Справа № 2 «О» – 264/2010 рік
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2010 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим, в складі:
головуючого – Корогодиной О.Е.
при секретарі – Богачові М.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі справу за заявою ОСОБА_1 до зацікавленої особи Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Залізничного РО СМУ ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 звернулась до суду с заявою до зацікавленої особи Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Залізничного РО СМУ ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим про встановлення факту, що має юридичне значення, мотивуючі свої вимоги тим, що вона, ОСОБА_1, з січня 1991 року по теперішній час проживає на території України. З січня 1991 року по 1997 рік проживала зі своєю родиною в м. Харкові, без реєстрації, з тих підстав, що в них на батьківщині йшла війна та туди було страшно повертатись. На даний час проживає в зьємному житлі. Вона зі своєю родиною проживала без прописки протягом вказаного періоду та не мала у власності житла, тому не мала можливості прописатися та зареєструватись за місцем проживання, тому що паспорту вона не отримувала, так як не мала громадянства. За вказаними причинами вона не мала можливості документально підтвердити факт проживання на території України, в м. Сімферополі АР Крим протягом останніх сімнадцяти років. Без паспорту вона не може працевлаштуватись і весь цей час їй приходиться працювати не офіційно, та вона весь час боїться, що її можуть звільнити з роботи. Встановлення юридичного факту їй необхідно для надання в компетентні органи для вирішення питання про отримання громадянства. Тому заявник просить суд встановити факт їй постійного проживання на території України на час прийняття Закону України «Про громадянство», а саме з січня 1991 року по теперішній час.
Представник зацікавленої особи Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Залізничного РО СМУ ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим в судове засідання не з’явився.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1, з січня 1991 року по теперішній час проживає на території України. З січня 1991 року по 1997 рік проживала зі своєю родиною в м. Харкові, без реєстрації, з тих підстав, що в них на батьківщині йшла війна та туди було страшно повертатись. На даний час проживає в зьємному житлі.
Вона зі своєю родиною проживала без прописки протягом вказаного періоду та не мала у власності житла, тому не мала можливості прописатися та зареєструватись за місцем проживання, тому що паспорту вона не отримувала, так як не мала громадянства. За вказаними причинами вона не мала можливості документально підтвердити факт проживання на території України, в м. Сімферополі АР Крим протягом останніх сімнадцяти років. Без паспорту вона не може працевлаштуватись і весь цей час їй приходиться працювати не офіційно, та вона весь час боїться, що її можуть звільнити з роботи. Встановлення юридичного факту їй необхідно для надання в компетентні органи для вирішення питання про отримання громадянства.
Згідно до ст.. 8 ЗУ «Про громадянство України» від 18 січня 2001 року № 2235-111, набуття громадянства може бути за територіальними ознаками. А саме, якщо особа народилась або постійно проживала до 24 серпня1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України» та являється особою без громадянства або іноземцем. Заявник громадянства не має.
Згідно з ч.2 ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб та постановляє рішення згідно з ст. 259 ЦПК України.
В зв’язку з цим суд думає, що заява про встановлення факту постійного проживання заявника в Україні з січня 1991 року по теперішній час підлягає задоволенню.
На підставах вищевказаного, Закону України „Про громадянство”, користуючись ст. ст. 256, 259, 10, 60, 209, 212, 213, 215, 226 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Встановити юридичний факт постійного проживання ОСОБА_1 в Україні з січня 1991 року по теперішній час.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Залізничний районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: