Справа № 2-587/2010р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2010 року смт. Березнегувате
Березнегуватський районний суд Миколаївської області у складі: головуючого судді Міщенка Г.В.,
при секретарі Михалюк СІ.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
22 листопада 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому вказала, що ЗО березня 2007 року уклала шлюб з відповідачем. Спільне життя не склалося і останні три роки проживають окремо. Вона проживає з іншим чоловіком.
Просить суд розірвати шлюб між нею і відповідачем, змінити їй прізвище на дошлюбне ОСОБА_1.
У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка в отриманні судової повістки, причини своєї неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши наявні у справі докази, прийшов до наступного.
Сторони уклали шлюб 30 березня 2007 року, який зареєстровано Рубанівською сільською радою Великолепетиського району Херсонської області ( а. с. 6 ). Спільних дітей від шлюбу не мають. На даний час проживають окремо ( а. с. 8 ).
Згідно з ч.3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
У відповідності з ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Виходячи з цього позовна вимога щодо розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
Проте, згідно з ч. 6 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» той з подружжя, який бажає відновити своє дошлюбне прізвище, повинен заявити про це в органі державної реєстрації актів цивільного стану під час державної реєстрації розірвання шлюбу.
Отже, у задоволенні позовної вимоги ОСОБА_1 про зміну прізвища на дошлюбне слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 212, 214-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити частково.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 30 березня 2007 року Рубанівською сільською радою Великолепетиського району Херсонської області, актовий запис № 06.
Витрати, пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу, покласти на ОСОБА_1.
В іншій частині позовних вимог -відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без розгляду заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя Міщенко Г.В.