Судове рішення #13139662

                                                 

                       Справа №2-43/2010 року

     

Р І Ш Е Н Н Я

    І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

   

17 листопада 2010 року                                                                      смт.Вол.-Волинський

            Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області  

в складі : головуючого-судді   Сульженка Л.П.

                         при  секретарі   Малецькій М.О.

з участю                 позивачки   ОСОБА_1

     представника відповідача    Микитенка М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду цивільну справу за позовом

ОСОБА_1

до

Іршанської школи мистецтв

про поновлення, прийняття на роботу, стягнення моральної та матеріальної шкоди та соціальних виплат, визнання наказу про звільнення незаконним, -

В С Т А Н О В И В :

    Позивачка звернулась з даним позовом до суду 1 жовтня 2009 року, вказуючи, що рішенням 23 сесії Володарсько – Волинської районної ради від 19 березня 2009 року було ліквідовано Іршанську музикальну школу зі створенням Іршанської школи мистецтв. Вона була звільнена за ст.40 п.1 КЗпП України і їй обіцяли прийняти її на роботу з 1 вересня 2009 року, але їй у цьому було відмовлено. У своїх позовних заявах позивачка просить поновити її на посаді викладача Іршанської школи мистецтв, відмінити наказ Іршанської музикальної школи від 15 травня 2009 року, стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу, стягнути моральну шкоду так як вона втратила здоров’я, залишилась без засобів існування. Крім того просила стягнути з відповідача на її користь всі соціальні пільги, передбачені діючим законодавством. Моральну шкоду позивачка оцінила в 50000 гривень і матеріальну шкоду в сумі 10000 гривень. Свої позовні вимоги позивачка в судовому засіданні підтримала в повному обсязі.

    Представник відповідача Микитенко М.В. позов не визнав, пояснивши, що позивачка пропустила без поважних причин строк звернення до суду. Крім того позивачка і відповідач в трудових відносинах не перебували, а тому всі позовні вимоги позивачки безпідставні і повинні бути залишені без задоволення.

Заслухавши сторін, допитавши свідка, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого.

Згідно наказу №19 від 15 травня 2009 року по Іршанській музичній школі про звільнення працівників Іршанської музичної школи в зв’язку з ліквідацією слідує, що ОСОБА_1 звільнена з посади викладача по класу фортепіано з 30 травня 2009 року з виплатою їй компенсації за невикористану відпустку тривалістю 56 календарних днів за період з 31 травня 2008 року по 30 травня 2009 року, про що є підпис позивачки в наказі /а.с. 104/.

У відповідності до ст.233 КЗпП України працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного в місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення – в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення, з дня видачі трудової книжки.

З заявою про поновлення судом строків, пропущених з поважних причин позивачка не зверталась.

Позивачка посилалась на те, що у відповідача мало місце не ліквідації Іршанської музичної школи, а реорганізації, а тому просила задовольнити її позовні вимоги.

Відповідно до п.1 ст.40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений

- 2 -

строк, а також строковий трудовий договір, до закінчення строку його чинності, можуть бути розірвані власником підприємства, установи, організації, або уповноваженим ним органом у разі зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Рішенням 23 сесії Vскликання від 19 березня 2009 року Володарсько – Волинської районної ради було ліквідовано Іршанську музичну школу і створено Іршанську школу мистецтв, як початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад та підпорядкувати її відділу культури і туризму райдержадміністрації /а.с.40/.

В зв’язку з цим був прийнятий статут Іршанської школи мистецтв, а також проведено реєстрацію як юридичну особу, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи /а.с. 41/.

Доводи позивачки про те, що її звільнено незаконно безпідставні. Судом встановлено, що позивачка звільнена законно, поновити її не можливо оскільки колишня Іршанська музична школа ліквідована і припинила свою діяльність. Тому суд вважає правильним її звільнення за п.1 ст.40 КЗпП України.

Згідно до положень Статуту Іршанська школа мистецтв не є правонаступником Іршанської музичної школи, позивачка не перебувала в трудових відносинах з Іршанською школою мистецтв Володарсько – Волинської районної державної адміністрації, а тому не може ставити будь-яких питань про якісь стягнення з відповідача, а саме поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, моральної шкоди та матеріальних збитків, соціальних виплат, передбачених діючим законодавством, а також про відміну наказу Іршанської музичної школи про звільнення.

Свідок ОСОБА_3 суду пояснив, що позивачка ОСОБА_1 не зверталась до нього по питанню її прийому на роботу в Іршанську школу мистецтв. Посилання позивачки про те, що вона зверталась до директора Іршанської школи мистецтв Злобіної Т.Л. по питанню працевлаштування безпідставні і спростовуються постановою про відмову в порушенні кримінальної справи помічника прокурора Володарсько – Волинського району від 4.06.2010 року /а.с. 162-164/.

Крім того, як слідує з штатного розпису директором Іршанської школи мистецтв 27.08.2009 року було зроблено набір Володарсько – Волинського районного центру зайнятості. Позивачка є викладачем по класу фортепіано. Всі вакансії по класу фортепіано школи мистецтв були заповнені по направленню районного центру зайнятості. ОСОБА_1 пенсіонерка, отримує пенсію і відповідно у центрі зайнятості на обліку як безробітна не перебувала.

За таких підстав, суд приходить до переконання, що позов ОСОБА_1 в повному обсязі є безпідставним, а тому повинен бути залишений без задоволення.

    Керуючись ст.ст.208, 209-212, 215, 218 ЦПК України, ст.ст.233, 235, 237-1 КЗпП України, суд -

 В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Іршанської школи мистецтв про поновлення, прийняття на роботу, стягнення моральної та матеріальної шкоди та соціальних виплат, визнання наказу про звільнення незаконним залишити без задоволення.

    Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий /підпис/

Копія вірна.

Суддя:                                                                                        Сульженко Л.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація