в цей же день близько 19 години 55 хвилин вказаний наркотичний засіб був вилучений в ОСОБА_3 працівниками міліції.
Згідно з висновком судово-хімічної експертизи №2229 від 13.08.2007року, представлена на дослідження рідина, вилучена в ОСОБА_3 містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований. Маса наркотичного засобу в рідині в перерахунку на суху речовину становить 0,265 г.
В цей же день, близько 20 години 30 хвили ОСОБА_1, знаходячись поблизу підприємства „АТАС-Бориспіль” по вул.Горького в м.Бориспіль Київської області був затриманий працівниками міліції, які під час огляду сумочки ОСОБА_1 виявили та вилучили скляну пляшку з наркотичним засобом ацетильованим опієм.
Згідно з висновком судово-хімічної експертизи №2229 від 13.08.2007року, представлена на дослідження рідина, вилучена у ОСОБА_1 містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований. Маса наркотичного засобу в рідині в перерахунку на суху речовину становить 0,636 г. Рідина, вилучена в ОСОБА_3 та рідина, вилучена у ОСОБА_1 містять особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований та ідентичні по вмісту сухих речовин у розчині та хімічному складові.
Суд визнав доведеним вину підсудного ОСОБА_1 в незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту, а також в незаконному збуті особливо небезпечних наркотичних засобів, оскільки вона повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.
Так підсудний ОСОБА_1 свою вину в пред'явленому обвинуваченні визнав повністю та пояснив наступне. Він вживав наркотики - ацетильований опій з березня по червень 2007 року, покупав наркотики на вокзалі в м.Бориспіль у циган, які приїздили з м.Яготина. 29 травня 2007 року він прийшов на вокзал, чекав на електричку, хотів придбати ацетильований опій для власного вживання. В цей час побачив в кущах, звідки зазвичай цигане виносили наркотики, скляну пляшку. Він відкрив пляшку, зрозумів по запаху, що це наркотик - ацетильований опій та вирішив залишити його собі, щоб пізніше вжити. Наступного дня йому зателефонував його знайомий, як потім йому стало відомо на прізвище ОСОБА_3, якого він також знав як особу, що вживає наркотичні засобі, та спросив, чи не знає він, де можна купити ацетильований опій. Він вирішив заробити гроші і продати ОСОБА_3у ацетильований опій, який знайшов на вокзалі, тому сказав ОСОБА_3у, що може для нього купити. Вони зустрілись біля автопарку „АТАС-Бориспіль” по вул.Горького. ОСОБА_3 передав йому порожній медичний шприц об'ємом 10 мл та 300 гривень. Він відійшов, щоб ніби-то купити ацетильований опій, але відібрав його з пляшки, що знайшов на вокзалі. Повернувшись, він передав ОСОБА_3у медичний шприц з 10 мл ацетильованого опію, а гроші залишив собі. Після того, як ОСОБА_3 пішов, до нього підійшли працівники міліції і затримали, вилучили пляшку з залишками ацетильованого опію. Він шкодує, що так сталось. Раніше він ніколи наркотичні засоби не продавав, ні з ким ними не ділився, бо не мав такої можливості. Він усвідомлює, що скоїв тяжкий злочин, більше такого ніколи не повторить.
В зв`язку з повним визнанням підсудним своєї вини, суд визнав недоцільним досліджувати докази у справі в повному обсязі та обмежився в дослідженні доказів допитом підсудного ОСОБА_1 та дослідженням письмових матеріалів справи стосовно його особи, враховуючи, що проти цього не заперечували учасники судового розгляду та що фактичні обставини справи ніким не оспорюються. Судом з'ясовано, що підсудний правильно розуміє зміст викладених в обвинувальному висновку обставин і що немає сумнівів у добровільності та істинності його позиції, а також роз'яснено, що учасники процесу будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи у апеляційному порядку.
Суд вважає правильною кваліфікацію дій підсудного ОСОБА_1 як незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечних наркотичних засобів за ч.2 ст.307 КК України.
Дослідженням даних про особу підсудного встановлено, що ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем роботи, раніше судимий 02.08.2006 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області за ст.185 ч.1 КК України до двох років позбавлення волі на підставі ст.75 КК України звільненого від покарання з іспитовим строком 2 роки. Невідбутий строк покарання за попереднім вироком - 2 роки.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудного відповідно до ст.67 КК України є рецидив злочинів. Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_1, суд відповідно до ст.66 КК України визнає щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.
Обговорюючи питання про призначення виду та міри покарання, суд враховує особу підсудного, а також характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого ним злочину, та виходить з того, що підсудному має бути призначене покарання необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів. Враховуючи ту обставину, що підсудний ОСОБА_1 вчинив новий тяжкий злочин в період іспитового строку, будучи звільненим від покарання з випробуванням, суд прийшов до висновку, що підсудному необхідно призначити покарання у вигляді позбавлення волі та що підстав для застосовування повторного звільнення ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням не має.
Враховуючи особу підсудного та обставини, що пом'якшують його покарання та суттєво знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, суд прийшов до висновку про можливість на підставі ст.69 КК України призначити підсудному ОСОБА_1 покарання без застосування додаткової міри покарання - конфіскація майна.
Цивільний позов по справі не заявлено. Судові витрати по справі складають 557 гривень 96копійок, витрачених на проведення двох судово-хімічних експертиз /а.с.-40,52/, та відповідно до ст.ст.91-93 КПК України підлягають стягненню з підсудного ОСОБА_1
Речові докази: скляна пляшечка з ацетильованим опієм, одноразовий медичний шприц з ацетильованим опієм, ватні тампони зі змивами з рук ОСОБА_1, аркуш паперу із зразком спеціальної хімічної речовини, що знаходяться на зберіганні в камері схову Бориспільського МРВ ГУ МВС України, - підлягають знищенню як вилучені з обігу наркотичні засоби та речі, що мають ніякої цінності; мобільний телефон „Соні Еріксон К510і” ІМЕІ 35238201-401872-1 та СІМ карта „SIM-SIM” з номером +НОМЕР_1, що знаходяться на зберіганні в камері схову Бориспільського МРВ ГУ МВС України, - слід повернути родичам засудженого ОСОБА_1 як його власність; грошові кошти в сумі 300 гривень, що були використані для оперативної закупки наркотичного засобу в ОСОБА_1, - необхідно залишити на депозитному рахунку Бориспільського ГУ МВС України в Київській області; 70 гривень, вилучені в ОСОБА_1, що знаходяться на зберіганні на депозитному рахунку Бориспільського ГУ МВС України в Київській області, - належить обернути на виконання вироку в частині стягнення судових витрат.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 321-338 КПК України, суд -
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним та призначити покарання за ч.2 ст.307 КК України із застосуванням ст.69 КК України - 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.
На підставі ст.71 КК України до призначеного ОСОБА_1 покарання частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 02 серпня 2006 року та остаточно призначити ОСОБА_1 покарання 5 (п'ять) років 1(один) місяць позбавлення волі без конфіскації майна.
Змінити ОСОБА_1 запобіжний захід з підписки про невиїзд на взяття під варту в СІЗО м.Чернігова Державного департаменту по виконанню покарань, взявши засудженого під варту з залу суду.
Строк відбування покарання ОСОБА_1 рахувати з моменту взяття під варту.
Речові докази: - скляну пляшечку з ацетильованим опієм, одноразовий медичний шприц з ацетильованим опієм, ватні тампони зі змивами з рук ОСОБА_1, аркуш паперу із зразком спеціальної хімічної речовини, що знаходяться на зберіганні в камері схову Бориспільського МРВ ГУ МВС України, - знищити;
- мобільний телефон „Соні Еріксон К510і” УМЕІ 35238201-401872-1 та СІМ карта „SIM-SIM” з номером +НОМЕР_1, що знаходяться на зберіганні в камері схову Бориспільського МРВ ГУ МВС України, - повернути родичам засудженого ОСОБА_1;
- грошові кошти в сумі 300 гривень, що були використані для оперативної закупки наркотичного засобу в ОСОБА_1, - залишити на та депозитному рахунку Бориспільського ГУ МВС України в Київській області;
- 70 гривень, вилучені в ОСОБА_1, що знаходяться на зберіганні на депозитному рахунку Бориспільського ГУ МВС України в Київській області, - обернути на виконання вироку в частині стягнення судових витрат.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області 557 гривень 96копійок за проведення хімічних експертиз.
На вирок суду може бути подана апеляція в Апеляційний суд Київської області через Бориспільський міськрайонний суд протягом 15 діб, для підсудного ОСОБА_1 - з моменту вручення копії вироку.
Суддя І.В.Муранова