Судове рішення #13136555

Справа № 2-832/2011 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

заочне

12 січня 2011 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого  судді                             -  Шевчука А.В.‚

при секретарі                                 -  Мусієнко О.О.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В:

У листопаді 2010 року ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів. В обґрунтування своїх вимог посилалася на те, що вони перебували у зареєстрованому шлюбі з 04.03.2006 року, який розірвано 20.09.2010 року. Після розірвання шлюбу ОСОБА_1. взяла прізвище «ОСОБА_1». Від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Матеріальної допомоги на утримання дитини відповідач не надає. За своїм станом здоров’я відповідач є працездатним і може надавати допомогу на утримання доньки. На підставі вищевикладеного, позивачка бажає стягувати аліменти в встановленому законом порядку в твердій грошовій формі на утримання доньки у розмірі 500 грн.

Позивачка в судовому засіданні позов підтримала та просила суд його задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про день, час, та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Оскільки позивачка не заперечує проти заочного розгляду справи, а відповідач належним чином повідомлений про день та час розгляду справи, суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.

 Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши інші докази по справі, суд встановив наступне.

Сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 04.03.2006 року, який розірвано 20.09.2010 року. Після розірвання шлюбу ОСОБА_1. взяла прізвище «ОСОБА_1».

 Від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.

За правилами ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий заробіток, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Ст. 80 СК України, передбачає, що аліменти присуджуються одному з подружжя у частині від заробітку або у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

В судовому засіданні встановлено, що донька проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні. В добровільному порядку відповідач кошти не надає. Крім того, ОСОБА_2 офіційно не працює, та має мінливий заробіток.

Оцінивши зібрані по справі матеріали суд вважає необхідним задовольнити вказаний позов.

Керуючись ст.ст. 84, 180, 182, 184, 191 СК України, ст.ст. 10, 60, 130, 174, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 224-227 України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження щомісяця в твердій грошовій сумі в розмірі 500 (п’ятсот) гривень з 12.11.2010 року до досягнення дитиною повноліття.

 Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1) державне мито у розмірі 51 грн. в доход держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів на дитину за 1 місяць.

    Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. У разі звернення відповідача із заявою про перегляд заочного рішення, строк на апеляційне оскарження рішення починає обраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя    

                   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація