Судове рішення #13136210

 

                                                    №2-4558/10

      РІШЕННЯ

                                іменем України

13 грудня 2010 року                                             м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Овдієнка В.В.

з участю секретаря Зубенко В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням,

в с т а н о в и в:

15 вересня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якій просив визнати відповідача таким, що втратив право користування належним йому житловим приміщенням, яке розташоване по АДРЕСА_1.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 вказав, що він є власником житлового будинку АДРЕСА_1 Цей будинок з надвірними будівлями згідно договору дарування від 27.07.2009 року йому подарувала його мати ОСОБА_3 27.11.2007 року ОСОБА_2 та його батьки були зареєстровані в цьому будинку на правах членів сім’ї. Батьки відповідача придбали власну трьохкімнатну квартиру АДРЕСА_2 і 19.08.2008 року знялися з реєстрації з його будинку. Разом з батьками ОСОБА_2 поселився в квартирі батьків, але з реєстрації з його будинку не знявся. На той час відповідач та його батьки були членами його сім’ї. Відповідач з 24.04.2008 року по теперішній час в його будинку не проживає, але зареєстрований в ньому. Не проживає він в даному будинку без поважних на те причин, так як він не створював йому ніяких перешкод. Реєстрація відповідача в його будинку порушує його права власника, лишає його можливості отримувати соціальні пільги (субсидію), створює незручності у володінні, користуванні та розпорядженні своєю власністю.  

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, подав заяву про судовий розгляд справи за його відсутністю, підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, у разі неявки відповідача, просив ухвалити заочне рішення.

Відповідач ОСОБА_2 повторно в судове засідання не з’явився, про час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не подавав.

    У відповідністю з ч. 4 ст. 169 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Відповідач ОСОБА_2, повідомлений належним чином, повторно в судове засідання не з’явився, що дало підстави вирішити справу на підставі наявних у ній даних (постановити заочне рішення) у відповідністю з ч. 4 ст. 169 ЦПК України.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного:

Спірним є житлове приміщення у виді житлового будинку з надвірними будівлями за адресою: сел. Комсомольське Зміївського району Харківської області, вул. Будівельна, 18.

На підставі договору дарування житлового будинку з надвірними будівлями, посвідченого приватним нотаріусом Зміївського районного нотаріального округу Харківської області 27.07.2009 року р-р № 11447761, зареєстрованого в КП «Зміївське БТІ» 28.07.2009 року за реєстровим №35, ОСОБА_1 належить житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1. (а. с. 6, 7, 8-11).

З копії домової книги вбачається, що у будинку АДРЕСА_1 зареєстрований ОСОБА_2 (а. с. 12, 13).

З акту від 01.09.2010 року, складеного депутатом Комсомольської селищної ради Зміївського району Харківської області Хомчук В.В. в присутності свідків ОСОБА_5, що проживає АДРЕСА_3, та ОСОБА_4., що проживає по АДРЕСА_4, вбачається, що при перевірці будинку АДРЕСА_1 було встановлено, що у цьому будинку проживає мати власника ОСОБА_3, крім неї у вказаному будинку з 26.04.2008 року по теперішній час ніхто не мешкає. (а. с. 14).

У відповідністю зі ст. 405 ЦК України члени сімї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.

Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.

Член сімї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сімї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Позивачем ОСОБА_1 надані докази того, що відповідач ОСОБА_2 відсутній без поважних причин за місцем реєстрації у спірному житловому приміщенні, яке належить позивачеві, понад один рік, відсутні будь-які відомості щодо існування домовленості між власником житла та відповідачем щодо його відсутності.

Відповідач ОСОБА_2 не надав будь-яких доказів, які б спростовували доводи позовної заяви щодо відсутності його у спірному житловому приміщенні без поважних причин понад один рік.  

За таких обставин, позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача належить стягнути на користь позивача понесені ним судові витрати.

Керуючись ст. ст. 15, 16, 405 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 88, 169, ч. 2 ст. 197, 209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,

в и р і ш и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

ОСОБА_2 визнати таким, що втратив право користування належним ОСОБА_1 житловим приміщенням, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 8 (вісім) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору, 30 (тридцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення, 108 (сто вісім) грн. 70 коп. витрат, пов’язаних з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача, а всього судових витрат – 147 (сто сорок сім) грн. 20 коп.  

Заочне рішення може бути переглянуте Зміївським районним судом Харківської області за письмовою заявою відповідача.

    Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                   

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація